Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnje goriva na razlicitim motociklima

Recommended Posts

• Drug član, 1143 postova
  • Motocikl: Suzuki SV650N

Ovde pise za mog sv-a da trosi 6.06..meni je prosek oko 8 ???.nije bas mala razlika

Dal je moguce? Meni ne prelazi 6,5...

Kad ga vozim bas leeepo onda mi trosi oko 5.5l (cak na otvorenom i oko 5l) a ako ga cepam onda ode i do 6.5l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Pobjednik motogp kladionice 4X, 4066 postova
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Suzuki 750gsx-r inection na otvorenom putu i normalnom voznjom u grupi oko 5-6 litara a garantujem da ide preko 15 litara sa extremnom voznjom(vise puta testiran). FZR1000 sa neustelovanim ventilima katastrofa ali su sredjeni pa cemo da vidimo cim stignu gume  :)

• Svrati ponekad, 337 postova
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Ovde pise za mog sv-a da trosi 6.06..meni je prosek oko 8 ???.nije bas mala razlika

Dal je moguce? Meni ne prelazi 6,5...

Kad ga vozim bas leeepo onda mi trosi oko 5.5l (cak na otvorenom i oko 5l) a ako ga cepam onda ode i do 6.5l

kolko prelazite sa 1 rezervoarom?dok ne pocne da treperi lampica

• Vlasnik sajta, 5080 postova
  • Motocikl: Honda VTR 1000 SP1, BMW R1200 GS Adv

Sve zavisi od tipa voznje. Moj VTR moze da potrosi od 6.5l do preko 10l... Al najvise mu prija kad trosi oko 8-9l, pa ga tako i vozim...  ::)  ;D

• Drug član, 1116 postova

Jedan od najštedljivijih motocikala za svoju klasu je BMW F650 - pri konstantnih 120 km/h

troši oko 4.5 litara, a normalne vožnje nije uopće problem 4.0 l/100 km... A nisi puž...

Osobno sam se uvjerio u istinitost podataka. Moja Tenerka je trošila u istim režimima

vožnje oko 5.5-6.0 litara, a razvikani Pegaso sa starim Rotaxovim motorom i 7.0 L !!!

Mnogo ljudi misli da F650 i Pegaso dijele istu mašinu, što bash i nije točno - BMW-ova

izvedba ide bolje i troši manje, a ima i manje boljki. Nisam neki fan BMWa, ali sam po

prirodi objektivan.  ;)

• Drug član, 1414 postova

En 500 trosi min 4,00 ;D, a na brzini 140-150km/h, potrosi 6,5!

Yamaha XT600z 3aj min. 4,3. U gradu oko 5l, u pustinji oko 10l. Full natovarena na otvorenom trosi 5 l.

• Svrati ponekad, 282 postova

i kod mene je tabela prilicno tacna.

ako bas, bas pazim, duze voznje, max 120km/h potrosnja pada na 4 - 4.5l.

ali, na kracim turama, nezagrejan, sa saputnicom penje se i na 6 - 6.5l.

mada na sve to i ne gledam. a trebao bih. japanci mu nisu (kle500) stavili nikakvu signalizaciju o preostaloj kolicini goriva, cak ni lampicu za rezervu!

pa kad se malo zaboravim, a on pocne da kasljuca, brzo na rezervu.

mozda je off-topic ali, konkretno pitanje: ima li kakvog zgodnog resenja za taj problem?

bilo kakav savet, makar i za crvenu lampicu, dobro bi dosao!

pozdrav!  :)

• U prolazu, 74 postova

motori su mi trosili ovako,cbr900rr 6 litara,kada se vozi lagano po gradu,na otvorenom oko 7lit,kada se vozi 140-180km/h,kada je peglam pun gas isla je i do 13lit,kawa zx9r 2001god isto tako, R1 mi najmanje trosi po gradu je 6litar,a na otvorenom po mojoj voznji od 7-9lit,a kada vozim bas lagano svedem je ispod 6lit.

• Svrati ponekad, 471 postova

sto se moje masine tice tabela je tacna

jos mi trosi 0,5l manje nego u tabeli a voznja mi je bila samo po gradu, bez nekih vecih puteva

a ja jos mislio da mu cistim karburator  ;D ;D

• Drug član, 1779 postova

mada na sve to i ne gledam. a trebao bih. japanci mu nisu (kle500) stavili nikakvu signalizaciju o preostaloj kolicini goriva, cak ni lampicu za rezervu!

mozda je off-topic ali, konkretno pitanje: ima li kakvog zgodnog resenja za taj problem?

Ja taj problem resavam sto kad ga natankiram anuliram dnevnu kilometrazu i kad prodjem 200-250km idem na pumpu .U najgorem slucaju ako pocne da se gasi okrenem slavinicu na rezervu i pravac pumpa.Samo posle toga vrati slavinu na normalno .Na ovaj nacin imam uvek priblizno stanje kolicine goriva u rezervoaru ,samo sto mora uivek da se sipa do vrha .

• Svrati ponekad, 313 postova
  • Motocikl: Suzuki V strom dl 650 K9

Portosnja goriva kod motora je vise nego jasna. Razni faktori uticu na to a najvise od broja obrtaja pri voznji.

E, a da li mi neko moze objasniti kako je to moguce da motor koji ima oko 200 kg i jednim konjem vise sa prosecno 80-100 kg tezinom, trosi kao i kola koja su u proseku od 1000-1500 kg od 1100-2000cc.

Ocemu se tu radi?

• Drug član, 1122 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

Koliko se ja razumem, mislim da je stvar u broju obrtaja jer se automobilski motor vrti na max 7.000rpm, a motor od motorcikla ide do 13.000rpm pa i znatno više

• Zainteresovan, 537 postova
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ja taj problem resavam sto kad ga natankiram anuliram dnevnu kilometrazu i kad prodjem 200-250km idem na pumpu .U najgorem slucaju ako pocne da se gasi okrenem slavinicu na rezervu i pravac pumpa.Samo posle toga vrati slavinu na normalno .Na ovaj nacin imam uvek priblizno stanje kolicine goriva u rezervoaru ,samo sto mora uivek da se sipa do vrha .

Ja taj problem resavam sto kad ga natankiram anuliram dnevnu kilometrazu i kad prodjem 200-250km idem na pumpu i točim do čepa , ali mi ne dolazi do rezerve .

• Svrati ponekad, 271 postova

Kawa GPX 750R na otvorenom 4.8l :o ??? ..ni ja ne znam kako, ali kad sam premerio na pumpi zamalo nisam pao sa motora! Inache u 'finoj' gradskoj vozhnjici ide preko 7 ::)

• Zainteresovan, 904 postova
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kawasaki kle 500 je izuzetno shtedljiv.

Najlepshe radi,ima najmanje viibracija na 4 000 obrtaja i nekih 80-90 km/h.Tada mi uvek trosi ispod 5 litara goriva.Tachnije 4.1-4.5l. Ovo sam precizno merio.

A ja sam chovek od 120kg.Pa plus kofer i stvari.Prezadovoljan sam ovim motorom u tom smislu.

• Svrati ponekad, 276 postova
  • Motocikl: XT660R

FZ6 sa 9L predje 190km,uglavnom po gradu,koji put odem do popovice na plac ali uglavnom brat i ja na njemu(obojica po 80+ kg) kad idemo na plac pa tamo ima nezgodnih uzvisenja i ide na obrtaje,inace vozi se normalno ali nikad da bar jednom ne zavrnem gas,uvek cekam da se ugreje,a XT660 ispod 5L/100km po gradu

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja