Jump to content

Moto Zajednica

2004..05..06 god Honda Transalp ili Suzuki Vstorm

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Nov sam u svetu..malo većih motocikala..zato i pitam koji bi vi od gore navedenih uzeli pre...

Motor bi koristio i po asfaltu i off road....normalno više po asfaltu.

Malo sam previše precizan čovek. I ne baš mali..195cm i 104 kg....pa ne bih voleo da uzmem nešto pa da se posle patim sa time.

Izbor je pao na ova god..zato što otprilike za 3,5 - 4 hiljade ima da se nadju...u nekom normalnom stanju.

Ili..da se sačeka još godina i uzme NOV..Vstorm...jer evo sada na akciji ima za 7200.

Svako iskustvo i savet bi mi dobro došli.

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako planiras da vozis off zaboravi Stroma. Moze varijanta do vikendice ali za neke ozbiljnije i duze voznje po off-u nije. Livene felne + nedostatak visine i ogibljenja za takvu voznju su posledica toga. Sa druge strane ako ces uglavnom voziti asfalt Strom je po menji dosta bolji izbor.

Inace ni Transalp nije za neki ozbiljniji off ali dobre kolske puteve i makadam moze lepo da vozi.

Ako ces da vozis 50-50 asfalt-off slobodno razmisli i o nekom KTM Adventure 640/650 modelu.

 

Moras dobro da rascistis sta ces relano da vozis i u kolikoj meri jer povecavanjem sposobnosti motora u jednoj kategoriji znacajno pogorsavas osobine u drugoj i sl.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Milan nije definisao sta je za njega offroad. Nekome je offroad makadam, nekome je Fruska Gora bez puta.

 

Da li planira prtljag i saputnicu? Koliko su bitni troskovi eksploatacije?

Kada saznamo potrebe i ocekivanja, mozda preporucmo i nesto bolje V stroma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Pa planiram 80% asfalt...a off road bi bilo..malo puteva makadamskih..kolski putevi..malo šume. .NIŠTA ekstremno.

A za asfalt bi imao saputnicu..a za off..ne.

Voleo bih da čujem vlasnike jednog i drugog motora..ako je moguće.

Koji je u suštini veći motor..koji ima više mesta za sedenje..jer sam relativno visok...

Koji je stabilniji..rentabilniji..startniji..pouzdaniji- za recimo početnika kao ja.

verujem da tu ima dosta stvari na koje treba obratiti pažnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Uzmi Stroma, za dvoje je bojli, jer ima bolje sedište, dvadeset konja više i stabilniji je podosta od TA na asfaltu. Može da izgura makadam bez problema, a već šumske puteve malo teže, ali prva brzina i udri. :) TA je isto ok motor, ali na asfaltu u dvoje mu fali snage...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Boga mi, s'obzirom na gabarite msm da mozes odmah komotno da preskocis 650 i bacis se na litru bez ustrucavanja, sto se offa tice bilo koji kolski put gazis bez problema Stromom al na blato zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Druze , ne kupujes vencanicu da ti je za ceo zivot. Kupis vozas pa ako ne odgovara menjas, prodajes isprobavas dok se ne nadjes na nekom :) Evo ja trenutno vozim litru i odgovara mi ali takodje cu je zameniti i probati nesto drugo ;)  . Inace moj glas ide za malog stroma. Prednosti transalpa su samo na makadamu a to je beznacajno jer ces vrlo malo vremena provoditi tamo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Meni se čini. ..doduše nisam sedao ni na jedan ni na drugi.onako gledajući slike..da na TA ima više mesta..da se prirodnije sedi...mislim udobnije. Ne volim ono da sam povijen pa da ležim na rezervoaru.

Eto neku veću prednost smo dali za sada Stormu...

da li je i u veličini i komotnosti bolji od TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Strom! Mnogo ce ti vise 'lezati' uz tvoju visinu. Nema vizualne razlike u velocini izmedju malog i velkog stroma. Mali potrosac u normalnom rezimu voznje, jako jako pouzdan. Ne moze sr reci da je transalp los motor, cak sta vise, ali tvoja velicina i 80% alfaltnog puta navode da je strom pravi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nemoj da gledas fizicke gabarite motora, oni nisu toliko bitni.

Bitan ti je trougao sediste-kolena-fuzasteri. Sto su ti vise povijene noge to ti je neudobniji polozaj. Sednes na svaki, moze neko da te i uslika, i ako ti je vec u startu neugodno racunaj da ce ti posle pola sata sat voznje biti nepodnosljivo. Slicne sam visine kao i ti (192cm) i bas mi je na prethodnom motoru upravo bio problem sa kolenima posto su mi bila previse savijena pa su posle nekog vremena pocela da me bole.

Inace na oba se sedi uspravno bez grbavljenja tako da ne brini za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ček..pominjete sad velikog i malog storma..

Jeli to ima malo veći i manji model.

Ako ima naravno da bi meni odgovarao veći. .

U suzuki bg..imaju na akciji Storm DL 650 XA L5. On je malo skuplji..i jeli to taj veći model.

I ima DL 650 A L4.... To je manji..zar ne.

U čemu im je razlika. ..da li je sam ram veći. .ili nema razlike u veličini.

Šta im faktički znače ove oznake i brojevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kao sto ti je Jevta vec napisao "mali" Strom ima 650 kubika a veliki "1000". Na oko su skoro identicni,

Kod ova dva konkretna modela koje si spomenuo on L4 i L5 oznacava godinu proizvodnje tj. model iz 2014(L4) i 2015(L5). Ono X uz A ti oznacava podmodel koji je vise orjentisan ka tome da moze da sidje sa puta, ima zicane felne koje su nezamenljive na off, auspuh mu je podignut zbog vode it...on bi u tvom slucaju bio bolji izbor posto zelis da se vozis i van asfalta.

 

Inace ovo su novi modeli Stroma, od prosle/pretprosle godine, i dosta su retki u Srbiji jos uvek, tako da kad se kaze Strom ljudi obicno misle na stariji model pa cisto da te to ne zbuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Uzmi novog stroma na lizing. Das to sto imas za ucesce i ostalo na tri godine sa bekom malom ratom. Tu imas i kasko i bas te briga. Ja ozbiljno razmisljam da uradim to. Inace meni je strom do jaja. Ima snage dovoljno za normalno voznju a kad se zavrti ide i on vrlo lepo. Veci ima koji problemcic vise i trosi cini mi se isto vise. Eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Novi model Vstroma 1000-ke, vise mi lici na naked i nekako mi je skucen.

 

Sa tom korpulencijom i planom da vozis saputnika...gledaj samo motore sa vecom kubikazom ... enduro od 600/650 nece ispostovati sve zahteve za putovanje u dvoje.

 

Gledaj, Vstroma 1000ccm do 2008 godine, Varadera ili Apriliu Caponord, GS-a 1200.... za offroad i putovanje od jacih KTM 950/990 adventure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Meni je novi Stron XT prelep sa onim žičanim felnama, i da imam kintu ništa drugo nebih ni pogledao. A mislim da i tebi je nabolji izbor ako imaš kintu ni ne gledaj polovni motor kad već možeš da kupiš nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

http://www.suzuki-srbija.rs/Moto-tehnicki.aspx?ID=74

Pa ništa. .onda da se nategnem sad i uzmem ovaj STROM DL 650 XA L5 za 7200 na akciji..(negde u novembru ću valjda moći)

.ili da sačekam proleće ili leto i uzmem 2016..ali cena će sigurno biti veća.

Nisam gledao da li će biti nekih noviteta za novi model..mislim 2016...ili je sve isto.

I mislim da ovaj na akciji trenutno. .da nije sa abs..

i kakva su vaša iskustava. .sa abs na motorima. Treba li to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako ne planiras odmah da ga vozis slobodno sacekaj zimu/prolece jer kako im je ostao taj motor iz 2014. veoma lako moze da im ostane i ovaj iz 2015. kad ce imati jos manju cenu.

Takodje nemoj da se ogranicavas na jednog uvoznika. Eurosumar koji je u BGu je ranije bio ubedljivo najskuplji, a svi dileri daju popust na motore od prethodne godine a nisu gadljivi na to da ti prebace motor gde treba.

Proveri kakvo je stanje kod "Vector Horgos" dilera, ranije su bili povoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

http://www.suzuki-srbija.rs/Moto-tehnicki.aspx?ID=74

Pa ništa. .onda da se nategnem sad i uzmem ovaj STROM DL 650 XA L5 za 7200 na akciji..(negde u novembru ću valjda moći)

.ili da sačekam proleće ili leto i uzmem 2016..ali cena će sigurno biti veća.

Nisam gledao da li će biti nekih noviteta za novi model..mislim 2016...ili je sve isto.

I mislim da ovaj na akciji trenutno. .da nije sa abs..

i kakva su vaša iskustava. .sa abs na motorima. Treba li to.

Za 2016 godinu jedina razlika će biti u paleti boja,ništa drugo.Svi stromovi dolaze fabrički sa abs-om,nije više opcija nego standard.Abs je odlična stvar koja ti može puno pomoći i mislim da će za neku godinu po zakonu biti obavezno pomagalo na motorima.

20% offroad vožnje nije malo uopšte ako si to dobro procenio da ćeš toliko provoditi van asfalta.Utabani makadam ili neki lakši off može,a za ostalo nije baš strom dobar izbor.

Cena stroma je trenutno kod svih prodavaca ista,ja bih ti predložio da kupiš u 3T-Racingu u Balosavi.Oni su ti najbliži i možda možeš da dobiješ neku opremu gratis uz motor,takodje imaju i odličan servis pa si rešio i pitanje održavanja.Ja bih sačekao i u decembru-januaru uplatio nov motor.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Videh temu pa da se uključim...nekih dva i po meseca imam novog malog Stroma sa žičanim felnama, moj predlog ti je da ako si siguran da ćeš jedno 20% ukupne vožnje voziti po off-u i ako taj off nije više od nekog mirnijeg makadama sa povremenim talasanjima puta i po kojim kamenom...slobodno uzmi Stroma ali ga dobro obezbedi (skid plate, roll bar itd) i uvek ali UVEK vozi do 40km/h po takvom putu...ako uočiš neki kamen veličine pesnice (samo jedan ako uočiš) smanji brzinu na 20km/h i polako i oprezno tu deonicu. Strom je pravljen mnogo više za asfalt nego za makadam ili neki zahtevniji off ali ako mora neće mu teško pasti i ako se pazi tj ako iole imaš iskustva van asfalta.

 

Što se samog asfalta tiče tu je Strom ODLIČAN ako znaš da kontrolišeš mašinu u krivini i ako nisi brzino-džanki. Ovo ti kažem iz ugla tvoje bezbednosti (iako je Strom zahvalan čak i za početnike) i iz ugla čuvanja same mašine. V-agregat ti je isti kao i u SV-u (Suzuki SV 650), možda si taj nekada vozio ili probao. Mali Strom bez ikakvih problema jede asfalt kada si sam i natovaren, ako imaš suvozača koji je preko 70-80kg osetićeš razliku u snazi i mašina će se malo mučiti...verovatno će ti takva vožnja posle nekog vremena izaći na nos, bilo zbog dosade bilo zbog nerviranja oko snage mašine itd. Neće to biti prevelika promena u osećaju u vožnji ali svakako osetna. Ja sam 194cm visok i imam 115kg i mali Strom mi leži kao budali šamar kada sam sam ili sa nekom lakšom suvozačicom, a volim ponekad i da zavrnem gas. 

 

Sama mašina je dosta izdržljiva i zahvalna u vožnji ali to ne znači da ga treba forsirati često, naročito ako planiraš da možda uzmeš novog Stroma jer će biti samo tvoj i kako ga tretiraš tako će ti i uzvraćati...ako planiraš preprodaju mašine za godinu - dve...mislim da nije pametno bacati pare na novo dok ne budeš siguran šta želiš i ne formiraš svoje vozne navike. Takođe ne treba ni robovati motociklu ali ih svakako volimo pa shodno tome i čuvamo (barem bi tako bilo logično).

 

Kada sve napisano u temi saberem, sveo si izbor na dva dobra motocikla...a na osnovu tvojih postova mislim da bi ti bilo najbolje da uzmeš polovnog starijeg Stroma za početak... :)

 

P.S. Ne zameri na direktnosti sa moje strane... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Novi model Vstroma 1000-ke, vise mi lici na naked i nekako mi je skucen.

 

Sa tom korpulencijom i planom da vozis saputnika...gledaj samo motore sa vecom kubikazom ... enduro od 600/650 nece ispostovati sve zahteve za putovanje u dvoje.

 

Gledaj, Vstroma 1000ccm do 2008 godine, Varadera ili Apriliu Caponord, GS-a 1200.... za offroad i putovanje od jacih KTM 950/990 adventure.

Sto ne bi motor od 600/650 kubika ispostovao zahteve dvoje za putovanje? Zavisi od potreba i zahteva, ali i motori manjih kubikaza mogu da zadovolje potrebe udvoje za duza putovanja. Ne zele svi da drze 200 km/h na auto putu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ukoliko se ne koristi autoput (cesto), a za duze ture je nepohodan u smislu dobacivanja do negde (niko nema vremena da npr. do Alpa i nazad potrosi 4 dana), Strom 650 i slicni motori zadovoljavaju za voznju u paru. U protivnom, dvoje na motoru, plus prtljag za dugo putovanje (znaci gomila) ipak se oseti i to dobro. Nisu slucajno svi putni motori velike kubikaze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

Novi model Vstroma 1000-ke, vise mi lici na naked i nekako mi je skucen.

 

Sa tom korpulencijom i planom da vozis saputnika...gledaj samo motore sa vecom kubikazom ... enduro od 600/650 nece ispostovati sve zahteve za putovanje u dvoje.

 

Gledaj, Vstroma 1000ccm do 2008 godine, Varadera ili Apriliu Caponord, GS-a 1200.... za offroad i putovanje od jacih KTM 950/990 adventure.

Sto ne bi motor od 600/650 kubika ispostovao zahteve dvoje za putovanje? Zavisi od potreba i zahteva, ali i motori manjih kubikaza mogu da zadovolje potrebe udvoje za duza putovanja. Ne zele svi da drze 200 km/h na auto putu...

 

Nije prica o 600 kubika, i krajnjoj brzini na autoputu, vec o enduro motorima od 600 i 650 kubika, sa kojima imam iskustva i siguran sam da coveka njegovih dimenzija sa saputnicom i ful stvarima za jedno letovanje ... nece bas najbolje ispostovati, ili u najmanju ruku mnogo losije , nego da je 1000-ka u pitanju.

Ja sam tu razliku jasno uocio i izmedju 750 i 1000 ccm na enduro motorima koje imam, a o 600 i 650ccm da ne pominjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja