Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i
On 13.6.2021. at 11:27, igor r6 je napisao:

Hvala...Kupljen je juce u utorak stize Gde mogu da kupim te zice da imam neku za svaki slucaj

 

 

 

 

 

190681097_971055437037240_2929240096471613046_n.jpg

191335340_971055380370579_3081104295429632723_n.jpg

190401836_971055517037232_8743577000359831328_n.jpg

Одлична справа, лично сам је пробао, нека те са срећом служи! ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200
Pre 2 sati, OverLord je napisao:

Jel stigla tenera u VB? :)

Stigla,registrovana i vec je bila na duzoj turi

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ćao drugari...Treba mi pomoć prijatelja. Imam problem sa Tenerom.
Probaću da pojasnim a ako neko zna ili ima ideju kako da rešim problem biću vam zahvalan.
Pre jedno mesec dana ostao sam bez zadnje kočnice odnosno doživeo sam propadanje pedale zadnje kočnice. Odmah sam zamenio kočione pločice i bilo je to tako tako. Vratila se kočnica, ali i dalje nije to bilo onako kako treba, da bi mi se posle nekoliko dana ponovo dogodila ista stvar. Znači nije do pločica. Da napomenem da prednja kočnica sve vreme radi normalno. Ne budi lenj, izduvam zadnji kočioni sistem i sve opet radi baš onako kako treba. Nije prošlo ni dva dana opet isto. Odem do Plattnera u servis, oni odrade sve isto i opet radi. Posle dva tri dana isti problem. Javim se ja servisu i moram priznati a i pohvaliti njihov trud, ponove oni sve s tim da su sad ozračili ceo kočioni sistem, zamenili ulje ... Sve radi ali za malo. Posle par dana isto. Ne budi lenj, oteram ponovo moje magare u servis ali sad u Veternik jer tamo može da se uradi dijagnostika. Dijagnoza...pumpa ABS-a. Cena 2490e. Odsekao sam se. I šta sad? 7ma li neko ideju.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Pada mi na pamet remont ABS pumpe, ali ne znam ko to hoće i može da uradi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Meni deluje da ima vazduha u sistemu.

 

Probaj da ozračiš kočnicu da postane tvrda, onda vozi motor, i aktiviraj ABS pozadi nekoliko puta. Onda ponovo ozračuj sistem, bez zamene ulja, pošto je novo već unutra. Ponovi ceo krug nekoliko puta, i mislim da ćeš rešiti problem.

Promenio član Milos_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000
Pada mi na pamet remont ABS pumpe, ali ne znam ko to hoće i može da uradi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Mislim da nisu uradili postupak kako treba.U servisnom uputstvu postoji procedura kojom se pomoću jednog konektora ispod sedišta aktivira abs inzenzivno posle zamene ulja.Ako nemaš taj konektor javi se imam ga ja negde u garaži.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Meni deluje da ima vazduha u sistemu.
 
Probaj da ozračiš kočnicu da postane tvrda, onda vozi motor, i aktiviraj ABS pozadi nekoliko puta. Onda ponovo ozračuj sistem, bez zamene ulja, pošto je novo već unutra. Ponovi ceo krug nekoliko puta, i mislim da ćeš rešiti problem.
Probao sam to, doduše ne baš tako,. Ozračena kočnica, pedala tvrda... vozim, nabodem kočnicu, ali tad blokira točak bez abs... Kad ostanem bez kočnice posle par dana, moram da pumpam da bi je dobio i kad zakočim osetim kako radi abs ali sve nekako stidljivo i jadno. Nisam pametan ali u svakom slučaju hvala na savetu. Nadam se da niko neće imati ovakav problem. Mnogo me nervira.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Mislim da nisu uradili postupak kako treba.U servisnom uputstvu postoji procedura kojom se pomoću jednog konektora ispod sedišta aktivira abs inzenzivno posle zamene ulja.Ako nemaš taj konektor javi se imam ga ja negde u garaži.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Ćao, pošalji mi broj radi dogovora pa da probamo i to. Sad mi je javio jedan drugar da je trebalo možda da se izvrši i kalibracija abs-a posle zamene pločica. Prvi put čujem za to ali ko zna....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
3 hours ago, aspirinikus said:

Mislim da nisu uradili postupak kako treba.U servisnom uputstvu postoji procedura kojom se pomoću jednog konektora ispod sedišta aktivira abs inzenzivno posle zamene ulja.Ako nemaš taj konektor javi se imam ga ja negde u garaži.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 

Upravo tako. Ako nema mogućnost da to uradi softverski, moj prethodni post je uputstvo kako to može da se uradi u kućnoj varijanti. Samo je potrebno biti uporan, ozračivati i 10 puta ako treba, a između svakog ozračivanja aktivirati ABS u vožnji, i siguran sam da će proraditi. Ja sam imao isti problem, i tako sam rešio. I ja sam se nervirao, i nisam znao šta više da radim, menjao ulje u kočnicama 2, 3 puta.

 

Meni se dešavalo da imam tvrdu kočnicu, a kad se popnem na neku veću nadmorsku visinu (tipa 2000+ m), počne da propada. Ja nisam mogao da verujem, ali kad sam se malo zainteresovao, došao sam do odgovora, a sve vreme je bio problem u vazduhu u sistemu.

 

Bar kad je KTM u pitanju, prilikom zamene kočione tečnosti, priključe ga na računar, koji simulira aktiviranje ABSa, i vazduh koji ostane zaglavljen na nekom mestu izbaci tako da može da se ozrači. Ako to ne uradiš, ostane ti vazduh tu, i onda nastaju problemi koje si opisao, a koje sam i ja imao.

 

Probaj da se time malo pozabaviš na ovaj način.

 

Edit. I da napomenem, i kod mene je bila zadnja kočnica u pitanju, sa prednjom je uvek sve bilo kako treba.

Promenio član Milos_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Da postavim jedno pitanje, ako se pokvarila pumpa ABS-a, zar u tom slučaju ne pali lampicu na tabli.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Da postavim jedno pitanje, ako se pokvarila pumpa ABS-a, zar u tom slučaju ne pali lampicu na tabli.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Evo izgleda da se ne pali. Kad dam kontakt, popale se sve lampice od svega i svačega, izvrši proveru sistema, sve se pogasi, startujem motor i to je to. Ne prijavljuje nikakvu grešku. To buni i gospodu iz servisa i zato misle da je ipak abs pumpa. I ja sam zbunjen...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Drugaru kad je otišla pumpa na kawasakiju, odmah je palio lampu abs na tabli. U pitanju su bile četkice na motoru unutar abs.kvar je otklonio za 100din,a teažili su mu 200 dal 300e za polovan abs.

Nisam majstor, al onako laički razmišljam.

Pokvaren abs = pali lampu
Vazduh u sistemu = ne pali lampu

Ja bih pre pokušao što su iskusnije kolege u ranijim postovima rekle.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Mozda lupetam, jel proveren senzor zadnjeg tocka? Nema veze, naravno, sa vazduhom, ali ako se nije aktivirao ABS kad si blokirao tocak ... !   

Cini mi se da ima i neko propisano odstojanje od prstena na tocku.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
13 minutes ago, Petre said:

Mozda lupetam, jel proveren senzor zadnjeg tocka? Nema veze, naravno, sa vazduhom, ali ako se nije aktivirao ABS kad si blokirao tocak ... !   

Cini mi se da ima i neko propisano odstojanje od prstena na tocku.

 

Čim odstojanje između prstena i senzora nije u fabričkoj toleranciji, pali se ABS lampica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

http://www.konepool.demon.nl/xt1200z/SERVICE_MANUAL_XT1200Z.pdf

na 244 strani je postupak Hydraulic unit operation test.Ako si odyra;ivao ko;nice odradi ovaj postupak i trebalo bi da bude sve o.k.Adapter nisam našao ,negde sam ga zaturio, ako ga nađem poslaću ti ga da se poslužiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Kолико видим, има овде још електронике за задњу кочницу:

  image.thumb.png.90722e58abbfc4a613f1d71465b8ef53.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Evo izgleda da se ne pali. Kad dam kontakt, popale se sve lampice od svega i svačega, izvrši proveru sistema, sve se pogasi, startujem motor i to je to. Ne prijavljuje nikakvu grešku. To buni i gospodu iz servisa i zato misle da je ipak abs pumpa. I ja sam zbunjen...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Pumpa abs-a i nedostatak efikasnosti kočenja ne idu ruku pod ruku, ne gubi u tom smeru vreme. Zašto, zato što sam ja ovaj iz Krmco-ovog posta kome je crkla pumpa na Versysu 1000. Nije radio ABS, ali kočenje je uvek radilo.

Kod tebe problem može biti u samim ventilima u hidro bloku ABS-a, da neki ostaje zaglavljen/otvoren, pa samim tim nema mogućnosti za stvaranje pritiska kočnice (pedala propada).

Da sam na tvom mestu, zamenio bih kočioni cilindar pre nego sam ABS.

Svakako konsultuj i Vuka(verujem da znaš za njega), ored toga što i sam vozi Teneru, zna sigurno sve što se tiče tog modela.

Dešava se da popuste gumice na kocionom cilindru, tek toliko da nema propuštanja ulja, ali ima uvlačenja vazduha.

Ako nakon par dana kada ti se to desi, imaš vazduh prilikom odzračivanja, ja bih tu tražio problem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
On 2.10.2021. at 21:07, ProMaster je napisao:

Pumpa abs-a i nedostatak efikasnosti kočenja ne idu ruku pod ruku, ne gubi u tom smeru vreme. Zašto, zato što sam ja ovaj iz Krmco-ovog posta kome je crkla pumpa na Versysu 1000. Nije radio ABS, ali kočenje je uvek radilo.

Kod tebe problem može biti u samim ventilima u hidro bloku ABS-a, da neki ostaje zaglavljen/otvoren, pa samim tim nema mogućnosti za stvaranje pritiska kočnice (pedala propada).

Da sam na tvom mestu, zamenio bih kočioni cilindar pre nego sam ABS.

Svakako konsultuj i Vuka(verujem da znaš za njega), ored toga što i sam vozi Teneru, zna sigurno sve što se tiče tog modela.

Dešava se da popuste gumice na kocionom cilindru, tek toliko da nema propuštanja ulja, ali ima uvlačenja vazduha.

Ako nakon par dana kada ti se to desi, imaš vazduh prilikom odzračivanja, ja bih tu tražio problem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Hvala na savetima... evo došla zima pa ću se pozabaviti ozbiljno ovim problemom. Obzirom na cenu ABS -a svakako ću početi od kočionog cilindra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Taman sam ove godine krenuo da se vozim sa novom spravom, a ono iskoci ponuda za noviji model sa elektronski podesivim ogibljenjem.
Nisam mogao da odolim i u avgustu sam se ponovio.

U pitanju je model ZE model iz 2015te.

Kada sam je kupio na satu je imala oko 45000, sada vec 9k vise.

 

U odnosu na stariju verziju ova ima dosta izmena, ali glavna i meni bitna je u samoj voznji.
Agregat je mnogo mirniji na dodavanju gasa sa manje vibracija i sve je vise ugladjeno.
Ogibljenje se otvrdne ili omeska na klik u toku kretanja sto odlicno dodje u odnosu na podogu ili rezim voznje.

 

Staru jos uvek nisam prodao jer je jedno vreme brat vozio i imam priliku da cesto sednem sa jedne na drugu.
Ergonomija je drugacija zbog kormana i ne mogu da se odlucim koja mi je bolja, ali svaki put kad vozim noviju ja se odusevim koliko je "meksa" za voznju.

Sto se tice performansi, nisam primetio neku znacajnu razliku. I ova ima rupu izmedju 3500 i 4500 rpm.
U "trci" 1 na 1 od 50 pa do XXX veoma slicno ubrzanje.

 

Na staroj nisam stigao da flesujem ECU, ali na ovoj planiram uskoro. Doktor je saznao da moto servis "Bruder" iz Beograda ima mogucnost ucitavanja drugih mapa. Javljam rezultate.


 

20211104_140053.jpg

original_38917404-99fe-47ea-a2d4-20206b059c27_20210909_184936 (2).jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Prava lepotica, lepo si je opremio
Javi utiske sa mapama, super drugar vozi Trenerku iz 2018 i zainteresovan je za cackanje softvera

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Neka te puno km služi...srećno.
Kada sam kupovao moju Teneru, razmišljao sam se da li da kupim takvu ili ovu stariju koju sam do kraja i uzeo. Nisam bio na čisto da li sam za tu vrstu komfora pa nisam hteo da se bacam u trošak. Danas... posle 30000 km reći ću samo to da je Tenera vrhunski motor. Možda nije GS, XR ili Multistrada ali ja je volim i osećam se kao riba u vodi. Malo me nervirao moj problem sa ABS ali smo i to završili. Skupo ali tako je kako je. Završio sam i veliki servis, štelovanja ventila i ostalih stvarčica. Sad sam spreman za iduću godinu. Planiram sa drugarom i ženama do Gibraltara.9677b631b8c7fddc2ab66f79147f5adb.jpg39687414251f9017e6a370fbdad1206d.jpg



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Šta bi na kraju sa ABS,

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Otkačena zadnja kočnica sa Abs pumpe i sad radi nezavisno od sistema. Nekako razmišljam da mi je to bila najjeftinija opcija a opet funkcionalna.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja