Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri odabiru kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Koju kacigu preporucujete do 100E?Ja se zalepio za MTR-ov model Jalous.Nije bas od najlaksih,ali ima taj suncani vizir,neki dodatak ispred nosa....Kakav je to proizvodjac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Uzmi MTR iz louisa, provereno dobre kacige. Imao jednu od 50 eura a sad imam agv s4 od 250 eura i nista bolja od mtr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Uzmi MTR iz louisa, provereno dobre kacige. Imao jednu od 50 eura a sad imam agv s4 od 250 eura i nista bolja od mtr.

 

To više govori koliko je loša agv kaciga nego koliko je dobra mtr  :D

 

Moj izbor bi za tu kintu bio Nolan N92 mat crna 99,95 eur u Luisu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Bejah juce do BG-a,probao sam Shiro na Crvenom Krstu i Marushin u Golsvortijevoj.Kod obe marke imam lufta izmedju brade i kacige(mogu dva prsta da uguram unutra).Recite mi jel to jednostavno tako kod full face-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Bitno je da ti brada ne izlazi ispod kacige i da kad je prodrmas levo desno ne moze da se mrda a da ti ne pomeri glavu. Ja nosim XS kacigu i imam lufta od brade do kacige dosta. Sto je normalno, jer su deblji sundjeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

 

  Ja kupujem jeftine kacige  . . . probiker , mtr . .  nosim ih jednu sezonu jer ih i ne cuvam nesto narocito !

  Sve sto pise na viziru su ljudi ispostovali . Nolan placam po mom misljenju samo ime ! Slucajno se desilo da mi na auto putu izleti grlica

  i udari u vizir . Kciga Probiker je ostalacitava i meni sacu vala glavu . Posle izvesnog vremena komsiji se isto to desilo na Nolanu

, nosaci vizira pukli ! A prave kacige se nose na GP-u i u F1 , eto kako je MASA prosao sa odlicnom kacogom koja kosta ni sam koliko para . Sta reci . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

E,pa ovako.Hteo sam da kupim HJC ZF-9 ali nema u M velicini,narucim iz louis kataloga preko coveka iz Valjeva Uvex 515-Boss,(skroz bela)nema je na stanju,na kraju sam se ipak (silom prilika)odlucio za ezotericnu tvrtku Marusin i njihov model 777.S obzirom da sam nosio KYON-ov jet model,tako da nisam nesto posebno kompetentan da je kao nesto ja ocenjujem,ali na ovom putesestviju sam se nagledao i isprobao pa sigurno 20-ak integralnih modela raznih boja,ukusa a bogami i mirisa,tako da znam da uopste nisam pogresio. Evo i slike Majke Mare,Maruske,Marelice,Marelinje,Marelinjite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

ako si zaista probao i posle 20 modela procenio da je ovo kaciga za tebe, onda super! Sad, naravno da bi za vise para mogao kvalitetniju i sta ja znam...ovako, neka ti ovaj Marusin nikad ne zatreba! Jedino sto bih dodao kao savet, a ne odstupa puno je da izbegnes mat. ostaju tragovi koje moras krpom da skidas, sto je ok ako posle voznje ides odmah kuci.Razmisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Imam LS2,full face. Na netu sam citao o njima. Imaju homologaciju. Tu su do 100 evra.

Licno sam zadovoljan. Dobra je ventilacija,nema preteran sum,postava se skida i debela je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo duže vozim a kacigu gledam po tome dal sam u gradu ili na otvorenom.

Pa ovako kod proizvođača kaciga kad se pogleda sajt kod ful kaciga uvek stoje i kragne koje se posebno prodaju a služe da kaciga zadnjim rubom nestigne vrat.

Jet za grad jer ti je vidno polje veće pod uslovom da se ponašaš kao učesnik u saobraćaju i umereno voziš.FLIP kombinacija Jet i FUL ali obrati pažnju na zadnji rub da je podignutiji i ima izraženu postavu.

A što se tiče atesta svakako mora da ima .

Ja po gradu uglavnom Jet a skoro uvek mi je u koferu FLIP.

FLIP sam uzeo MTR i drugar kupio MDS isto FLIP i kaže bučma jer je probao moju i po tome zaglučio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

...na kraju sam se ipak (silom prilika)odlucio za ezotericnu tvrtku Marusin ...

 

Zato "ezotericnu", da nisu neki sektasi kao oni sto su pustili sarin u metro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ma jok........Ja to vise,onako u stanju blage euforije i psihicke labilnosti.Do duse,vecina se do sada nije sretala sa Marushinovim kacigama.Inace kaciga je ''nalegla'' i veoma sam zadovoljan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

I mene muci kupovina kacige.Imam u planu da dam do 130e.Gledao sam u guevari flipp up za 115.Sta mislite o tome? Nemam iskustva u kupovini i biranju ikacige pa bi mi bilo kakav predlog modela za ove pare dobro dosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Da ne otvaram novu temu - koju kacigu biste kupili da nemate ogranicenje u fondu za kupovinu?

 

Arai?

 

AVG?

 

Nolan?

 

Nesto cetvrto?

 

to je bar lako. arai rx7 carbon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Nemas bolji brend za te novce ,ali ti je najbitnije da ti odgovara za oblik tvoje glave, moze da kosta i puno ali da tebi ne odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

u svetu kaciga postoje Arai i Shoei,sve ostalo je za dobar nivo ispod sto ne znaci da su lose marke,proizvodi....ali su ove dve prvo navedene jel nesto sto diktira zakon,inovaciju,sigurnost i sve ostalo vec dugi niz godina uz neprestano ulaganje i razvijanje novih materijala i sistema...licno posedujem 3 Arai kacige i dve Vemar...Shoei mi se uvek svidjala ali nije za moju glavu...pojma nemam sta se ovde sve prodaje za 100 eura al druze nemoj molim te samo one shiro i te u rodicu :))...ako mozes da nadje za te pare negde fibru a ne termoplastiku,uzimaj je bez obzira na grafiku jer je fibra za te pare poklonjena :)...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja