Jump to content

Moto Zajednica

Svi "kude" ja malo da pohvalim

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

U subotu sam isao u trening voznju za ekspediciju Toscana 2011.

 

Ruta je isla ovako: Obrenovac-Grocka-Smederevo-Kovin-Deliblato-Susara-Uljma-Pancevo-Obrenovac oko 250 km.

 

Pri povratku izmedju Banatskog Novog Sela i Panceva, napravio sam pauzu radi protezanja i

ispravljanja ekstemiteta suvozacice i mene.

 

Cim smo stali ispred nas se zaustavio Ford focus BG tabli iz koga je izasla zena koja je vozila i prisla nam i pitala nas

da li nam treba neka pomoc i da li imamo nekih problema posto samo stali ili samo pravimo kracu pauzu :aha:

 

Kratko sam joj odgovorio da samo pravimo pauzu na sta je ona rekla OK i otisla dalje svojim putem sa punim kolima (cini mi se

di ih je bilo jos troje u kolima).

 

Poprilicno iznenadjen njenim gestom nisam stigao ni da joj se zahvalim na predlozenoj pomoci :stabre::ljut: tako da cu ovim putem

da joj se zahvalim za taj gest :care::sampion:

 

Eto da ne bude da vozaci automobila gledaju kako samo da nas "izguraju" sa puta.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Druze bravo za temu. Nesto slicno sam pisao prosle godine i moj utisak je i danas pozitivan. Kako ne volim da mene trpaju u kos sa raznim budalama tako se i ja trudim da to ne radim drugima, nego samo po licnoj zasluzi. Vecina vozaca nam se pomeri da prodjemo, hoce da pomognu i sa simpatijama gledaju na motore ali ona manjina cesto lomi i ubija pa je samim tim i uocljivija. Lepota je u oku posmatraca!

Bravo za gospodju! :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ne bih rekao baš da se većina pomera.... pre bih rekao da je jedno 50% apsolutno indiferentno, 30% se skloni, a 20% su mamlazi.... Onako, odokativnom metodom :)

 

Ono što me raduje je da svake godine biva maaaaaaaaalo bolje :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Možda je samo 30% njih indiferentno a ostatak su skloni samo što većina nije skupila vremena, novca, hrabrosti, itd da se vožnji motora posveti a tu spadaju i pomenuti mamlazi kod kojih se latentna privrženost pretvorila u kompleks.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma postoje i ljudi i neljudi u svim kategorijama. Problem je što ljudska dobrota teško može da dođe do izražaja jer se uglavnom ispoljava mirno i nenametljivo. A zlo se ispoljava bučno, nametljivo i agresivno, pa se lako uočava.

Bio sam mnogo puta u prilici da mi dobri ljudi pomognu u nevolji (u saobraćaju). Imena nekih pamtim već više decenija (Čkalja iz Boljevca, Goran iz okoline Đunisa .... ). A mnogo puta sam i ja pomogao drugima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Svaka cast i pozdrav gospodji !!! Mislim da umnogome doprinosimo tome da nas neko mrzi. Ja se takodje provlacim, ali polako i ne sumanutom brzinom kao neki. Nijednom, ali nijednom nisam u provlacenju zasvirao ili ablendovao. Zasto bi se neko pomerao meni kad ne vozim kuda treba. Sve je u domenu dobre volje i kao sto rece uvazeni kolega Ceh, svake godine je malo bolje. Neko vece u Kolarcevoj pri provlacenju, u retrovizoru me video baja u dzipu, primetio da cekam i ne dramim sto nemam mesta, okrenuo lagano volan i napravio mi prolaz. Meni je ostalo ono sto redovno radim , a to je da se lepo zahvalim i tako poboljsam generalno sliku o svima nama. Ne sviram , ne dramim, ne dosadjujem, ne jurcam i super prolazim u saobracaju. Ko je bezobrazan, a pritom me ugrozi svojom nepaznjom ili nemarom dobije svakako ono sto mu najmanje sleduje. Ali, zivce treba cuvati, jer je stresa inace i previse.

Jos jednom, svaka cast gospodji! Mozda joj je neko dosta blizak bajker pa zna kakva to muka moze da bude.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Gospodji svaka cast, ali ne bih se nesto radovao preterano verovatno je bajkerka ili joj je neko od drugara ili rodbine bajker pa je upoznata sa onom nasom da kad vidimo motociklistu pored puta stanemo i pitamo jel treba pomoc <_< ne znam opet da ne gresim dusu, ali vrlo je verovatno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Gospodji svaka cast, ali ne bih se nesto radovao preterano verovatno je bajkerka ili joj je neko od drugara ili rodbine bajker pa je upoznata sa onom nasom da kad vidimo motociklistu pored puta stanemo i pitamo jel treba pomoc <_< ne znam opet da ne gresim dusu, ali vrlo je verovatno....

 

Slazem se u potpunosti. Meni su kolima stajali ISKLJUCIVO ljudi koji voze i dva tocka pored konzerve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam zasto,al' mi nekako dodje da kazem da je doticna gospodja(ica) sigurno na neki nacin vezana za moto svet.Licno,preko supruznika(ako ga ima),rodbine,prijatelja...

Mislim da je taj neki,nazovimo ga,pozitivni odnos jos uvek vezan za ljude koji imaju nekakav vid kontakta sa motociklima.Moram i ja da se prikljucim misljenju da vrlo cesto sami motociklisti doprinose formiranju loseg misljenja o sebi samima.

Verujem da ce se situacija promeniti samo ako ljudi konacno shvate da je motorcikl veliki prijatelj grada i da ce omasovljavanjem njegove upotrebe da se bude samo na dobitku.

Medjutim protivnik je izuzetno tezak i jak,a to je prvenstveno primitivizam,otrovan losim kvalitetom zivota,gde je jedini (recimo tako) cilj,pokazati i dokazati ko je brzi,veci,bolji,jaci.Da ne kazem VIP.

Kada bi prosecan Srbin bio samo za nijansu vise veran svojoj proslosti,istoriji i religiji svima bi bilo bolje.Ona stara misao "nije tesko biti fin" ima sve manju vrednost,a ljudima pored sve muke nije jasno da moze lepo i kvalitetno da se zivi i kad se nema najbolje i najvise.Medjutim konstantnim bombardovanjem od strane medija sistem vrednosti je potpuno okrenut naopako pa se to odrazava i na sve sfere zivota.Ocigledan i vrlo jednostavan primer je saobracaj,gde ljudi vrlo cesto projektuju svoje probleme i frustracije.Mnogo snage (mentalne) treba da se taj protivnik savlada i nisu svi u stanju da je iscrpljeni svakodnevnom mukom iskopaju u dubini svoje duse.Nece biti bolje ako se ceka da prvi korak ucini neko drugi.To mora da bude svako od nas,bez obzira na koliko tockova se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja