Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R1 VS Honda CBR954

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Realno, sam si se namestio za zezanje. Ako stvarno imas 17 godina onda mi se tu ne podudara nesto sa ovim da imas poprilicno iskustva. Ne sumnjam da znas da vozis, ali sumnjam da razmisljas dovoljno o tome sta moze da se desi, jer znas kako kazu, znam koja budala je za mojim volanom, ne znam koja budala je za onim koji je preko puta. I ovo sto kazes da na pravcu odvrces gas ne znaci da si dobar vozac, to moze svaka budala, bez uvrede. Spusti malo loptu, dok se ne naviknes na motor, ima vremena da se cepa pun gas, pa tek si poceo da vozis. Puno srecnih kilometara 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Evo me.Joj super vreme danas.Obradovao se R1 ^_^ !!

 

Sta da guknem ? :D

 

 

 

Pa reci nam tvoju godinu proizvodnje!1lol.gif

Nemoj da se ljutis posto je zanimljivije kad se malo salimo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

moze 50 evra tvojih i 200 mojih .... :lol: R1 VS zxr750 1994g ? :moto3: .... ali na 500m da r1 moze da uzme zalet da dodje do tih famoznih 7000rpm ili moze i leteci start sa 7000rpm :P .... moja starudija se svakako gusu do nekih 5500 rpm pa ne mogu dati pun gas :gaa::bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

moze 50 evra tvojih i 200 mojih .... :lol: R1 VS zxr750 1994g ? :moto3: .... ali na 500m da r1 moze da uzme zalet da dodje do tih famoznih 7000rpm ili moze i leteci start sa 7000rpm :P .... moja starudija se svakako gusu do nekih 5500 rpm pa ne mogu dati pun gas :gaa::bicikl:

 

Naravno da moze Sale1moto3.gif

Ni netreba ti vise od 5500rpm u ovom slucaju1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1450 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Tema je trebala da se zove "Šta je brže ili voz?" :)

Tema je trebalo da se zove: "Da li je voz brzi po sinama, ili po mraku...". :lol:

 

@PaunX:

Moj poznanik je kupio motor sa poliranim ramom, gledajuci lepotu motora, bas kao sto si i ti ovaj tvoj pazario. Nije vukao ni u jednu stranu, nije tresao ni na velikim brzinama (do 150 km/h) i nije ispravio krivinu u Lajkovcu... Posle nekog vremena, ram mu se na mestu gde je sastavljan i varen, kao i ovaj tvoj, poceo da se cepa kao limenka Coca-Cole. Dobro je da smo primetili na vreme, i da negde nije nastradao. Tek kada smo skinuli masinu, videli smo gde je sastavljan i krpljen, i ulickan za prodaju.

Sta mislis, da li se neko tek onako, bez razloga zezao, rasklapao ceo motor, i polirao ram na "motoru kao iz fabrike"??? Proveri ti to, tim pre sto dosta nas poznaje motor koji si kupio... :aha: :aha: :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

pre koju godinu decku iz NS na miseluku kad je spustao motor sa zadnjaka napuko ram ....tamo gde ga je neko vario...naravno nije se videlo nista pre toga :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo me.Joj super vreme danas.Obradovao se R1 ^_^ !!

 

Sta da guknem ? :D

 

A posto ce sutra biti jos lepse,a i ja sam kuci prepakujem neki karburator na nekim kolima,zovni caskom da trknem da te oderem sa uljarom,pa da vidis da r1 nosi oznaku ne zato sto je 1(prvi,najaci..)vec da su nekako morali da mu daju naziv....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Imam 17 godina.Uskoro punim 18.Vozio sam mnogo motora i opet nemam mnogo iskustva ioako nema motora kojeg nisam vozio.Nikad nisam propeo motor,sem neke moje stare bede (TZR125).Slabo se zalecem kao neki decaci koji su mojih godina.Kad vidim pravac gde nema zive duse tek tada zavrnem gas.Znam da se danas gine vecinom zbog tudje greske.Najvise nadrljaju motociklisti.Volim i vozim motore.Putovao sam svuda.Nemam dozvolu,jel nemam dovoljano godina.Rizikujem kao i uvek,ali ljubav prema motoru je jaca od toga.Moze sad da prica ko hoce,da sam ja jedan napaljen klinac kojem je cilj da ulece u krivinu sa 200.Hvala bogu nikad nisam pao sa motora,jel maksimalno pazim.Opet to ne znaci sutra da necu pasti.Imam motor kojeg neko sanja da ima.Ja za neki mesec uzimam jos jedan motor,ali slabije snage.Mozda XJ550.Ja cisto volim da se zezam.Bas me zanimalo ovo,jel mi je par njih probijalo mozak.Ja ako sam uzeo prejak motor,ne znaci da cu ga zavrtati stalno.Pregledali smo sve.Svaki delic motora je pogledan detaljno.Ako ga nismo pregledavali 2 sata,onda...Mislim da sam na forumu najmladji koji ima motor od 1000 kubika.Opet ste tu da mi pomognete.Imam mnogo dobrih ljudi na ovom forumu.

 

 

 

 

Punolestvo kod mene je 31. oktobra.Nemoj da vas sanjam da mi niste dosli.Obavesticu vas mesec dana ranije.Sa motorima da mi dodjete!Ima da rokamo do ranih jutarnjih sati.Rakica ubica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

@PaunX - E sad kad svi znamo da imas 17 godina mozemo malo ozbiljnije da pricamo o nekim stvarima!!!

 

I:Postavio si takvu temu da je vecina odma predpostavila o cemu se radi!

 

II:Imas 17 godina i vozis R10zbunjen.gif,niti imas dozvolu niti iskustva za takav motor......

 

III:Netrebaju ovakve stvari da te jos uvek zanimaju,mogao si neku pametniju temu da pokrenes!

 

IV:Oprosti ali po ovome sto si dosad pisao u ovoj temi vecina misli da si napaljeni klinac!

V:Nemoj da mislis da znas da vozis ako imas R1.

Pamet u glavu i pazi se!!Zivot je jedan a ti nisi ni poceo da zivis!

Beskonacno bezbednih kilometara ti zelim od srca!!!

PS.Nemoj se ljutiti sto smo se malo zezali1zdravo.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam kakvo je uzivanje voziti motor a nemati dozvolu i cimas se da li ce svaki put da te zaustave i zatraze istu, a onda ces morati da prodas motor kako bi platio kaznu :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Ustvari zaustavljali su me 3,4 puta.Ali koliko vozim to je jako malo.Nalecem svaki dan,ali nece da zaustavljaju.Retko kad,ali opet mozda me sutra zaustave :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1450 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ PaunX:

Posto si vozio dosta motora, znas li, da li moze Yamaha XT 125 u blokadu?

PS. Moj klinac ima 12 god, i Suzukija GSX 750 R sa ramom koji nije varen i poliran parkiranog u dvoristu. Za dve godine cu mu uzeti motor od 1100ccm... :nanana:

PPS. Taj GiXeR popapa R1 na 400m za salatu. Ne zivi u zabludi, uzeo si ragu medju R-ovima. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Samo mi reci kako ti se sin zove ?

 

Nisam siguran za taj motor posto je Enduro i slabo sam ga vidjao tako da nisam ni.Sta vozis ti ?

 

PS. Vecinom sam imao Sport motore.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A kao sto si rekao da si vodio milosa da ti gleda motor,ja milosica jako dobro znam vec dosta godina,i jako je dobar decak,ali on oko motora slabo sta zna,a to znam jer sam mu ja jako puno stvari opravljao na motorima,prvo na onoj gileri pa posle na hondi f2,bas letos sam mu radio sajtne i rub na bmwu e36...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Milos prvi put isao.Drugi put je neki decko iz Lazarevca koji bas jako mnogo zna o motorima.Tad smo ga i detaljno pogledali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

PaunX nemoj da shvatis ovo kao da svi pokusavamo nesto da ti popujemo, i ako se malo kolege sprdaju, svi ti zelimo dobro jer si nas brat, i delimo istu ljubav prema dvotockasima..

 

Sta mislis zasto je po novom zakonu starosna granica za polaganje A kategorije 24 god?

 

Evo recicu ti ukratko, zato sto ti sa 17 godina nisi jos psihofizicki zreo, nemas izgradjene pozitivne stavove o bezbednosti saobracaja, ne znas koje su posledice nepostovanja saobracajnih propisa i nebezbednog ponasanja i ono najbitnije, ne znas da prepoznas saobracajne rizike i da ih se klonis.

 

Ta prica, nema veze sto je motor jak, ja vozim glavom, razmisljam itd....to je prica za malu decu..

 

Motor od 1000 ccm zna da iznenadi, potrebno je vise osecaja,.....

 

Nadam se da imas nekog u svojoj okolini ko licno moze da te posavetuje, ima vremena za tebe...polako....

 

P.S Nema ljutnje1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja