Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine dr650r, HITNO :)

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Prvo pozdrav za sve koji citaju ovu temu :)

 

Do skoro sam vozio Burgmana 400 i dosadilo mi sto sa njim ne mogu nigde sa puta da sidjem, pa resih da kupim neki enduro.

Ne bih vozio nikakav ekstremni hard enduro, vise neku soft varijantu :) Potreba je da mogu ponekad i sa devojkom da se provozam po asfaltiranim putevima (pa ne bi bilo lose da mogu da nakacim i kofer i bocne torbe po potrebi). S tim na umu izbor je pao ne neki od starijih, velikih jednocilindrasa.

Razmisljao sam o yamahi XT, pa o TT (ona mi je odlicna, al malo mesta za devojku i prtljag :)), pa o kawasakiju KLX650 (za njega sam se najvise zagrejao). I, dok sam jednog dana listao oglase naletim na nekog DR-a, model koji se proizvodio od 1992-1995. U odlicnom stanju a jos i poprilicno povoljniji od gore navedenih motora. Paljene samo na kurblu, ali mi to ne smeta.

 

Isao sam da ga pogledam, ali problem je sto nikada ranije nisam ni seo na neki DR (niti na slican motor :)), pa ne znam na sta da obratim paznju :) Pali iz prve, ventili ne lupaju (posto sam citao ovde na forumu da imaju problema sa glavom), prav kao strela, svi potrosni delovi u odlicnom stanju (lanac, lancanici, gume, plocice...).

E sad, imam par nedoumica:

- kada radi u mestu ima blagih vibracija, nista strasno, ali u voznji one se poprilicno osecaju. Znam da je tako kod svih velikih jednocilindrasa, ali ne znam koliko je normalno... Burgman me razmazio :D

- dok radi u leru i dok je stisnuto kvacilo nema nikakvih cudnih zvukova, ali kada pustim kvacilo cuje se neko cangrljanje. Znam da na autu ne valja i da je problem verovatno do druk lezaja, ali ne znam koliki je to problem kod motora?

 

 

Na sta da obratim paznju, koje su najcesce mane kod DR-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Imao si Burgmana 400 i sada hoces za putovanja da uzmes dr650?! Odakle ti ideja da je taj motor bolji za putovanja nego Burgman?! Ovo ne pricam po predpostavci vec iz iskustva..imao sam i Burgmana 400 i DR-a..doduse 750.

 

Sa Burgmanom sam isao na more sa suprugom i nismo osetili put..a na DR-u se posle 100km protezem a i zastita od vetra je losa.Isao sam sa prijateljom kojem sam prodao tog DR-a do Zlatibora (ja Burgmanom)i gledam ga u retrovizor kako redovno ustaje da se proteze a ja na Bugiju kao u fotelji.Kao sto rekoh..isao na more i nisam primetio voznju od 510km pri cemu smo stali dva puta na krace odmaranje.A sa DR-om sam isao do Smedereva i vracam se preko autoputa za BG i idem tipa 120km/h a glava hoce da otpadne..vrv je takvo odbijanje vetra ili sta vec.Sto se tice vibracija po tome su DR-ovi vise nego poznati ,mada taj 650 ne bi trebao da ima velike vibracije..750 i 800 imaju,pogotovo kad krenes u zustrije ubrzavanje.Mislim da jedino od cangranja sto se moze cuti jeste lanac bregaste (i po tome je DR poznat)..mada to nije neki problem.

 

Nemoj me pogresno shvatiti,DR-ovi su mrcine koje se ne kvare tako lako (ja znam sta je prethodni vlasnik sve radio sa ovim mojim).Imaju vibracija,ali nije to toliko gadno.Kocnice im nisu neki adut (750 ima jedan disk napred).Naravno,mogu se voziti na duze relacije (i voze se)mada se ne mogu porediti po udobnoscu sa Burgmanom.Eto,ja sam na svom DR-u menjao ulje,gume,svecice i lanac bregaste..sve ostalo je bilo ok.Prijatelj kojem sam prodao taj motor je kasnije uradio generalnu..ali covek voli samo te motore i zeleo je fabricko stanje masine a posto ima svoj servis onda je i to resio.Skoro mi je nudio DR-a 650 ali mene ne interesuje.Po njegovim recima a i slikama izgleda top..pa ako budes hteo da pazaris mozes kod njega bez razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Dulence, kao sto Savan rece, hocu da sidjem sa asfalta u prirodu i to jedini razlog promene motora. Sa Burgmanom sam dosta putovao (samo za to mi je i sluzio, za po gradu imam mali skuter od 50ccm), prelazio sam po 500km u cugu i znam da ne mogu da ocekujem ni pribliznu udobnost na DR-u, ali isto tako sa Burgmanom ne mogu da mrdnem sa asfalta.

Inace, ne planiram da prelazim velike kilometraze po asfaltu, cisto da se prevezem do nekog brdovitijeg predela gde cu se iskljuciti sa puta.

A nisam ni previse zahtevan, kada sam prosle godine mogao da idem piaggio free-em do Ivanjice i to sa devojkom (180km u jednom smeru, preko Valjeva, Bukova, Pozege), mislim da cu moci i sa DR-om :) Ove godine sam tamo isao cak i biciklom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako mozes, gledaj da kupis model posle 95 god, dosta je bolji od starije verzije, mada ni taj stariji nije los.

XT ti je takodje odlican izbor, TT mislim da je previse hard za ono sto ti treba. S obzirom da ces da se vozis sa devojkom, mozda da razmislis o nekoj soft varijanti jednocilindrasa tipa aprilia pegaso, suzuki freewind-a i slicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Ok..pogresno sam shvatio...pa za tako nesto ti je onda DR sasvim ok,nemoj se puno misliti.Cak mislim da ti je 65o i bolji za sumu nego ovi veci 750 i 800..oni su malo glomazniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Ja bih licno preskocio Dr-a.Imao sam bas model koji si gledao 650 r Dakar 94god. Sto se voznje tice odlican je na asfaltu ali ogibljenje mu je lose na terenu.Ne zna svako da ga upali na kurblu tu je malo specifican.Jedna od najgorih stvari na tom motoru su lezajevi na unutar masine koji zbog lose resenog podmazivanja prolupaju i kvacilo koje prokliza cim se motor dosta zagreje. Po meni bolje uzmi XT a nemoj bezati od TTa koji sa dobrim sedistem moze bez problema na duzu turu. Dr je i preko jeftin jer je poznat kao problematican motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Koliko sam shvatio ti zelis blagi off tj da ponekad sidjes sa asfalta? Zasto onda 1 cilindar a ne 2? Smanjices vibracije i imaces bolje putne performanse a za off ce ti biti sasvim ok...

Ja sam na obuci, pre par meseci, vozio Burgmana 650 a imam Super Teneru... Znam da je veci i tezi od dr-a ali je jako udoban i za razliku od Brurgmana ne osecas svaku rupu na putu... Ne predlazem ti konkretno ST, mozes i nesto drugo tog tipa samo hocu da kazem da mozda razmislis o tako nekoj varijanti...

 

edit: ako te zanima da probas St ti se javi, nije frka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne znam kakav off imas u planu i koje su ti finansije, ali i ja ti iz licnog iskustva predlazem da razmotris Freewinda kao malo spusteni i otvrdjani DR, sa novijom redizajniranom (bitno pouzdanijom) serijom agregata i nesto vise snage. Svakako je dr sa 21/17 koncepcijom tockova i meksim vesanjem udobniji i prohodniji na offu, ali sam se licno uverio da bi ovaj motor uz bolje gume mogao imati sasvim zadovoljavajucu prohodnost na gotovo svim putevima na koje bih smeo da se upustim sa 180kg teskim motorom. Dakle teska suma otpada, neke kamencuge otpadaju, ali svi makadami, livade, iole dobri sumski putevi... to se prolazi bez problem. A cim se vratis na asfalt 19/17 koncepcija tockova te itekako nagradi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Od jeftinijih motora za to sto ti hoces odlicno moze da ti posluzi i xtz 660 tenere.Ja sam je vozio par puta na extremnijim terenima i lepo se pokazala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nisi naveo kolko para misliš da platiš motor.Kolko sam ja shvatio iz pisanja malo.

Znači XT otpada pošto je najskuplji u klasi.

Ostaje ono što ti niko nije pomenuo Honda Dominator Ili neka XL ima toga da se nađe u dobrom stanju za malo para.To su po meni mnogo bolji izbori od DR.

Mada ima tu još zanimljivih motora kao KLE ili F650

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Auuu, skoro svi napljuvaste DR-a :) Znam da je model od 1996 pa na ovamo bolji, ali zar je moguce da je stariji brat toliko los? Problem je sto u oglasima nema ni jedan od tih mladjih... Ovaj sto sam gledao je propisno odrzavan (koliko sam ja mogao da vidim).

 

Sto se tice dvocilindricnih i motora tipa freewind, kle i slicnih ne bih jer sam bas resio da sada uzmem nesto sto je po obliku vise za offroad. Znam da i oni mogu da idu skoro svuda gde ja planiram, ali tako sam odlucio :)

 

Paljenje na kurblu mi nije problem, nikada ranije nisam palio nesto vece od 50ccm a kada sam probao DR-a upalio sam ga iz prve (probao sam i kasnije vise puta, svaki put iz prve upalio). E sada, koliki ce biti problem upaliti ga kada mi se prevrne negde u sumi, to cemo videti :D

 

Voznje koje planiram su nesto poput Fruska gora za pocetnike ili "Enduro Stara planina"

 

Budzet s kojim raspolazem je oko 1500e.

Pitanje: hipoteticki gledano da su motori istog godista, u istom (dobrom) stanju, da li se isplati dati 500-600-700-800 evra vise za xt, klx, tt ili nesto slicno u odnosu na DR?

 

@Gavrolini: dobro rece, bolje da sam cutao, sada tek ne znam sta da radim :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pravi se da nisi pitao. Jer ces samo ovde procitati da je dr los, da je xt najskuplji i tt previse hard enduro. I kao u svakoj temi na kraju ce ti reci da su najbolji afrika,super tenera i kle. Za 1500e (+-200e) mozes da biras i dr i xt i tt i klx. Sve je to tu negde i po ceni i kvalitetu. Negde nesto dobijes ,a nesto izgubis. Uglavnom sve je to slicno u toj klasi. Nadji sto bolji primerak i to je to.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Po meni, to za sta tebi treba motor (ja ga koristim u iste svrhe) mislim da trebao ici na neku soft varijantu. Za te pare ja bih licno najvise gledao Hondu transalp (nije sto je ja imam :D ) ili neki XT 660 (ovo vise zbog cene i potrošnje), Dominator. Realno Transalp moze sa adekvatnim gumama da prodje svugde gde bi ti isao, a glupo je da se grbis na nekom jednosilindrasu, plus je TA relativno i udoban zbog sedišta.

 

Kada motor padne na off road, treba mu vremena da upali sa alnaserom, a kamoli na kurblu.

 

U suštini odnos cena između pojedinih modela motora, govori nešto, ali mi je malo suludo kupovati neki hard enduro, zbog malo makadama i zemlje (ove voznje koje si naveo jesu zahtevne, ali daleko od hard endura) posebno ako planiras da putujes sa suvozačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

DR 650 SE je model koji je od 96 godista pa naovamo i za dve klase je ispred svega navedenog. Nema ga na oglasima jer se nije prodavao u Evropi, tako da su samo retki primerci zavrsili ovde. Inace, ja kada sam kupovao XT-a, prvi tip mi je bio taj DR, ali sam kupio XT u nedostatku trazenog.

Jedan od najpoznatijih DR-ova (ovaj model), upravo vozi kawazoki po bespucima dalekog istoka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam u jednom kratkom periodu razmisljao da prelazim na 21 prednji tocak i isao da probam XT600. Mlado godiste, fina cena, super stanje, motor laksi 10ak kg od mog, 21 prednji tocak, mekse vesanje... I sednem da probam motor. Uz svo duzno postovanje vlasnicima i ljubiteljima, ali lele majko koja je to kompletna slina od motora u poredjenju sa ovim sto vozim. Niti snage, niti obrtnog, niti zvuka, niti vesanja ni kocnica.... veliko nista iako je samo 8ks slabiji, a pritom malo laksi. Istina, kad sam sisao na neki njivski put zaista sam osetio da se to lepo udobnije i preciznije vozi, siguran sam da se na tezem offu tek primeti razlika, ali opet povratak na asfalt tesko razocaranje. I resio sam da zasad ne dolazi u obzir da menjam motor, vec samo crash bar i nesto malo vise krampona da se ne bih izvrtao na rosnoj travi.

 

U suštini odnos cena između pojedinih modela motora, govori nešto

 

Ume cesto da govori mnogo, ali kod pojedinih popularnih modela se snazno provlaci Golf 2 dizel sindrom i neopravdano visoka cena, dok su neki drugi motori prilicno podcenjeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ markulja:

Da te demantujem da ga nigde nema (novi tip mod '96.god). I cenom se sasvim uklapa u tvoju pricu. I u izvanrednom je stanju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

O ovome sam ti pisao:

post-9080-0-64109700-1409853632_thumb.jpgpost-9080-0-27036900-1409853667_thumb.jpgpost-9080-0-56625100-1409853725_thumb.jpgpost-9080-0-30555300-1409853769_thumb.jpgpost-9080-0-29508900-1409853815_thumb.jpgpost-9080-0-98025100-1409853864_thumb.jpgpost-9080-0-62730300-1409853895_thumb.jpg

POZZZ!!! :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

To mi javljas sada kada se prodao :)

 

A danas naletim i na ovaj, ali i za njega sam zakasnio... 1998 godiste, sa svim odradjenim servisima, otisao za 1450e: post-11323-0-25971800-1409864357_thumb.jpg

 

Koliko vredi dr650se 2004 godiste, u fabrickom stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja