Jump to content

Moto Zajednica

Zatezac lanca u motoru- Pomoc!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Na kawasakiju kle, cuje mi se lanac u motoru. Dotegao sam ga i sad se vise necuje. Ali me interesuje koliko tako mogu da dotezem, sobzirom da je motor presao oko 30.000 km i na koliko bi se isti trebao zameniti, jer se bojim pucanja istog.Skinuo sam poklopac motora i kada podesim linije na bregastoj u ravni sa glavom motora, vidi se da je oznaka na radilici umesto da stoji na sredini pomerena je za oko 5 mm u desno, sto je znak da je lanac malo istegnut.

Drugo pitanje je da li ko zna sta sve treba zameniti da bi isti motor sa 25kw postao 35 kw. Saznao sam da se radi o promeni iglica na karburatoru koje kontrolisu protok goriva, ali predpostavljem da bih pored ovoga mozda jos nesto trebalo zameniti ili karburator drukcije nastelovati, i ko to zna!

Svaka pomoc mi je dobro dosla- HVALA i pozdrav clanovima foruma BJB!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Što se tiče lanca, to mjenjaj što prije jer 5 mm je jako puno premda mi se čini da je čak i nemoguće da toliko odstupa,osim ako motor nije dobro stavljen u fazu.

Baš slučajno sam juče na svojoj Hayabusi mjenjao lanac,španer,klizače i kad sam usporedio stari i novi lanac, razlika u dužini je bila oko 3-4 mmm, a skoro se ništa nije primjetilo na reperima na gregastoj osovini, odnosno primjetio se ali ni blizu 5mm.

Što se tiče karburatora, najbolje da pogledaš u nekom manualu ili ako je baš netko konkretan to radio, a ostaje ti i opcija Dino-yet kit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Sta je dino yet kit! Mada moje pitanje je malo glupo jer u Kawa servisu to znaju ali bojim se da ce me to kostati bar 300-400 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Mozda ce te sve malo i vise kostati posto ces morati promeniti i auspuh ako ides na dino jet,kao i filter vazduha moras staviti K&N,tu ide i ono za pomeranje paljenja,i naravno igle.Treba dosta love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj motorcikl ima glupav spaner koji ume da sa sam popusti. Kada ga skines trebao bi da pogledas koji je tip, jer je moguce da ga je neko vec menjao. Preporucujem spaner iz klr 650, em odgovara ko budali samar, em je na zupcastu letvu, koja se pokazala mnogo pastojanije. A lanac bregaste je za zamenu u momentu kada tvoj spaner prestane da ga gura, a to znaci davno je trebalo.....

Inace lanac ti je u kdm oko 100 e a zamena nebi trerbalo da predje 60 e, takvo je stanje bar kod mene za taj model....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Sta je dino yet kit! Mada moje pitanje je malo glupo jer u Kawa servisu to znaju ali bojim se da ce me to kostati bar 300-400 eura.

Dino Jet je firma koja pravi setove za karburatore za pojacanje snage,taj set sadrzi siber igle i dizne.Uz Dino Jet ide i promena filtera za vazduh K/N i dobro je da se stavi i neki sportski izduv.Za tvoj motor koliko sam ja video nema ni dino jet ni KN filteri,nerade se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Nije mi potreban dino sistem jer standard za kle je 36kw ali su fabricki izbacili modele od 25 i 19kw zbog porosnje.Tako da samo treba sve vratiti u predjasnje stanje a mislim da to nije preterano skupo.

Nego revolucion rece da kod njega verovatno u BG rade promenu lanca za 60 eura. GDE!

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ukoliko pricamo o promeni lanca bregaste tu vam mogu dati najsvezije informacije posto trenutno cekam da mi stigne lanac.

primer.za moj motor lanac bregaste kosta 90 eura a zamena 100eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije mi potreban dino sistem jer standard za kle je 36kw ali su fabricki izbacili modele od 25 i 19kw zbog porosnje.Tako da samo treba sve vratiti u predjasnje stanje a mislim da to nije preterano skupo.

Nego revolucion rece da kod njega verovatno u BG rade promenu lanca za 60 eura. GDE!

Hvala

\

Kod mene u servisu, aman zaman pa to nije R pa da skidam 30 plastika. Garantujem za taj model je 60 evra i ponesi lanac, obicno moze da se zavrsi u toku dana ako nije guzva....I nije revolucion vec REVOLUTION sa t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ukoliko pricamo o promeni lanca bregaste tu vam mogu dati najsvezije informacije posto trenutno cekam da mi stigne lanac.

primer.za moj motor lanac bregaste kosta 90 eura a zamena 100eura.

100 eura zamena  :o :o :o

ko ti je toliko trazhio, reci ako nije tajna molim te?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Sorry, zbog slova T(Revolution), zatezac mi se uopste ne cini losim resenjem, moj kako kazes moze da se popusti i u drugu stranu, sto po meni nije lose, jer ako ga pretegnes nemoras vaditi seo spaner da bi ga otpustio, vec ga samo prosto otpustis na srafu, a inace moj radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

majstor joca sa karaburme

 

link=topic=14524.msg197843#msg197843 date=1201817429]

Ukoliko pricamo o promeni lanca bregaste tu vam mogu dati najsvezije informacije posto trenutno cekam da mi stigne lanac.

primer.za moj motor lanac bregaste kosta 90 eura a zamena 100eura.

100 eura zamena  :o :o :o

ko ti je toliko trazhio, reci ako nije tajna molim te?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja