Jump to content

Moto Zajednica

Na vrhu Torničke Bobije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Samo ... mala napomena... zbog lošeg interneta nisam uspeo da prebecim fotografije ali ću pokušati u toku sledećeg dana... IZVINJENJE VELIKO

Od kada sam uzeo Yamahu XT 660 Z Tenere, putne enduro gume TKC 80 i nisam išao na neki of road, osim malo po Ceru i po šumama u okolini Šapca, lovišta Karakuša.Odavno mi je želja da obiđem planine na potezu Ljubovija - Valjevo. Posle čitanja putopisa ( ovim putem se neizmerno zahvaljujem putopiscima)

razgledanja karte i konsultacije sa ljudima iz tog kraja, odlučujem se za Torničku Bobiju, jer na tom putu ću imati naj više of a.Pakovanje i prvo kafica u Citu kafeu...

mEtNOtOl.jpg

Odlučujem se za put preko Cera, Zavlake, Osečine, pa prema Ljuboviji i na tom putu skretanje levo u brda...Na Ceru pravim pauzu pored spomenika na Tekerišu...

Nastavljam dalje i kod skretanja za planinarski dom na Ceru, pogled sa vidikovca...

u4qGTW4l.jpg

Dalje preko Zavlake i Osečine, skrećem na put prema Ljuboviji koji se polako penje i pravim pauzu na Proslopu...

Evo i jedna panoramska fotka...

Put se polako spušta nizbrdo i ulazimo u kanjon reke Ljuboviđe. Na jednom mestu se prolazi kroz kratak tunel i put koji je ukopan u steni...

Nastavljam dalje i skrećem po uputstvima kod dve prodavnice sa puta levo... Ipak pitam meštane i uveravam se da je to ipak taj put...

Stajem na mostu preko reke Ljuboviđe...Koristim pauzu da ispumpam gume a i da isprobam pumpu ,,bikers dream,,

Uz brdo vozim putem koji na pojedinim mestima liči na asfalt...

Posle desetak kilometara pravim pauzu i pogled postaje sve lepši, jer se polako i nadmorska visina povećava...

Pravim pauzu za ručak. Paprika i sir i parče hleba. Obožavam jelo na putovanjima, jer tek tada čovek vidi, koliko ustvari puno jedemo i bez potrebno se prežderavamo. Ovo je sasvim dovoljno, a da mi ne smeta, jer na kraju, ne znam šta me čeka.. jer ipak ovo je za mene avantura...

Put na pojedinim mestima postaje boljii i mada su nagibi jaki sasvim prijatan za laganu vožnju...

Dolazim do centra sela. Nigde žive duše. Ipak pronalazim jednog domaćina i uveravam se da sam na pravom putu...

Dalje nastavljam uz brdo makadamskim putem, koji je sasvim pristojan za put tog tipa...

Mada na pojedinim mestima ima i iznenađenja poput ovog potoka...

Posle jedno 7 - 8 km nalazim na račvanje i pošto sam gledao na karti a i raspitao se kod meštana, skrećem levo uz brdo, putem koji bi trebao da me vodi na planinu Bobiju, tj do šumarske kuće...

Put ovde postaje zahtevniji za vožnju. Uži je, na mestima prolokan i sa kamenjem na putu veličine pesnice...

Pogled je divan i evo jedna panoramska fotka...Prolazim kroz zaseok i dalje put počinje pod jakim nagibom...Za mene avantura i pravi izazov... Pri vrhu vidim kuću i taman kad se spremam da stanem i da pitam kuda dalje, izleću dva ogromna psa... ja po gasu i voziii miškooo...

Sunce me ogrejalo kad sam izašao na zaravan i video šumarsku kuću i dim koji se vijori iz nje.

Parkiram motor i zamolim domaćina za smeštaj. Tada sam mislio da je to planinarski dom. Čovek mi kaže da oni nemaju smeštaj , ali da će me primiti u njihovu kancelariju, jer šumari nisu tu, ali da ne očekujem neki komfor... Kakav komfor i to je bolje od šatora, koji sam ipak poneo sa sobom...

Smeštam se i od bajkera pretvaram se u planinara...

Put pored kuće vodi uz brdo do vidikovca... Divni predeli, mir, tišina... totalno drugačija priča od pre nekoliko sati...

Na pojedinim mestima šuma je toliko gusta, da imate osećaj kao da je pao mrak...

na kraju sav trud, biva nagrađen divnim pogledom...

E sada pravi ručak. Pasulj sa slaninicom... E sad da napomenem, svu ambalažu sam poneo sa sobom i vratio nazad... greh bi bilo ovde bilo šta baciti i pokvariti ovu lepotu...

Posle kratkog zadržavanja vraćam se deo puta nazad i penjem se do vrha Bobije...

Prolazim pored repetitora i evo još malo...

I evo jedan selfi na vrhu...Prizor nestvaran, veličanstven... sada mi je bilo žao što ovde nisam postavio šator... ali možda drugi put... Sedim jedno dva sata i uživam u pogledu i prirodi, tišini...

Već polako pada mrek kad se vraćam nazad. U šumi vidim mravinjak koji je visine do ramena...

kgDeCmKl.jpg</div><div><br></div><div>Vraćam se do kuće i sada već zabrinutuh domaćina, da nisam zalutao. Obilazim crkvu brvnaru u blizini, ali to ostavljam za sutra...</div><div><br></div><div>6rxTVxsl.jpg</div><div><br></div><div>Posle čaja sa domaćinima i krtke priče smeštam se u svoji vreći i sa nestrpljenjm očekujem sledeći dan... Napolju u 9 sati već mrkli mrak, planinska tišina... kao na drugoj planeti...  Ustajem ranom zorom i bacam pogled na vidikovac ispod kuće...</div><div><br></div><div>xh0iEppl.jpg</div><div><br></div><div>U japankama idem do crkve i izvora da doručkujem... koji osećaj kad vam jutarnja rosa pere noge... umivam se na izvoru i uživam u predelu i razmišljam o ljuskoj tugi i nesreći i podelama u našem narodu, na kraju koja je i dovela da se ova crkva sagradi... ali nećemo o tim temema... priroda je nešto što je velelepno, univerzalno, ne zamenjivo... Doručkujem i uživam u miru i tišini...</div><div><br></div><div>3csmkAPl.jpg</div><div><br></div><div>Pred polazak jedna fotka sa mojim domaćinim ( u sredini ) i šumarem i polazak niz brdo... </div><div><br></div><div>V1v5FOhl.jpg</div><div><br></div><div>Moram da priznam da sam se pomalo pribijavao silaska niz ovaj deo puta... ali što bi rekao moj drug Nikola i upotrebiću njegov izraz, Tenere je INSTITUCIJA, motor napravljen za ove predele... prvo, prva a onda i druga brzina i uživancija nizbrdo... potpuna kontrola i uživanje... </div><div><br></div><div>EngG2Xgl.jpg</div><div><br></div><div>Silazak na širi put i sada prema asfaltnom putu od Rogačice prema Valjevu... Na raskrsnici u selu idem desno, ipak prema vidikovcu iznada kanjona Trešnjice, staništu beloglavod supa...</div><div><br></div><div>fIUhppEl.jpg</div><div><br></div><div>Tu upoznajem meštanina Zorana, spuštam se kroz selo do vidikovca i vraćam se nazad do glavnog puta... Pa da nešto ostavimo i za sledeći put... hehe... Nastavljam put kroz predivnu prirodu.... kuće isamljene ili po zaseocima... prelepo, ali ipak predpostavljam teško za živeti...</div><div><br></div><div>C6rRdGpl.jpg</div><div><br></div><div>Predeli se menjaju od strmih do ravnijih deonica...</div><div><br></div><div>KNVtd7Dl.jpg</div><div><br></div><div>Pravim pauzu za kaficu... fotografisanje...uživam u prirodi...</div><div><br></div><div>intPqt0l.jpg</div><div><br></div><div>Dolazim do raskrsnice, kod čuvene kruške.... </div><div><br></div><div>KMLYA5Rl.jpg</div><div><br></div><div>I dalje do asfaltnog puta... Na Pašinoj ravni zatičem i na vašar... pauza, čorbica, Valjevo, kafica i pravac kući, Šabac...</div><div>ŠTA REĆI... PREPUN LEPIH UTISAKA...AVANTURA...otvaram enduro svet pred sobom... objedinjujem dve ljubavi, iz mladosti planinarenje i alpinizam iz druge mladosti ,vožnja motorom... divan spoj...</div><div>Nadam se da sam preneo deo impresija sa ovog putovanja i da će nekome ovaj putopis koristiti, ko se upućuje u ove predele ( kao što su meni koristili vaši putopisi)</div><div>a ostalima da sam preneo deo onoga što sam doživeo i uživao...</div><div>VELIKI POZDRAV...

 

 

Veliko izvinjenje... SVE SAM UKUCAO I KADA SAM UKUCAO sačuvaj izmene INTRNET ME JE JAKO LOŠ... verovatno je i na Bobiji bolji... SVE MI JE ZBRKALO...

SUTRA ĆU POKUŠATI PONOVO...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Prelep kraj (Ljubovija i okolina)mozda sam malo subjektivan jer mi je keva odatle i tamo sam kao klinac provodio raspuste ali gde god da putujem uvek nekako gledam tuda da se vratim1moto3.gif

Cekamo nastavak profo1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Mislim da smo te sreli kod Debelog brda sad za vikend. Dva KLX-a, Africa i Transalp. 0takoje.gif

Mi smo išli kanjon Trešnjice da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Evo ovako, da probam naknadno da ubacim fotografije... sa kratkim komentarima...

 

Tekeriš

 

6A5PY6Tl.jpg

 

Panoramska na Proslopu...

 

CBVmmtLl.jpg

 

Kroz kanjon Ljuboviđe...

 

Rgo5WpTl.jpg

 

Pauza i ispumpavanje guma za of road... pumpa bikers dream...

 

GVzGywhl.jpg

 

Prvi deo puta je asfaltiran ...

 

8mbE766l.jpg

 

centar sela...

 

bpA7jkCl.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Panoramska sa vidikovca iznad šumarske kuće...

 

VIMlgcsl.jpg

 

Uspon do drugog vidikovca...

 

ZQ9h1pxl.jpg

 

Pogled ispred doma...

 

2ImbKHPl.jpg

 

Još jednom, divni predeli, prelepa priroda...

POZDRAV... I za sledeći putopis uvodim novi internet... 1neznam.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Екстра .... Три пута годишње идем на бобију (разним путевима)...

А омиљена дестинација ми је пропланак РОЖАЊ (на улазу у Пецку из правца Осечине десно14 км)...(препоручујем)...

На Рожњу такође постоји црква коју је саградио Д Рачић 1941 (сада је манастир ..женски)... Поздрав...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Ceo taj potez planina od Ljubovije do Valjeva je fantastičan...predeli divni...

Pogledaću Rožanj na netu... ako imate neki predlog ili ideju ili ako ste bili negde, slušam...

Ideja je vozanje sa spavanjem, prema tome neki planinarski dom ili privatni smeštaj...

Enduro svet je prava avantura... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Odlično...

Planirao sam Soko grad pa mogu da to povežem sa Rožnjem, Krupnjem i sl. isplaniraću rutu...

 

Malo o Teneri...

Što je više vozim sve više mi se sviđa...

Naročito u brdima, gde se vidi da je to pravi enduro motor, surov , jak, snažan da potegne ili da uspori snagom jednog cilindra... još ga isprobavam i učim da vozim...

Mali problem je što su mi noge kratke... hahahaha, nije motor visok... hahaha on je super napravljen, visok je ali mu to omogućava vožnju po lošim terenima... meni to može da predstavlja problem, visok sam 174cm i dohvatam zemlju vrhovima prstiju i na of-u moram stalno da balansiram i stajanje da planiram samo na ravnom... u početku to je bio problem, međutim to sada polako leže na svoje mesto...

Na putu se ponaša sasvim pristojno... i sa TKC 80 ... Auto putem sam išao 120 putnom brzinom i preko toga već je počinjao da vibrira, ali meni ta brzina savšeno odgovara, čak ga brže vozim od fazera...

Zaštita od vetra fantastična... na 120 se ne oseti nikakvo duvanje a na 80 možete da otvorite vizir...

Sve u svemu što ga više vozim, sve više mi se sviđa... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

slavisa978

Uzeo sam je od Nikite iz Užica... Kupljena u Yamahi Rodić, 2008g. Sadašnja kilometraža 44000. Motor mi se jako dopada i redovno ga održavam. Sada planiram preko zime da menjam lanac u motoru, što mu spada u redovan servis... Inače ostalo sve zamenjeno, ulja, tečnosti, gume, lanac i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja