Jump to content

Moto Zajednica

coocase koferi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Interesuju me iskustva korisnika ovih kofera, s obzirom da su dosta jeftiniji od Givija i Kappe.

 

Da li se isplati dati 10.500 za 48L i 6,5kg nosivosti ili je to ipak bacen novac?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Prodaju se ovde , a uskoro i prodavnica kod Arene u Beogradu

 

inače lično koristim, trenutno taj od 48 lit (Astra) a imao sam i od 50 lit (Reflex). Prezadovoljan i jednim i drugim :D

 

U kompletu dobiješ i ploču kao i pribor za montiranje, bez nosača, to moraš odraditi u sopstvenoj režiji (Seba011 ili nešto slično)

 

I 48-ica i 50-ica mogu da prime dve pune kacige, sistem zatvaranja dobar, ne može se obiti, gornja obloga iz dva sloja i sl.Inače Coocase je cenjen brand u USA, za Kymco je prva ugradnja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja sam uzeo sad na sajmu jedan od 48l (model Astra). Kupio sam ga nakon što mi je "kinez" sa monokey kačenjem otpao sa Honde na malo oštrije dodavanje gasa (pukao utor na koferu kojim se kači u monokey ploču).

 

kofer_03_a.JPG

 

Da neko ne shvati pogrešno - mene je i "kinez" odlično poslužio. Uglavnom je mučenik bio dobro natovaren, vožen po prilično lošim putevima itd. Jednostavno - koliko para toliko i muzike - lošija plastika nije izdržala maltretiranje.

 

Što se Coocase kofera tiče, u klasi je sa Givi/Kappa tandemom. Kvalitetna plastika, ozbiljan sistem bravljenja na ploču, modularnost... Čak i kod ove osnovne varijante koju sam ja uzeo, postoji priprema za elektro džidža-bidže (koga to zanima). Skuplje varijante imaju alarm, daljinsko otključavanje/zaključavanje, poziciona i stop svetla, unutrašnje svetlo itd.

 

Evo kako izgleda ploča u poređenju sa monokey i monolock pločom (imam inače i Kappa monolock kofer od 36l sa kojim sam isto jako zadovoljan, ali je jednostavno mali kada treba natrpati stvari za duži put).

 

kofer_01_a.JPG

 

Može da se vidi na samoj ploči fabrički konektor za struju (na ploči je ženski, a na koferu odgovarajući muški konektor tako da nema potrebe ni za kakvim budženjem).

 

Evo kako stoji na motoru:

 

golubac_05.jpg

 

majdanpek_01.jpg

 

I šta otprilike stane u njega:

 

kofer_coocase_01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

otvaraju se daljincem?

ta opcija se verovatno dodatno kupuje kao i led sijalice ili vadiva mekana unutrasnja postava.

 

 

citam po drugim forumima, nisam pronasao da neko ima zamerku tj. da su nesto losiji od givija ili kappe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Postoje i varijante sa već ugrađenim LEDovima iliili sa alarmom/daljincem. Ukoliko želite varijantu oba, i LED i daljinac/alarm, takva opcija trenutno nije u ponudi, ali se da dodatno ugraditi, ko je vešt sa lemilicom i malo iskustva u žicarenju, nije strašno. Inače od dodatne opreme može se postaviti i unutrašnje svetlo, alarm/daljinac varijante imaju džek za dodatne uređaje, naslon bi trebalo da stigne za mesec dva kada se očekuje nov kontejner.

 

Odnos cena/kvalitet više nego povoljan, po meni.

 

više o njima na zvaničnom sajtu http://www.coocase.com/showcase.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

post-26031-0-92350300-1397550349_thumb.jpgpost-26031-0-66632900-1397550232_thumb.jpgpost-26031-0-74754000-1397550156_thumb.jpg Savršen kofer za te novce. :takoje:

 

Kupio sam "astru" sa daljincem i alarmom, onako iz zeze (imao sam neke parice).

Dva puta sam vozio do mora sa njim.

 

Žena se spakovala što je valjda samo po sebi dovoljna preporuka.

 

Deklarisan je na 6.5 kila ali sigurno nosi i više (moja hanuma natovarila sve svoje pinkle osim cipela i laptop - cirka oko 13 kg).

Testirana preporučena brzina do 120 km. Ja natovaren kao napred navedeno vozio na auto putu oko 140 - 150 i ostao je na svom nosaču. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Do sada sam montirao 10 -tak kofera te marke i stvarno sam zadovoljan jacinom plastike i zavrsnom obradom proizvodjaca. Sve preporuke .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Aj i ja da napisem koju posto sam zadovoljan korisnik oko godinu dana.Prvo kofer je u 80% slucajeva pretovaren(nosio sam aku od auta 55Ah) i nikad mu nista nije bilo,druga izradjen je kvalitetno-nista se nije razlabavilo,izgrebalo i slicno,trece cena koja je upola(i vise od konkurenata).Jedina stvar koja mu se desila i to mojom krivicom je sto su se iscupali srafovi koji drze granicnike,zato sto ja,magarac uhvatim za gornju polovinu otvorenog natovarenog kofera eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Planiram kupovinu kofera i Coocase mi se sviđa uglavnom zbog cijene i vaših pozitivnih iskustava. Ako neko može da mi pojasni razliku između ovog modela od 48L i ovog od 50L jer piše na sajtu compp-a da su istih dimenzija a razlika u zapremini 2L.Takođe bi mi dobro došla preporuka gdje su ti koferi najpovoljniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za razliku ne znam, moguce da je zastarela informacija. A Coocase mozes kupiti samo na jednom mestu u Komp co. U bul Zorana Djindjica 59. Pre 2 god kad sam kupovao imao sam izborizmedju opcije sa daljinskim i bez, uzeo sam bez iako nije bila velika razlika. Ok, je kofer, posteno sam ga tovario i vozio i brzo i po neravnom. Nije mrdnuo. Po kvalitetu ne moze ni da prismrdi Kappa ili Givi koferima, al ne moze ni po ceni, tako da za taj novac, dobra kupovina. Tad kad sam odlucio za njega, za pare koje sam imao nisam mogao da mnogo biram, bilo je ili polovna stara Maxia ili novi Coocase, odabrao sam Coocase i nisam se pokajao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Hvala na odgovoru Astral ! Zna li neko staju li u Kappa K46NT dvije full face  kacige pošto vidim da je cijenom otprilike kao Coocase? Takođe me zanima da li uz Kappa kofere dolazi ploča kao uz Coocase? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

 Zna li neko staju li u Kappa K46NT dvije full face  kacige pošto vidim da je cijenom otprilike kao Coocase? 

 

Provereno, staju. Jos je ovo Shoei NEOTEC, flip-up, koja je i malo sira.

 

20151013_235817.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ako mogu da se umesam, tj da dam jednu sugestiju iz iskustva :) Velika je razlika izmedju staticnog i nefiksiranog tereta. recimo, ako u koferu imate 15kg tereta koji je statican i ne mrda on se bolje ponasa i manje opterecuje kofer od 7.5kg tereta koji "seta" po koferu. Jednostavno, zbog kineticke energije tereta koja se prenosi na sam kofer sile koje deluju na njega su i do nekoloiko puta vece. Narocito po neravnom putu. Mozete slobodno da stavite "koji kilogram vise" samo lepo taj teret uglavite i rasporedite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Citam sad o ovim koferima,pa me interesuje da li bi oni mogli ici kao bocni koferi?Kod Sebe sam uradio nosace pa sad trazim kofere.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ima Coocase alu bočne kofere, samo što ih nema kod nas u prodaji. 

Na primer, ovo:  http://www.coocase.com/product/x1/

Ali ako su cenovno proporcionalni odnosu npr. Coocase i Givi plastikanera, onda bi i mogli biti dobra kupovina.

Inače, kod nas nisam našao ni Alfa ni Reflex modele, svi su rasprodati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja