Jump to content

Moto Zajednica

Svojerucno sklapanje Atv 200cc mother china

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Iako nikad u zivotu fudbal nisam ni igrao ni voleo,cak ni na tv-u,imam tu srecu da zivim preko puta fudbalskog stadiona(igralista). Prostor oko terena je ogromna poljana sa tri strane,tako da imamo srecu i mozemo da pravimo djirove oko terena kako god i kad god hocemo! Jos da ja sredim masinu i da napravimo malu off stazicu,taman za nas dvojicu da uzivamo ,a dovoljno daleko od kuca da se komsije nebune zbog izduva nasih MOCNIH masina :lol3:

Tek raspakovana masina

qQ5M6lh.jpg

 

Tek stigla masina

k8vL5jO.jpg

 

Zimski san

OAKH0TY.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чек', стани, гледај...!

 

Што сам ја био у трипу да је код тебе на већем кваду водено хлађени ЦБ клон?

 

Видим последњу фотку и са ње схватим да имаш ЦГ клона, а онда иду други зазори вентила - оба су 0,08 мм.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Da , i ja koliko sam guglao,ukapirao sam da je radjeno po nekoj hondinoj CG200 masini.

 

Oprugice za minija,nisam pokusavao da trazim ,jer neznam ni  gde da trazim,imam jos par komada u rezervi,pa cu slikati i ubaciti sliku,pa ako prepozna da moze od neceg drugog i da je kvalitetnije,bice odlicno.

 

Nego da se pohvalim,iskopah na oglasima pre neki dan set gedora ,malo boljih od sita koji se prodaje,neke NJemacke,za moje potrebe bice odlicne.Danas stigle,krenuo sa sredjivanjem alata i garaze,pa da dopunim i slozim unisteni arsenal alata.

 

hwt2Aab.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Malo sam se zanimao cekajuci delove.

U pravu su ljudi da ovim kinezima treba dadilja i neznost.Sve je nekako nedotegnuto i labavo.Precackao sam sve srafove na prednjem trapu,nema lufta nikako,al je sve trebalo da se pretegne,pa sam usput malo i podmazao.Mozda sam trebao da mazem Grafitnu mast,al sam imao Tovatnu pa sam njom sve namazao i napunio,neverujem da ce smetati,bolje nego da ostane suvo i prasnjavo.

Jasaa8O.jpg

 

Usput sam pronasao i oprugice od malenog,jedino sto sam mislio da imam 2 cele u rezervi,ali nema nijedne,ostale su ove popucale za uzorak

yoOwF9j.jpg

 

Evo na ovoj slici se vidi kako treba da izgledaju na kvacilu

j3dvsaF.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ti si vec porucio delove bese? Ajde posto kazes da je taj tvoj motor Hondin klon nadji ako mozes part number tog dihtunga po hondinom katalogu, vrlo je moguce da imam. Uzeh skoro neke delove medju kojima i gomila dihtunga, mahom Honda. Ako imam dobijes gratis, da ne stavljas kineza opet

Mora biti u nekoj od ovih gajbica

post-11902-0-44173100-1454963833.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Porucio sam,danas sam se cuo sa drugarom iz bgd,on mi je porucio,kaze da je dihtung vec stigao pre neki dan,jos ceka frajlauf.

 

Ja sam danas uhvatio vremena i skinuo dihtung i glavu sa masine.

 

Nemam pojma kako bih mogao da nadjem kataloski broj dihtunga,jedino da vidis onu sliku sto sam okacio sa dimenzijama,pa ako imas racunaj da sam kupio za rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Bas sam nocas malo sortirao te dihtunge i svi koje sam video a da su za manje motore su za vazdusare.Mada nisam jos zavrsio, mozda nesto ispliva. Mnogi su asimetricni kao taj tvoj pa zam zato mislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Jos jedno pitanje,kako da odvrnem magnet dok je motor rasklopljen? Cim ili kako da blokiram klip da bih mogao da ga odvrnem? Da sutra prvo namontiram frajlauf,pa da sacekam da se glava obradi.

 

Da li bih trebao jos nesto da sredim dok je masina rasklopljena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Evo glavudze

 

I8o2Iw0.jpg

KZPWCL3.jpg

 

1X0Gjvx.jpg

 

Na trecoj slici je termostat.Dok nije rasklopljena masina,kvad sam palio i vozao.Tad sam pipao creva na hladnjaku i oba su bila topla,posle par minuta u mestu,upalio se i el.ventilator na hladnjaku.To mi govori da su termostat,termodavac i termoprekidac ispravni.

 

E sad,sta mislite da li bi bilo pametno otvoriti termostat,jer koliko ja kontam nije mi toliko potreban,jer neplaniram da se vozam po nekim minusima i hladnoci,saugh je na sajilu,karburator obican,nema dizne el saugh i ostalo,pa da mu je potrebno sto pre da dodje do radne temperature,a bojim se da bi termostat mogao da krene da zeza i napravi opet problem sa glavom-dihtungom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Прво очисти од главу и цилиндар од старих дихтунга, да се сијају к'о пасја м... Кад си већ у комшилуку, очисти и компресиони простор од гарежи. Мислим да ти највероватније неће требати равнање главе или цилиндра јер вероватно ниси имао неко дивље прегревање. Увек можеш да провериш стање оним старим начином челичним лењиром и батеријском лампом. Ако је нешто мало криво и треба да се поравна, можеш са оним "писањем осмица" на финој шмиргли натегнутој на стаклу.

 

Ако се већ зезаш га том главом, провери стање сицева вентила и евентуално их прешлајфуј.

 

За скидање магнета би ти најбољи био радапцигер типа овог испод. Може да га направи и неки стругар, само да узмеш потребне мере, пречник и корак навоја. Све друго ти је кидање живаца и брига да нешто не крене лоше.

 

$%28KGrHqZHJC4F!mtB8ctZBQbuEIj3zw~~60_12

 

А за термостат не могу да ти кажем јер нисам дорастао до мотора са воденим 'лађењем. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Kad si vec skinuo glavu , zavrni svecicu nazad pa sipaj benzin u kompresioni prostor i onda gledaj dal ce da procuri na usis il iyduv. Ako ne curi - dobro je, ako curi - onda odnesi glavu nekom ko radi ventile i siceve , pa nek ti to sredi pa si posle miran. Za odvrtanje magneta, ako nemas radapciger i ako ti je masina u ramu - mozes da komad drveta gurnes u cilindar, pa kad nategnes sraf da drvo upre gore u ram i tako odvrnes. Ako si skinuo masinu , onda je odneses kod nekog ko ima pneumatski odvrtac ( mozda kod vulkanizera ) pa da probate sa njim . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Odnesi glavu da provere da nije negde pukla,desava se kod njih. A termostat neskidaj ako je ispravan,u vrelim danima moze da se desi da pocne da kuva,i zakolji tam neku zivuljku pa da dodjem da ti to sklopim

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Cilindar sam polako skalperom ocitio od starog dihtunga,neki lepak,sta li je,jako tanko ostalo,to je sredjeno,cakli se

 

U kompresioni prostor sam sipao benzin i nije propustilo.

 

Danas na kafi sa drugarom diskutovao i on je uzeo glavu i odneo u neki servis sa kojim saradjuje,tako da bi trebali da je srede sutra.Da se poravna i da uslajfuju ventile ako bude trebalo,tako su mu rekli.

 

Radapciger nemam,a nemam ni pneumatski pistolj,ali sam i ja kontao da zaglavim parce drveta u cilindar i da ga oduprem od ram i tako odvrnem magnet,ali se bojim da nesjebem klip ili klipnjacu,radilicu,nesto ,jebem li ga...

 

Majstor Bokeru,sto se tice dolaska,ti kazi kad si u prolazu,zaklacemo neki rostilj kad god,a za sklapanje cu te vikam na telefon cim zaskripi,nebrini nista :jee1::care:

 

Inace,dihtung je prosao bez carine,a jebeni frajlauf cija je cena bila 25GBp=32e su carinili i carina je 10e,neverovatno :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja mislim da je eksplozija smeše u zatvorenom kompresionom prostoru malo jača od tebe i drvene letvice :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja mislim da je eksplozija smeše u zatvorenom kompresionom prostoru malo jača od tebe i drvene letvice :)

Hahahahahaha,nisam razmisljao u tom smeru....

 

Znaci ,da spustim klip u najnizu tacku i potsprajcujem nekim "bagramovim panjicom",sto bi rekli...Dokumentovacu slikovito kad budem odvrtao i ako uspe,kacim ceo editorijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чекај, а шта је теби проблем? Да одвијеш шраф који стеже магнет или да свучеш магнет са радилице?

 

Ако је у питању оно прво, ја бих дао глас за варијанту да "поткајлујеш" неким комадом дрвета зупчанике примарне трансмисије и шраф одвијеш пнеуматским пиштољем. Не знам колико би могао да имаш муке са "ручним" попуштањем шрафа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sad sam iskopao ovo na YT https://www.youtube.com/watch?v=QpXNzg3vkjc#t=1345.378908

 

Kod mene je slicno sve kao ovo sa snimka,nerazumem samo jedno.Kad odvrnem ovu maticu veliku koja drzi magnet,zasto posle treba ovaj radapciger koji on montira na snimku,jel kontam da ce i meni trebati? Mislio sam da kad odvijem tu veliku maticu,samo svucem magnet,a na magnet je zavrnut frajlauf sa druge strane(do masine) ili negde gresim,tj nerazumem?

 

btw.imam u garazi ovaj kljuc sa lancem,nasao ga pre neki dan kad smo cale i ja raspremali garazu,zamalo da ga bacimo,jer kao netreba,to ostalo od pre kad je on radio mali servis na fici pred polazak na more,za odvrtanje filtera za ulje :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Listam ove slike u folderu i skontam da postajem majstor ,hahaha

tek sad sam ukapirao kuda je dihtung popusio,kuda je duvao kompresiju u rashladni sistem,slucajno provalih ,jel to to?

 

6K2Kvct.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Kad odvrnes veliku maticu, radapciger ti je potreban da bi svukao magnet sa konusa. Nek ti glavu prekontrolisu i srede na masinskoj obradi. Za sklapanje - ako to nisi radio do sad, nadji nekog ko to zna da uradi ( pravilno stegne glavu ) - da ti ne bi opet produvao dihtung .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Proveri da nije mozda kao na keeway-speedu magnet, takva rupa da se obican sraf koristi kao radapciger, ja sam samo nasao u dobro snabdevenoj gvozdjari tako veliki sraf sa sitnim korakom(izmerio prethodno listicima korak a cublerom precnik) i dobio original radapciger za 30din :D

Ako nije tako a ima nekih rupa na njemu(kao sto je imala recimo bivsa TZRka) moze malo i da se grunfuje,

DSCN2478.jpg
 

Dakle neka deblja ploca(u mom slucaju stari tomosov magnet), srafovi koje uvrnes u te rupe ako ih ima na magnetu(matice na ova 3 srafa ti ne trebaju, to sam stavio samo da ne ispadaju srafovi kad je skinut radapciger), deblji sraf koji zasiljis brusilicom na vrhu, kontra-matica za njega... uvijes prvo ove manje sa strane, dovedes konus na rupu na radilici i polako stezes debeli srednji sraf dok drzis ovu maticu ispod ploce da se ne okrece i tako dok ne spadne.

 

A ako nema tih rupa sa navojem a ima mesto za radapciger kao sa slike koju je zogre postavio... onda ti je najsigurnije da nabavis ili napravis takav kod strugara... sa svim drugim metodama ces propisati majcino mleko dok spadne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Glavudza bi danas trebala da bude gotova na masinskoj obradi.

Docice drugar mehanicar da zategne glavu sa kilo kljucem.

 

Da potvrdim samo,jel glavu da stezemo na 28-30nm tj na 3kg?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Стани, стани...

 

То је моменат затезања за главе ваздушно хлађених мотора, а ти имаш нешто друго. Понављам, ја се нешто нисам интересовао за моторе са воденим хлађењем, тј, имају и обичан дихтунг и ту гуму, па је могуће да су због тога други моменти затезања у питању. Боље да то чујеш од некога ко има нека искуства са тиме.

 

А Милош96 је лепо приметио да навој за радапцигер на магнету "Кивеј Спида" (а највероватније и на твом) спада у димензије шрафова по ЈУС-у, највероватније М27 (читај - лако доступан), само још да утврдиш да ли је корак навоја 1, 1,5, 2, или већ колико милиметара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja