Jump to content

Moto Zajednica

600 cc ili 1000 cc ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Meni nije veci od upaljaca zato sam morao da kupim motor od 1127 kubika :nanana:

 

 

Ajmo opet ozbiljno...ivane sticem utisak da si relativno nov sa motorima i slabije kapiras neke stvari ali stalno pokusavas da prospes pamet,ali ti nazalos ne ide i stalno se odajes da nemas pojma...ima vremena naucices..

 

Meni da je stalo do nekog dokazivanja i lecenja kompleksa kupio bi neki mladji i lepsi motor,ne bi vozio matoru uljaru koja nije nesto narocito lepa na oko,ali mi je bitan osecaj u voznji i kvalitet a tu je bolja od velikog broja nasminkanih plastikanera....tako da skroz imas pogresan stav o motorima i vozacima istih...

 

Sad ces ti naravno reci,da vozim matori suzuki jer nemam para za bolje,ali unapred da ti odgovorim,imam para za mnogo bolji motor,ali i ovaj mi sasvim lepo vrsi posao... i jos nesto na uljara moze da vuce jednu ugasenu f4 za sobom,opet kida sve te prcmoljke od 600 cm :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Da je 600 i 1000 isto bili bi svrstani u istu klasu. Ako pricamo o sportskim motorima onda itekako ima razlike. Za vecinu je 600 sasvim dovoljno,mozda cak i previse zato sto odmah pomisle na maksimalnu brzinu kad se porede te dve klase. Jesu slicna i ubrzanja i krajnje brzine koje su stvarno postale bolesne za voznju po saobracaju ali onaj obrtni moment koji ispoljava hiljadarka i stalan oprez na gasu jasno govori da ima razlike. Ko nije spreman da na izlazu iz krivine u 3. brzini potopi gas i vidi prednji tosak u vazduhu njemu 100+nm i 150+hp ne trebaju.

Vozio sam i jedno i drugo i slobodno mogu da kazem da 1l veca potrosnja i 5000 skuplja registracija nece da me nateraju da se vratim na 600. 1000 mozes da vozis kao 600 ali 600 kao 1000 nikad.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I dalje upoređujete 2 klase koje nisu za poređenje. Svakom normalnom je jasno da je litra jača, brža od 600 samo je pitanje šta kome odgovara i ko se sa čime zadovoljava. Što naš narod kaže 100 ljudi 100 ćudi tako i ovde ima raznih mišljenja. Oni koji voze 600 braniće svoj izbor a ovi drugi svoj izbor, tako da ovim tempom ova tema može da dogura i do 1000 strana i da se opet vode rasprave u nedogled.:neznam:

 

Babe i žabe ne možemo sabirati a ni upoređivati pa tako i ovo - ovo su 2 priče od koje svaka ima svojih prednosti i mana pa ko šta voli on će to i voziti sada ili jednog dana nije bitno. Bitno je da mi uživamo u onom što vozimo. Ja vozim 650 i meni dosta ali ne znači da jednog dana ne zajašim i litru. Ko zna čudni su putevi gospodnji.

 

Pozz za sve i uživajmo u :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: .....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

I dalje upoređujete 2 klase koje nisu za poređenje. Svakom normalnom je jasno da je litra jača, brža od 600 samo je pitanje šta kome odgovara i ko se sa čime zadovoljava. Što naš narod kaže 100 ljudi 100 ćudi tako i ovde ima raznih mišljenja. Oni koji voze 600 braniće svoj izbor a ovi drugi svoj izbor, tako da ovim tempom ova tema može da dogura i do 1000 strana i da se opet vode rasprave u nedogled.:neznam:

 

Babe i žabe ne možemo sabirati a ni upoređivati pa tako i ovo - ovo su 2 priče od koje svaka ima svojih prednosti i mana pa ko šta voli on će to i voziti sada ili jednog dana nije bitno. Bitno je da mi uživamo u onom što vozimo. Ja vozim 650 i meni dosta ali ne znači da jednog dana ne zajašim i litru. Ko zna čudni su putevi gospodnji.

 

Pozz za sve i uživajmo u :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: .....

 

Pa naziv teme i jeste "babe ili zabe"...

Meni je svejedno samo nek je 1000 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

jeste naslov takav ali dalje lepo piše :

 

Licno misljenje da li ste vise za 600 ili za litarske motore i zasto?

znači napišeš svoje mišljenje, iskustva, mane, prednosti o određenom tipu i teraš dalje bez poređenja ove dve klase koje i nisu za poređenje sem da imaju po 2 točka :zvizduk: - bar ja to tako gledam. Da je pisalo ko je bolji 600 vs 1.000 onda je to druga stvar a ovako ja to vidim iz ovog ugla

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kako covek od deteta stasa, razvija se fizicki i umno tako kubikaze "rastu" sa njim... Neko se zaustavi ranije i trazi potvrdu od drugih da je u pravu...

Tek posle sunke vidis koliko si propustio jeduci salamu. :moto3:

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Vidim svi se odmah uhvatili R-ova, koji brze ide i bolje poteze... A niko nije ni pomenuo čopere 600-1000ccm 0zbunjen.gif1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Meni nije veci od upaljaca zato sam morao da kupim motor od 1127 kubika :nanana:

 

 

Ajmo opet ozbiljno...ivane sticem utisak da si relativno nov sa motorima i slabije kapiras neke stvari ali stalno pokusavas da prospes pamet,ali ti nazalos ne ide i stalno se odajes da nemas pojma...ima vremena naucices..

 

Meni da je stalo do nekog dokazivanja i lecenja kompleksa kupio bi neki mladji i lepsi motor,ne bi vozio matoru uljaru koja nije nesto narocito lepa na oko,ali mi je bitan osecaj u voznji i kvalitet a tu je bolja od velikog broja nasminkanih plastikanera....tako da skroz imas pogresan stav o motorima i vozacima istih...

 

Sad ces ti naravno reci,da vozim matori suzuki jer nemam para za bolje,ali unapred da ti odgovorim,imam para za mnogo bolji motor,ali i ovaj mi sasvim lepo vrsi posao... i jos nesto na uljara moze da vuce jednu ugasenu f4 za sobom,opet kida sve te prcmoljke od 600 cm :lol:

I sad mi reci jel se lepo osecas kad tebe neko proziva? Pobegao si sa teme odavno. Ja razumem da volis da se nasalis malo, ali preterujes. Vidis kako to izgleda !?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Vidim svi se odmah uhvatili R-ova, koji brze ide i bolje poteze... A niko nije ni pomenuo čopere 600-1000ccm 0zbunjen.gif1nanana.gif

 

Pa naravno kad je ovo podforum o sportskim motorima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Meni nije veci od upaljaca zato sam morao da kupim motor od 1127 kubika :nanana:

 

 

Ajmo opet ozbiljno...ivane sticem utisak da si relativno nov sa motorima i slabije kapiras neke stvari ali stalno pokusavas da prospes pamet,ali ti nazalos ne ide i stalno se odajes da nemas pojma...ima vremena naucices..

 

Meni da je stalo do nekog dokazivanja i lecenja kompleksa kupio bi neki mladji i lepsi motor,ne bi vozio matoru uljaru koja nije nesto narocito lepa na oko,ali mi je bitan osecaj u voznji i kvalitet a tu je bolja od velikog broja nasminkanih plastikanera....tako da skroz imas pogresan stav o motorima i vozacima istih...

 

Sad ces ti naravno reci,da vozim matori suzuki jer nemam para za bolje,ali unapred da ti odgovorim,imam para za mnogo bolji motor,ali i ovaj mi sasvim lepo vrsi posao... i jos nesto na uljara moze da vuce jednu ugasenu f4 za sobom,opet kida sve te prcmoljke od 600 cm :lol:

I sad mi reci jel se lepo osecas kad tebe neko proziva? Pobegao si sa teme odavno. Ja razumem da volis da se nasalis malo, ali preterujes. Vidis kako to izgleda !?

 

 

Ne pogadjaju me prozivke na moj racun nesto posebno....al mi je posebno drago da bocnem nekoga ko je malo tanji sa znajnjem iz neke oblasti(u ovom slucaju su to motori) a malko voli da pametuje,to mi je dusevna hrana :nanana: .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

i jos nesto na uljara moze da vuce jednu ugasenu f4 za sobom,opet kida sve te prcmoljke od 600 cm :lol:

 

Taman kad se tema stisala i smirila opet neko baci varnicu(a ko ce drugi nego Indijanac,ovaj mohikanac1lol.gif)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Neki spominju dužinu organa za opštenje, ali mislim da je bolje biti dobar tehničar...

[/url]

Pozdrav svima.

Osurio ih lik :D ovi samo na pravcu baje, jbg vidi se razlika u znanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Neki spominju dužinu organa za opštenje, ali mislim da je bolje biti dobar tehničar...

[/url]

Pozdrav svima.

Osurio ih lik :D ovi samo na pravcu baje, jbg vidi se razlika u znanju.

 

Covek lepo vozi..svaka cast...e sad se opet vracamo na motor...zamisli sta bi im tek radio da je imao jaci motor.... mislim da bi ostale bilo sramota da voze pored njega i izasli bi sa staze... :lol:

 

Slicno kao sto ja na posao idem zajedno sa kolegom,on krene njegovoim hronetom 2006 god. a ja uljarom gsxr 1100 1992 god..i svaki put vice..hocu da idemo zajedno al da vozis normalno...a kad stignemo...obavezno kaze..mislio sam da je moj hornet neki ozbiljan motor tek sad vidim da je igracka....prodje suza pored mene kao da stojim... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E ovaj lik bi već trebao da pređe na nešto jače, ako oće da napreduje, a i ovi ostali ako žele da i dalje budu konkurentni.

 

Sve zavisi od uslova upotrebe i sposobnosti vozača, svi znaju šta supermoto sprave rade od R-ova tri-četri puta veće konjaže na deonicama gdje je limit nekih 120km/h, pojedu ih, a R-ovi pojedu svoje vozače. Isto tako svi znaju šta supermoto napravi od vozača poslje par sati vožnje na autoputu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U istoj klasi, 1000 je jace od 600 (samo da napomenem :D), a licno misljnje... pa zavisi od licnosti i sta ista hoce. :)

Ja sam npr. smanjio kubikazu da bi lakse smotao krivinu.... Dobro, malo i zbog patke, ali vecim dijelom zbog krivine. :zvizduk::D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

...i naravno kako to uvek biva, od teme koja je 600 ili 1000cc, uvek se nadju par njih i imaju stav "a bre ja da ti objasnim..."

Prekjuce kupio prvi motor i vec sve zna, takvi su svima omiljeni ...

 

Ako imas uslova i prilike za stazu, nepotrebno je litar. Udobniji - i brzi na pravac. Velika stvar.

Kad sam u mogucnosti, uvek skoknem do Ridge Motorsports Park (staza blizu Sijetla) za vikend voznju. Na stazi uvek ista prica: svi koji su na 600cc su uvek brzi od 1000cc. Nije samo znanje u pitanju vec i staza ima mnogo krivina sto je mana za litar. Licno sam primetio razliku izmedju 2013 RC8R i 2013 zx6r i naravno da je razlika ogromna. Daleko mi je brze vreme sa (iznajmljenim) zx6r.

 

S druge strane, ako 'oces da budes faca u centar selo sas najglasniji motor drz' se litre. Ili pak ako 'oces da budes najbrzi u svom gradu u trci na oko 500m, uzmi litar. Kazem 500m jer uvek izadje neki kreten da te isece a i zasto bi u gradu vozio 100+km/h?

 

Bez zezanja, oba zavrsavaju pos'o, pitanje je samo sta 'oces. Ja sam degradirao iz ISTOG razloga kao i GhostMille. Verujem da vecina nema prilike ili finansije (jbg) da se oproba na stazi zato se i drvi k'o kita u vrucu vodu s' 'iljadarku. Tek tad i ukapira koliko nema pojma vec se sve bazira nekom dokazivanju na netu.

Pozdrav!

 

Ovo nije moj snimak vec samo primer da ako znas da vozis, nepotrebno je 1.000cm3.

Jedini koji ga preticu su instruktori na stazi.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

...i naravno kako to uvek biva, od teme koja je 600 ili 1000cc, uvek se nadju par njih i imaju stav "a bre ja da ti objasnim..."

Prekjuce kupio prvi motor i vec sve zna, takvi su svima omiljeni ...

 

Ako imas uslova i prilike za stazu, nepotrebno je litar. Udobniji - i brzi na pravac. Velika stvar.

Kad sam u mogucnosti, uvek skoknem do Ridge Motorsports Park (staza blizu Sijetla) za vikend voznju. Na stazi uvek ista prica: svi koji su na 600cc su uvek brzi od 1000cc. Nije samo znanje u pitanju vec i staza ima mnogo krivina sto je mana za litar. Licno sam primetio razliku izmedju 2013 RC8R i 2013 zx6r i naravno da je razlika ogromna. Daleko mi je brze vreme sa (iznajmljenim) zx6r.

 

S druge strane, ako 'oces da budes faca u centar selo sas najglasniji motor drz' se litre. Ili pak ako 'oces da budes najbrzi u svom gradu u trci na oko 500m, uzmi litar. Kazem 500m jer uvek izadje neki kreten da te isece a i zasto bi u gradu vozio 100+km/h?

 

Bez zezanja, oba zavrsavaju pos'o, pitanje je samo sta 'oces. Ja sam degradirao iz ISTOG razloga kao i GhostMille. Verujem da vecina nema prilike ili finansije (jbg) da se oproba na stazi zato se i drvi k'o kita u vrucu vodu s' 'iljadarku. Tek tad i ukapira koliko nema pojma vec se sve bazira nekom dokazivanju na netu.

Pozdrav!

 

Ovo nije moj snimak vec samo primer da ako znas da vozis, nepotrebno je 1.000cm3.

Jedini koji ga preticu su instruktori na stazi.

 

Apsolutno se slazem sa tobom,ali posto je vecina nas stazu videla samo na tv-u onda neka tema bude vezana za ulicnu voznju.

Znaci 600 ili 1000 u svim uslovima saobracaja.

 

Moje licno misljenje je 1000 zato sto:

-je izdrzljivi i duze traje

-bolje ubrzava i ne moras da ga saltas dve nize u preticanju

-bolje podnosi suvozaca i dalja putovanja posebno auto putem

-ista cena odrzavanja

-i meni najbitnije-vise dize adrenalin 1oda.gif

 

A mane u odnosu na 600 ali koje nisu dovoljne da promenim misljenje su:

-malo skuplja registracija

-u proseku 1-1.5L veca potrosnja

-teze upravljiv u gradu

-i pre pojede zadnju gumu

 

To je neki moj zakljucak posto sam imao i jedan i drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sve to zavisi koliko vremena provodiš u gradu, a koliko na otvorenom putu.

 

Vozio bih i ja ZZR 1400, ali kuda? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kad krecemo da pisemo duzinu naseg polnog organa ?

 

Mozda stvarno ima veze duzina sa kubikazom ?

 

Ko ce prvi ? 1neznam.gif

 

Ne znam za vas al ja mog merim produznim kablom..i to obim. Duzinu jos nisam stigao da izmerim, nemam toliko vremena. Zato i vozim 50cc 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Neki spominju dužinu organa za opštenje, ali mislim da je bolje biti dobar tehničar...

Pozdrav svima.

Osurio ih lik :D ovi samo na pravcu baje, jbg vidi se razlika u znanju.

 

Zar nije ovako i inace? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja