Jump to content

Moto Zajednica

Motorevija, test izdržljivosti BMW R1200GS

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nisam čitao, ali... :stabre:

 

http://www.motorevij...014-na-kioscima

 

MR5_580.jpg

 

Test izdržljivosti BMW R 1200 GS – Vodenjak nije izdržao. Njegov se mjenjač tijekom jedne vožnje na autocestom, doslovce pretvorio u salatu. Donosimo i sve detalje ostalih opozivnih akcija, kao i intervju s BMW-ovim čovjekom zaduženim za ovu problematiku

 

GS300.jpg

 

Tolike pare dati za motor, a onda... brrrr... :zbunjen:

 

Da li neko zna gde mogu da kupim Motoreviju u NS? Ima još par interesantnih naslova...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Kao da je jedini... Pogledajte jos testova izdrzljivosti Aprilia, BMW ...Mnogi se brzo raspadnu. Da se razumemo, meni licno se svidjaju i BMW i Aprilia i Ducati i Agusta ali izgleda da za tih mnogo para ne pruzaju mnogo pouzdanosti 1neznam.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, očigledno se radi sa jedne strane o perfektnom marketingu a sa druge o skraćivanju upotrebnog roka što je opšti trend. Zanimljivo je da pre serije 1.100 nije bilo problema ni sa kardanom ni sa menjačima koji su samo do nekle poboljšani u sledećim a izgleda da nov vodenjak ima previše porođajnih bolesti. Nisam pristalica onoga, što starije to bolje, al se taj zaključak očigledno sam nameće. Kad sam video presek sklopva vodenjaka nisam mogao da se otmem pomisli da to ne vodi na dobro. Čitajući izgovore proizvođa menjača za BMW prilkim pojave prvih hirova odmah se vidi da se radi o školskom primeru svesnog odstupanja od kvaliteta. Na naki način sam srećan što sam materijalno bedan pa me neće boleti glava od novijih BMW-a.

 

Henk je objavio pre dva dana da je upravo obrno brojčanik na 500.000 milja za vrema ture po Najrobiju. Na "naj gorem" menjaču, 1.1, zamenio je sve ležajeve na 200 k milja, na 450 spojničku i 3 lamele ukupno, nedostižno za novije modele. Natrčim tu i tamo da kod mnogih marki ima problema al bez obzira Bavarcima ne služi na čast niz gluposti kod prehodne serije. Obiće im se to o glavu opijenu slepom pomamo za modelom 1.2.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
1405875856[/url]' post='1658068']

Ti novinari bi i kravu u dupe pokvarili .....

To si dobro rekao

Isto tako kad su ovi isti uspeli da uniste menjac na K1300GT , niko drugi izgleda nije imao isti katastrofalan kvar

Da se razumemo , mnogi su ocekivali manje problema sa novim vodenjakom , ali ovakog ili slicnog kvara niko nije imao , bar ne na forumima koje pratim

Zelja mi je da kupim ovaj motor , ali ovaj clanak sigurno nece da utice na moje zelje , ako niko drugi ne uspe da ga slicno skrsi ......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Napiši šta su zaključili na kraju ako imaš taj primerak Motorevije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozdrav, evo ga jedan tekst o povlačenju BMW R1200GS i BMW 1200RT iz prometa zbog otklanjanja greške.

Brodolom_zps2eb2a4c4.jpg

Ovo je članak koji je izašao u avgustovskom broju Motorrad News o problemu kvaliteta kod proizvođača motocikala.. Ne mogu da prevodim čitav tekst, ali naslov teksta je BRODOLOM (igra reči jer BMW R1200RT drugačije zovu i brod). Tekst je u vezi povraćaja 8000 R1200RT i 4300 R1200GS u vezi aktivnog ogibljenja Dynamic ESA a kod GS ima i problem sa dihtovanjem izlaza sa radilice ka pogonskom zupčaniku. Treći povraćaj je za R1200GS, R1200R, F700GS i F800GS a u vezi prekidača koji signalizira da je motor na ćopavoj. Ovaj prekidač ne dihtuje i verovali ili ne može da prouzrokuje da motor zariba.

Prvo pitanje (u drugom pasosu) je da li BMW ima probleme sa kvalitetom - odgovor je naravno NE.

Drugo pitanje je da li je uzrok problema u redukciji troškova proizvodnje - odgovor je naravno NE.

Treće pitanje je da li će korisnici biti obeštećeni (kod Nemaca je navika da se dobije motocikl u odgovarajućoj klasi dok je tvoj na popravci) - odgovor je naravno NE. Ovde je bilo prilično gusto zato što nisu mogli da obezbede odgovarajuće zamenske motocikle jer je bilo puno povraćaja. I to je sve palo u vreme praznika (Duhovi) za koji su Nemci imali produženi vikend i verovatno planirali neki đir motorima.

Četvrto pitanje je bilo kada će vlasnici gore navedenih mašina moći ponovo da dobiju svoje mašine - odgovor je kada se proizvedu ispravni Dynamic ESA moduli kojih nije bilo na lageru. E tu su tek popizdeli jer je operacija trajala duže od mesec dana.

 

Apropo prethodnog posta kolege srbca, ne bih se baš složio sa tom izjavom, nije to baš povezano sa snagom motora. Ima motora sa po 200KS pa nemaju problema sa kvalitetom. Ovo su sada ekstremna vremena, modeli se izbacuju na tržište bez nekog detaljnog testiranja jer nema vremena za to (pošto konkurencija ne spava). Ostaje da korisnici budu i testeri bar oni koji su early adopters (ili po srpskom najveći fanovi pojedinih marki) koji uvek prvi kupuju sve novo što se pojavi od omiljenog brenda. Ako se zadesi da je kvar ozbiljan i skup, kao kod BMW, i da treba vremena i sredstava da se otkloni, računaju verovatno da će im ovi fanovi najmanje zameriti. A što se tiče "običnih" korisnika pokušava se da se ispegla bez većih talasanja i negativnih reakcija u medijima. Međutim kad je u pitanju preko 10.000 korisnika to je već jako teško "peglati".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Da li je neko nasao gde u Srbiji moze da se kupi Motorevija?

Imaju dobre tekstove.

Ja bas imama taj broj gde pisu o testu BMW R 1200 GS

Ako treba nekom mogu da slikam i posaljem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da li je neko nasao gde u Srbiji moze da se kupi Motorevija?

Imaju dobre tekstove.

Ja bas imama taj broj gde pisu o testu BMW R 1200 GS

Ako treba nekom mogu da slikam i posaljem

Moze, moze  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Goodwill

to je jedan pojam iz ekonomije koji opisuje činjenicu da nešto može postići veću tržišnu cijenu od njegove stvarne (realne, praktične...) cijene. BMW to ima i to je činjenica i mi to ne možemo promijeniti.

Nama preostaje da hvalimo Japance i da se iščuđavamo cijenama BMW-a dok ne dođemo u priliku da ga kupimo.  :BMW2: 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Naravno da se družimo......mi se rado družimo, takvi smo vlasnici bmw-ja......žao nam je jadnih mehaničara jer se dosađuju na poslu..... :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Kontaktirao sam Motoreviju prosle godine da ih pitam da li negde u Srbiji moze da se kupi. Odgovor je bio negativan, ali mozes da se pretplatis i da ti stize na noge.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja