Jump to content

Moto Zajednica

Karike, dihtunzi & ostalo za Hondu Transalp 600 '88

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova

Pozdrav svima,

 

Rešio sam da malo osvežim agregat na Hondici, ali je majstora ispalio čovek od koga redovno nabavlja delove, pa sad treba da se snađem i nabavim:

 

-2 kompleta karika

-komplet gumica za ventile

-komplet dihtunga

-2 lanca za bregaste osovine

 

Takođe mi treba i pinjon brzinometra (stara Transalp-ova boljka).

 

Ako bi neko sa foruma mogao da me poveže sa nekim ko bi mogao da nabavi ove delove, bio bih mu zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

aj pogledaj koliko te košta kod ostalih pa će mo da vidimo nešto. ja imam jedan kome fale plastike  i satovi a sve ostalo je kao novo. Pa ga možda raskrčmimo u kobaje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sale Trstenik, 063-835-9740

 

Molim vas da sad ne vodimo diskusiju o Gojkovom Transalpu. Sve informacije mozete mailom dobiti od Gojka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

aj pogledaj koliko te košta kod ostalih pa će mo da vidimo nešto. ja imam jedan kome fale plastike  i satovi a sve ostalo je kao novo. Pa ga možda raskrčmimo u kobaje!!

 

Prvi put kad sam pročitao pomislio sam da predlažeš da moj Transalp raksrčmimo u kobaje  :o

 

Odmah je bila reakcija "ej bre, čiji motor u kobaje". Posle drugog čitanja sam se smirio  :D

 

Hvala u svakom slučaju, zvaću Saleta, za sada sam za varijantu novih delova. Sem za ovaj pinjon ako ne uspem da ga nađem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pinjon možeš naći u Balosavi, pošalju ti ga cityjem za 7 dana, košta oko 30 evra. Provereno. www.3t-racing.com

 

Jesi li bas siguran? Ja sam pre par meseci razgovarao sa njima i trazili mi za Afrikin pinon 110e. Sale iz Trstenika 100e. Proveri napolju, pinjon je oko 80e. Afrika, Dominator i Transalp koriste identican pinjon. Verovatno si mislio na zupcanik pinjona?? On jeste oko 30e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Lalajko, u pravu si, mislio sam na zupčanik pinjona, ono plastično što ide unutra, to i riknjava, to jest izliže se pošto je od neke mekane plastike. Po meni bi začetnik teme trebao proveriti da li mu se pinjon okreće, ja prosto ne verujem da se pinjon ceo zaglavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Pozdrav svima,

 

Rešio sam da malo osvežim agregat na Hondici, ali je majstora ispalio čovek od koga redovno nabavlja delove, pa sad treba da se snađem i nabavim:

 

-2 kompleta karika

-komplet gumica za ventile

-komplet dihtunga

-2 lanca za bregaste osovine

 

Takođe mi treba i pinjon brzinometra (stara Transalp-ova boljka).

 

Ako bi neko sa foruma mogao da me poveže sa nekim ko bi mogao da nabavi ove delove, bio bih mu zahvalan!

 

Pozdrav , daj mi broj  šasije za Transalp i sutra ću ti javiti koje su cene u njemačkoj za delove koje tražiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Re: Bera

 

Honda Transalp 600, 1988. br. šasije PD065014151. Hvala na pomoći!

 

Re: Laki TC

 

U pravu si, otišao je (pojeo se) onaj plastični zupčanik (puž), ali koliko se sećam majstor mi je rekao da ili ne može da se zameni samo puž, ili ne može da se naručio samo taj deo. Zaboravio sam, čuću se sa njim ponovo u svakom slučaju.

 

BTW baš bre skupi ti delovi za motore  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

može da se zameni samo puž i košta u balosavi 30 evra

 

 

Slazem se da je dovoljna zamena samo zupcanika, ali taj deo sa puzem mora da se rastavi  ( ajd, ne mora ali , drugacije ne mozes ocistiti i ima da zariba pre ili kasnije opet) i da se detaljno ocisti od komadica plastike sa zupcanika i stare skamenjene masti. Ja sam za ciscenje koristio kompresor, i Famin . Posle ciscenja staviti puno tovat masti i trebalo bi da radi.

 

Ja sam zamenio zupcanik pre  oko 8000km, i zasad radi.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=7701.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Zdravo drugari,

 

Najviše mrzim kad neko započne temu iznoseći neki problem, a onda kad problem reši ni traga od njega  :D Da ne mislite da sam jedan od tak'i, do sada sam jurio ove delove. Još ništa nisam naručio (ovih dana ću), ali za radoznale evo kako se kreću cene (sve za originalne delove):

 

  • karike - 50-60 EUR po komadu (cilindru)
  • gumice ventila - 8-9 EUR po komadu (ventilu)
  • komplet dihtunga - oko 150 EUR, ali ne prodaje se kao komplet nego pojedinačno svaki dihtung, pa se tu može uštedeti. Takođe postoji varijanta ne-originalnih delova, u kom slučaju je ceo set oko 80 EUR, a uz njega se dobijaju i gumice ventila
  • lanac bregaste - 100-150 EUR po komadu (bregastoj) Ajoj  :o
  • pinjon brzinometra - samo zupčanik je oko 20 EUR, ali ja moram da menjam ceo pinjon što će me stajati 105 EUR :( 

 

E sad, ono što ne znam je da li na ove cene idu još i troškovi transporta, znaću kad se odlučim od koga da naručim. Pa ću vam javiti.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Zdravo drugari,

 

Najviše mrzim kad neko započne temu iznoseći neki problem, a onda kad problem reši ni traga od njega  :D Da ne mislite da sam jedan od tak'i, do sada sam jurio ove delove. Još ništa nisam naručio (ovih dana ću), ali za radoznale evo kako se kreću cene (sve za originalne delove):

 

  • karike - 50-60 EUR po komadu (cilindru)
  • gumice ventila - 8-9 EUR po komadu (ventilu)
  • komplet dihtunga - oko 150 EUR, ali ne prodaje se kao komplet nego pojedinačno svaki dihtung, pa se tu može uštedeti. Takođe postoji varijanta ne-originalnih delova, u kom slučaju je ceo set oko 80 EUR, a uz njega se dobijaju i gumice ventila
  • lanac bregaste - 100-150 EUR po komadu (bregastoj) Ajoj  :o
  • pinjon brzinometra - samo zupčanik je oko 20 EUR, ali ja moram da menjam ceo pinjon što će me stajati 105 EUR :( 

 

E sad, ono što ne znam je da li na ove cene idu još i troškovi transporta, znaću kad se odlučim od koga da naručim. Pa ću vam javiti.

 

Pozdrav!

 

Hmmm... Vidim da te je vec udario auto od pozadi, da si odradio enduro rutu 4 planine... A gde su slike sredjivanja masine?  ;) Nemoj da si i ti od tak`i .  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja