Jump to content

Moto Zajednica

fazer 1000 lampica za ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Srem.Mitrovica Mk.Crna Reka
  • Motocikl: yamaha fazer 1000

imam fazera 1000 01 god.kad ga upalim i zagrejem pred polazak krenem nekih 500-600m upali mi se lampica za ulje, stanem ugasim upalim nista krenem i normalno vozim.proverio sam ulje ima ga na maksimumu.isto pri voznji od 120-130 upali se lampica smanjim brzinu na 100 ugasi se i tako neko vreme pa opet isto.dali neko moze da mi kaze sta moze biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...ili kabl sa davača za pritisak ulja negde pipa masu ili ne valja davač?

 

Ipak ja bih izbacito to ulje, isprao mašinu, sipao neku dobru sintetiku i proverio ovo gore što sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

To ulje nije mnogo preslo,samo ne znam koje je? Da nisi imao prelivanje karbova(01 godiste nije EFI mislim) pa da je benzin razredio ulje. Moze biti los filter ulja i onda mu odreaguje sigurnosni ventil i trenutno izgubi pritisak. Moze biti prljavo sito u karteru i da na vecem gasu ostane bez dotoka ulja u uljnu pumpu. Cinjenica je da se sve to desava na vece gasu, a ulja ima dovoljno. Naravno moze da bude neispravan i davac pritiska sto rekose kolege gore. Uglavnom nije za zezanje! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kolko odgovora a ni jedan pametan....

 

Evo ovako za fazera ne znam provereno ali sve te starije yamahe(yzf 750-1000,fzr 1000,prve r1) nemaju ugradjen senzor za pritisak ulja nego obican plovak koji meri samo nivo ulja,i vrlo cesto voli da pobrljavi pa se pali i kada ima dovoljno ulja...

 

Tako da ne uzbuljuj se previse,samo nadji manual jel fazer ima plovak ili davac pritiska,da bi bio siguran.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2882 postova

to je tacno,ali ipak promeni ulje pa probaj ,staro sacuvaj za sledecu zamenu ako se pokaxe da nije do ulja,ja otklonio mnogima taj problem tako sto sam im prodo jedno francusko ulje na slovo M pa je to prestalo da se desava ,razlika izmedju tog ulja na slovo m koje je recimo isto bilo u motoru i na koje je palio lampicu i ovog mog je zemlja u kojoj je kupljeno,ali ni to nemora da znaci jer ljudi kupe isto ulje na istom mestu ponovo pa prestane da pali ,sto znaci da to nisu ista dva ulja po karakteristikama osim sto su istog imena.Jedan lik iz fama-pise na auto sajtovima radi na proizvodnji ulja kaze kad prave nekom ulje po narudzbi po njegovim spcifikacijama da je jedno vreme to to, a posle ko koga dovati,ali sve prolazi ko prva klasa a papir sve trpi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja