Jump to content

Moto Zajednica

mini garaza za motocikl

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ideja je sledeca -posto sam u fazi pravljenja neceg ovakvog,jer sam ostao bez garaze gde je bio motor-tj preuredjena je u magacin,hocu da napravim garazicu da ne brisem svaki dan prasinu s motora,a necu ni da ga prekrivam ceradom svaki put.ima da dobije kucicu i tacka :) evo jdna lepa ideja a ako imate jos izvolite

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

zgodno je i to kome odgovara.ja bih neko tvdrje pakovanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Deluje zanimljivo... Jedino mi nije jasno kako ostane stabilan samim nailaskom prednjeg tocka na ovu platformu, sta ga "zakljuca"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

@brankoXM to je dobro za one koji imaju kucu i dvoriste... ovi sto zive u zgradi moraju da se bave paporologijom oko zemljista i kasnije da legalizuju nekako taj prenosni objekat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

srecom,u dvoristu sam :) danas sam nesto crtao i racunao,napravicu je malo vecu,bez ovog mehanizma,bice siroka oko 1,5 m,dovoljno da udjem,sidjem s motora i izadjem,visoka 2 i dugacka 2 metra. 17 kvadrata lima ako se dobro secam...danas stogod pravis skupo je ali vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

zakljuca ga ovaj mehanizam,premotaj na 1:00

 

Meni na onom snimku sa pocetka deluje mnogo prostije, cak nikakav mehanizam, vec samo tocak upadne u ovako nesto:

 

 

 

Drzac_za_tocak.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

pa jeste ali gde sad da detaljisem pitao covek kako radi:) na taj princip,sad sta je pokretno sta ne od mehanizma,manje bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

@brankoXM to je dobro za one koji imaju kucu i dvoriste... ovi sto zive u zgradi moraju da se bave paporologijom oko zemljista i kasnije da legalizuju nekako taj prenosni objekat.

 

 

Baš zbog tih porblema sa izdavanjem zemljišta za garažu ja sam moju postavio ovako. Više je za temu uradi sam ali je pokazujem zbog mesta postavljanja. Ušrafljena u beton. Ciradu sam promenio ali je mesto ostalo isto.

post-18667-0-61591700-1398667203_thumb.jpg

post-18667-0-34062200-1398667339_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo mozda prodje u Odzacima. "mali-zeleni" ima pravo, sto se tice papirica. Plus ja znam bar 3 matora zbira u kraju koja bi odmah prijavila ovakvo "subverzivno delovanje". Lepo si ti to postavio, ali je to ipak klasicno srbovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Da dodam ja svoje iskustvo. Živim u zgradi i duuugo sam imao problem smeštaja motora, čak do toga da sam išao kolima kod kuma u garažu po motor... Jedna od ideja mi je bila da se skupimo nas par i kupimo zajedno montažnu garažu za kola i postavimo na parking ispred zgrade (bilo je već par takvih garaža na parkingu), ali nije bilo više motora u komšiluku.

Onda sam prelomio: našao bravara, kupio materijal- profile, pocinkovani lim itd i napravio garažu. Imam sreće da mi zgrada sa bočne strane gleda u park i nema nikakvih prozora, tako da sam tu prislonio garažu i ušrafio sa 4 šrafa u beton. Nisam u svadji sa komšijama, ne pravim buku, naročito noću, i evo već 7-8 godina moja garaža stoji bez ikakvih problema i primedbi okoline. Nekad se čak i teško primećivala jer je pocinkovani lim vrlo sličan po boji sivoj fasadi zgrade, sad malo štrči jer su je klinci išarali grafitima.

Garaža je 2,5m*1,5m, ima kosi krov i mislim da me je sve zajedno koštala 200-250E. Sad mi je krivo samo što je nisam napravio malo veću, recimo 3m*2m jer planiram veći motor od sadašnjeg, a da može normalno i da se digne na štender itd.

Mislim da je suština da pola zgrada i kuća u Beogradu nije legalno i uknjiženo, pa treba biti baš baksuz da se neko nakači na malu metalnu garažu. Ili sam ja imao sreće???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam počeo da razmišljam o nekoj garažici , čak sam zainteresovao drugara "metalca" za onu garažicu iz prvog posta ali mi je zgrada na tako glupom mestu da je to za medalju 1lud.gif . Ipak , nastaviću da mozgam pa ćemo videti nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas sam porucio lim,onaj trapezni,profilisani,kako ga vec zovu..jos da resim gde u dvoristu da je postavim i krece pravljenje.dimenzije oko 260cm dugacka,200 siroka 190 visoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Ovaj betonirani deo do zgrade je vlasništvo stanara, parkirao ga ja na tom mestu pa ga pokrivao ceradom ili postavio montažnu garažu pa ga parkiravao tamo meni isto, prostor nije u vlasništvu opštine. Od 2006 molim direkciju za izgradnju da mi iznajmi prostor za garažu, prvo nisu uknjižili zgradu, pa posle čekaj projekat, kad su završili projekat čekaj infrastrukturu tako da sam odustao da ih molim da im dam pare za iznajmljivanje parcele za garažu i postavio ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja sam valjda imao srece da mi je zgrada pravljena tako da mogu skuter da gurnem ispod balkona, tako da je zasticen odozgo, spreda i sa leve strane. Sada razmisljam da taj prostor zatvorim i sa desne strane, a spreda da napravim neka vrata, i ... eto mi garaze.1zvizduk.gif

Inace, taj prostor je sa zadnje strane zgrade, pa nikome i ne upada u oko, ali videcemo da li ce proci sve bez problema kada se bacim na radove.2014-01-22%2015.13.02

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nisam vas zaboravio :) nego radilo se nesto s macolom pa ledja malo otisla,sad je bolje,mesto pripremljeno,kupio se lim,sad ce ploca da se izlije i krece montaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

evo raport sa gradilista,privodimo kraju,evo nekih slika. pocetak...prva zavarena cev

:)

255t7cn.jpg

mesto za garazu.grubi zemljani radovi nivelacija i to :)

 

5d12e1.jpg

 

so5v9z.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja