Jump to content

Moto Zajednica

Svojerucno sklapanje Atv 200cc mother china

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Evo updejt sa telefona(neznam slike da ubacim).

 

Juce,stigli delovi,glava obradjena,uslajfovani ventili.

 

Nabacen dihtung i glava,masina vracena na svoje mesto.

Nastelovani ventili(spijunom,ahahaha)nisam znao da se tako zove.

Termostat izbacen,kuciste je bilo puno neke keramike,ko zna sta je sipano u rashladni sistem. Sve ocisceno ko novo i zadihtovano.

Odvrnut stari frajlauf,zamenjen novim. Koristili smo "onaj" lanac za odvrtanje filtera i neki debeli sraf,radapcigerom nije moglo nikako.

Karburator opran u ultrazvucnoj kadi i opran rezervoar.

 

Ostalo jos:

-da se instalacija lepo spakuje

-da isperem hladnjak i creva necim od opiljaka i kojekakvih sranja. Cim to da uradim?

-da ispustim ulje i naspem novo. Koje ulje da sipam,koju gradaciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Матори, та "керамика" из кућишта термостата се обично зове "каменац". ;)

 

Ако имаш којекаквих мрва у систему за хлађење, ја мислим да би могао да их истераш шмрком из баштенског црева. Само, ако сумњаш на присуство крупних механичких нечистоћа, можда би било добро да одвијеш поклопац водене пумпе и провериш да их нема на и око крилаца водене пумпе.

 

Ако те мучи и каменац, сигуран сам да могу код нас да се купе којакаква фенси средства за чишћење расхладног система, препоручиће ти људи нешто, али можеш да пробаш и онај прадедовски метод са смешом 2,5-3 деци сирћета и 5 литара воде. Сипаш, покренеш мотор да ради, провозаш га да се загреје на радну температуру, угасиш, оставиш.... ма може и читав дан, па испустиш. Ако се та смеша воде и сирћета замутила, можеш да поновиш тај третман, све док не оцениш да је већи део каменца испран. У сваком случају, и тај нови антифриз (за Ал хладњаке и блокове) има некакава детерџентна својства, па ће и он радити посао док је у мотору,

 

О уљима се на сваком форуму води велика дискусија и свако има нешто да каже. Оно што могу ја да ти напишем, јесте да, ако сада хоћеш да користиш квад, узмеш неко полусинтетичко 10W-40, па макар и "камионско" (не мислим лоше, већ за велике дизелаше; често баш са таквим уљима мотори генерације као тај твој прелазе много километара), само да у себи нема неких фенси адитива против трења. За лето можеш да користиш неко полусинтетичко 15 или 20W-50. Али свеједно, ускоро ћеш и сам провалити које су то марке и уља која одговарају твом Брус Лију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Nisi me shvatio za keramiku.

 

Sumnjam da je sipana neka "pamet" da se spase nagoreli dihtung glave.Zato sto sam te parcice nasao i kad sam podigao glavu,kao da je neko pokusao super lepkom da zalepi dihtung(najbukvalnije).

 

U hladnjak sam mislio da naspem deterdzent za ves i vrucu vodu,da ostavim da se otkiseli,jer od mesanja kompresije u rashladni sistem,hladnjak smrdi na ulje i benzin i sve je masno,pa bih to da isperem masinom sve pre prvog paljenja.

I to sa sircetom nije losa ideja,mozda probam.

 

Ulje sam mislio da naspem mineralno 15-40,kolko bi to trebalo da ide? Zadnje sam menjao u Burgmanu 400 i cini mi se da je islo malo vise od 1l,ovde mislim da bi 800ml dovoljno???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ништа те неће коштати да пробаш и нормално минерално и замениш га у одговарајућем интервалу.

 

Него, у вези интервала замене уља... Видео сам на "Алиекспресу" (значи, има их и на "И-беју") корисну стварчицу за власнике пит-бајкова, који од читаве инструмент табле имају само... место да је ту поставе. Пит-бајкови, баш као и твој култиватор, немају километар сатове, па да на основу километраже можеш да одредиш када је време за замену уља, већ имају бројаче моторних сати, што је много бољи индикатор. Мислим да им цена коректна и да можеш да размислиш и о набавци једног бројача за свој култиватор.

 

Мислим да на ЦГ клоновима иде осам деци уља код редовне замене, а нешто више од литре ако отвараш и испразниш мотор, али то боље да ти потврде "Спидаши".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Код тебе на радилици, на десној страни, испод декле, имаш центрифугални филтер за уље, као и један мрежасти "напрстак" испод неког чепа и опруге, који "гледају" на леву страну.

 

Ево то један клип како се мења уље на ЦГ клону.

 

 

Онај чеп са "напрстком" је на 3:30, а тип са снимка се замајава са центрифугалним филтером од 14:20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

HE IS ALIVEEEE! Opaaaaaaaa

 

Najzad,ispusteno ulje,ocisceni filteri,nasuto novo.

Ispran sistem,nasut antifriz.

Nasuto gorivo.

 

Vraceno sve na svoje mesto. Od celog posla,ostale viska 2 gumice od plastika,al jebes posao ako neostane viska delova.

 

Trenutak istine,kvacilo,start dugme,br br br br br,necuje se a radi. Fantastisen

 

Odradio u mestu 15ak min,proveravanje tecnosti,sve ok.

 

Paljenje i voznja po ulici. Nije sto sam ja majstorisao,al stvarno sam profi ahahaha.

 

Hvala na pomoci i podrsci svima. Ubacicu sutra par slicica i neki snimak,ako moze snimak da se uploaduje na forum,nisam nikad probao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Majstore svaka cast! Eto, volja sve resava :) zelim ti da uzivas u voznjama!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hvala

 

Dosta je volje bilo,ali isto tako i inata. Jer sam mesec dana trazio lokalne dundjere,da neko uzme,rasklopi,vidi sta sve treba,da porucim delove i da saceka delove 20ak dana i da sklopi,naravno da platim to sve.

Al ljudi su cudo,svi su pricali razlicite price i bajke a ustvari niko nece da se zajebava. Realno,castio bih majstora sa 50e i da nece da naplati za ceo ovaj posao. Al svi nesto mudaju.

 

Jedina normalna solucija je bio bokilic,ali on mi je malo dalje,jer bi morao 2 puta do njega kombijem i onda bih na transport potrosio 60-70e.

 

Onda sam se zainatio i uz pomoc i sugestije resio stvar. Nista nije neresivo,samo je strpljenje bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Bravo majstore. Uz malo srece mozda i bude snega do kraja zime, a onda je pravo zezanje sa kvadom. Nazalost ne nadjoh dihtung za tebe koji sam ti pominjao ali zato jesam za moj motor i to nekoliko komada. Pu,pu da ne cuje zlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није тај мотор неко техничко чудо, па да у време када су све информације лако доступне, лаик или боље да кажем викенд-механичар, не може да изађе на крај са њиме. Наравно да ће да проради.

 

Него, јеси ли можда мењао семеринг на декли, испод крилаца водене пумпе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

evo me u temi posle 2 meseca :jee1:

moralo je nesto da se sjebe,al dobro i terali smo ga muski po svakakvim terenima.

 

Danas resih da se provozam,al ispade sranje.Da neduzim,posle paljenja zakrlja nesto najstrasnije u masini i ugasi se.Posle toga nije mogao anlaser ni da okrene ,samo tajac.

 

Iskreno prva asocijacija mi je bila da je zakovala radilica,pukla karika,klip,neka havarija u masini.Ali nisam mogao da se opasuljim ZASTOOOOOO,kad je sve namesteno tip top,podmazano i sredjeno posle svake voznje,a pre voznje sve se proverava,ulje,antifriz,lanac,kocnice itd....

 

MEdjutim,nisam imao zivce da cekam ,krenem na brzaka pred posao da odvrcem redom.I nasao sam kvar...

 

Nekim CUDOM,odvrnuli su se srafovi koji drze magnet(3 komada,inbus glava),2 su skroz odvrnuta,1 je ispao i zaglavio se izmedju magneta i namotaja(anker ploce) i unakazio je.

 

Nasao sam drugi namotaj i porucio malopre u motobikeshopu,nije strasno oko 3500din,sutra stize, i krecem da sklapam.

 

ovo je moj nastradali UdVYhKq.jpg

 

Problem koji neznam da resim je,kako i zbog cega su se poodvrtali safovi????Kada je sklapana masina,sve smo dotezali krvnicki,jer ja imam trip od odvrtanja i uvek dotezem bas bas muski.

 

Jel zna neko,da li treba neki lepak,silikon ili nesto da namazem  te safove

 

ovako je kod mene,samo ima 3 inbusa,na ovoj slici sa neta je 6,ali sve isto

T8YjnjB.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Obavezno kupi tvrdje srafove(em da mozes lepo da ga stegnes bez straha da pukne pri stezanju ili kasnije pri odvrtanju kad spekne i uhvati lepak em ima tvrdju glavu), trazi bar 8.8 a jos bolje 10.6 kad kupujes u gvozdjari, stavi i sajbne(mozes i one tzv. feder sajbne koje bas sluze da sprece odvrtanje) pa onda stavi lepak za srafove lepo stegni i nema sanse da popusti vise.

Bas je i meni cudno kako je moglo da popusti ako si stegnuo kako kazes...

 

http://www.loctite.rs/loctite-4811.htm?nodeid=8802623520769

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Isto se i meni desilo na kinezu, t.j. prethodnom vlasniku. A ja ga kupio tako misleći da je klip ili radilica zaribana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

da,tako sam i mislio,da kupim jace srafove i da budu sa normalnom glavom sestougaonom(ne ove imbus),njih mogu krvnicki da zategnem i ovaj lepak je dobra stvar sto si ubacio link,moram negde nabaviti.

 

napravi sranje bezveze,al bolje i ovo nego kad sam cuo kako je zastrugalo,bio sam ubedjen da je lezaj na radilici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Lancanici neki JT odlicni,njih nisam menjao,al se lanac stari istegao i dobio stomak,pa je krenuo da spada.Porucio DiD 428D,namestio utegao sve super.

 

Zamenio ventilator hladnjaka,jer sam provalio da ima lufta,pa da me nezajebe negde,resim i njega i jos plus namontiram i rucni prekidac,da ga palim direktno ,a ima i termoprekidac koji ga sam pali.

 

Ponekad mi sporo verglao,mislio da je akumulator,porucim nov VARTA,namestim ono isto.Onda skontam da je presek zica u kablovima na kinezima malo tanji od dlaka sa muda,pa odem i kupim 2m kabla debelih ko prst i izmenjam + i - sa akumulatora na anlaser i na masu,namestim sve tip top. Pali na pogled,dzabe sam kupio nov akumulator,jer je i onaj na njemu star 7-8 meseci,al neki no name.

 

Ovo me sad sjebalo,jer sam mislio da je napravljeno sve da bi bio bolji nego iz fabrike,al nikad neznas,sta moze da se sjebe..Uglavnom jako lepo smo se navozali,do sada sigurno 20ak sati po kojekakvim terenima.Taman sad da opet zamenim ulje kad ovo jebavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Inbusi su dovoljno tvrdi nema potrebe da se menjaju.Mozes samo kupiti gore.

moram u svakom slucaju kupiti druge,jer na ovima su sjebane loze-navoji,jer je to zvakalo neko vreme sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja