Jump to content

Moto Zajednica

POLIRANJE IZDUVNIH GRANA FAZER 600 S

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Jednostavno mi se smucilo da gledam ovako zamazane grane.Uz Miletovu (Djuntinu) asistenciju doveo sam ih do visokog sjaja ili bolje nego fabricke....

 

post-8522-0-32543300-1390658057_thumb.jpg

post-8522-0-42750200-1390658096_thumb.jpg

post-8522-0-08540100-1390658163_thumb.jpg

post-8522-0-07054900-1390658210_thumb.jpg

post-8522-0-73581500-1390658256_thumb.jpg

post-8522-0-78952200-1390658300_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlicno ispalo. I mene isto ceka, koliko ti je trebalo vremena?

 

 

Nepuna dva dana...meni je bilo bas dosadno da drljam po cevima pa je trajalo toliko,ako budes uporan mozes da zavrsis za dan

 

Jeste al meni iza leđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Odlicno ispalo. I mene isto ceka, koliko ti je trebalo vremena?

 

 

Nepuna dva dana...meni je bilo bas dosadno da drljam po cevima pa je trajalo toliko,ako budes uporan mozes da zavrsis za dan

 

Jeste al meni iza leđa.

 

Izvini, a šta ti je radio dan, dva iza leđa? :zvizduk::stabre::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Dzabe gubljenje vremena,cim se malo grane zagreju bice iste kao pre poliranja,jos ako se tako vruce okvase...

 

Mislim da cu sa minimalnim odrzavanjem (sa vremena na vreme pretrcim pamucnom krpom i polir pastom) uspeti da ih odrzim u ovom stanju :zdravo:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlicno ispalo. I mene isto ceka, koliko ti je trebalo vremena?

 

 

Nepuna dva dana...meni je bilo bas dosadno da drljam po cevima pa je trajalo toliko,ako budes uporan mozes da zavrsis za dan

 

Jeste al meni iza leđa.

 

Izvini, a šta ti je radio dan, dva iza leđa? :zvizduk::stabre::lol:

 

Čim me najuri odma bi da smandrlja, kao dobro je, radio je, al u stvari iza leđa mi vitla komšinice, al nije mi na vreme dao otkaz pa se "zeznuo" uradivši dobro. Doduše, ja ispoliro flanšne i tek kad je ušrafio granu sam vido da inox matice nije ni pipnuo, sad kad budu prve požutele ima mu izbodu oči pa će skida sve, mislim šrafove, ne komšinicu. :nanana::lol::moto3:

 

 

 

Kod poliranja i za kasnije odžavanje je najbitnije to prvo tretiranje, što je finije u smislu glatkosti, to duže ostaje čisto i belo a pri redovno nužnom održavanju mnogo lakše se osveži. Kad je relativno zapuštena površina, već sa grubim abrazivom od 600 se dobije perfektan izgled i ostavi tako što vrlo kratkotrajno. Konkretno je započetko mašinski četkom za inox i to bi bilo dovoljno ko za prodaju, no pošto nije, 1200,1500,2000, svaki broj bar dupli utrošak vremena u odnosu na predhodni, potom uljni dijamantin na debelu krpicu, inox namenska pasta mašinski sa adekvatnim diskom i na kraju ultra fini točak sa trunkom iste maže, bez pritiska malte ne, iako već sija lepo se vidi razlika. Pasta je Autosol usko namenska, sve mandže im sadrže hemiju koja se aktivira trenjem i praktično vrši i hemijsko čišćenje. Pre bilo kog pipanja, normalno žutilo koje je postojalo se skinulo za probu krpom i pastom tako da redovnim ovlaš trljkanjem ovako uglancane grane neće biti problem. Grane i lonac na mom bokseru uprkos znatno višoj temperaturi tek kad se trljne se uoči da poprima žutilo. Mnogi koriste Purol, međutim sa njim se ne dobija potreban efekat i trajnost. Na kraju krajeva, jednom godišnje se valja detaljno pretrljati makina.

 

http://forum.bjbiker...rana-i-auspuha/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Nije mi jasno sto je tema ovde premestena ???????????? :neznam::neznam::neznam: ovo poliranje vazi za sve motorcikle ne samo za yamahu !!!!!!!!!!!!!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja