Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Vozim skuter negde oko 4 godine. Sada bi hteo da uzmem neki jaci sportski motor od 250cm3 ili 400cm3, ali ne znam sta da kupim. interesuje me vase misljenje i vas savet oko izbora motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

koliko si visok???

koliko para imas???

koja vrsta motora???

novo ili polovno???

al si skrt na rijecima ;D

.........................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Mogu ti reći da si našao najnezgodniju kubikažu za sportaka.Ti motori su kod nas veoma retki, mučićeš se oko delova...

Ja bih ti preporučio Kawu ZZR, imaš u obe kubikaže, 250ica sa dvocilindričnim motorom sa dve bregaste, 400tka dosta ozbiljnije varijanta, redni motor sa 4 cilindra, isto dve bregaste, 53 konja, sa tim bi morao da budeš malo pažljiviji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Potraži po internetu nekoga od uvoznika, ja sam do sad jedino kod njih vidjao te modele, ovako po oglasima mrka kapa.I ne znam koliko ti je pametno da uzimaš to da bi vozio samo jednu godinu, nećeš moći da ga prodaš lako.Bolje pogledaj nekog twina od 500 kuba, to ti je odprilike ta snaga a imaš veći izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ako je vec za jednu sezonu, onda gadjaj recimo Suzuki GS500, ali obavezno limitiran na 34ks...nije trkalica, naked je, ali jedna sezona...ili neki hyosung comet 250...ali ne upadas u taj cenovni rang...

A kao sto kiro rece, videh par komada zzr-250 na prodaju....oni su cak ispod te cene koju si naveo...

 

A da odvozas jednu sezonu neku dvotaktnu trkalicu (ako si vec zapeo za trkalice)? Tu vec imas posiri izbor onoga sto bi mogao voziti...a mozda je i najpametnije resenje posle skutera voziti to...da ne bude nagao prelaz 50cc/400-500cc?

 

Mozes i tu varijantu, znaci dvotaktna trkalica od 125cc, moja preporuka na pocetku sa blokadom...to posle mozes i da poskidas, ako ti se ucini slabo, i idu one lepo...ja sam imao 125-icu od 35-36ks koja je isla 150 k'o nista ;)...a mozes i lako da je prodas sledece sezone...

 

Eto...razmisli pa javljaj sta si odlucio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Juce mi je drug nasao neki zzr 250 na nekom auto placu, pa cu da vidim ovih dana da odem da je vidim, kaze da nije losa.

Ako ne nastavicu da trazim, mozda pronadjem i nesto drugo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Moja preporuka ti je kawa gpz 500 ili susuki gs 500. Nisu komlikovani za vožnju , lagani su ko i 250ke , i odgovaraće ti zbog visine. A za keš kojim raspolažeš  možeš naći pristojan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

A kako im se krecu cene? Ne bi ga ja dugo vozio, mozda jednu sezonu, posle bi uzeo nesto do 600. To je samo za pocetak da malo osetim motor i brzini... :)

ako do sada nisi vozio motor sa brzinama,moj ti je savet da pocnes sa 125 ili 250cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

GSR650 nije los izbor ali ima vise snage, ili GS500 - oklopljen - mada ces ovaj teze naci (izgleda ko trkalica a ipak je GS 500 ;))

Za ponudu i novih ipolovnih preporucujem "Moto-Berzu" - izguglaj je na netu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Vozio sam 125-cu, ali nije bila moja vec od druga, tako da imam nekog iskustva sa njima. i zato ne bi uzeo 125-cu, nego nesto ,alo jace...

 

 

Zavisi sta si vozio.... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

mislim da ti 125ca dovoljna...

al kako hoces... u cacku se ja mislim prodaju 2 masine, mislim 2 suze

jedna od 550ccm je 1300e a druga od 750ccm 1600e... vidi, razmisli, ne preteruj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

GSR650 nije los izbor ali ima vise snage, ili GS500 - oklopljen - mada ces ovaj teze naci (izgleda ko trkalica a ipak je GS 500 ;))

Za ponudu i novih ipolovnih preporucujem "Moto-Berzu" - izguglaj je na netu...

Jesi ze zeznuo nešto oko ovog prvog motora?Nisam nikad čuo za to, zato pitam.Znam da ima Suzana GSR600, to je par godina star model, mali B-king.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ispada da sam se zeznuo, mislio sam na GSR600, ali sam negde cuo da je 2006 Suzuki izbacio verziju GSR650. Na foru Bandit 650 u oklopu.

Ok, nego se uplasih dal je moguće da postoji Suzuki za koji ja nisam čuo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Moja preporuka Kawasaki zxr 400.Moze da se nadje za oko 2000e dobar.4 cilindra i 65ks

 

i moja preporuka je zxr400, izgleda odlično ali odlično!

 

 

I ide... razvlace te ZXR400 i do 200km/h sto njemu kao pocetniku uopste ne treba.

 

jebi ga, to stoji, ali mislim da mnogo bolje leži i koči od recmo gpz500s koji takođe može da dohvati 200.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Koju si 125-icu vozio? Pa koji ti to skuter vozis kad ti je 125-ica spora...zavisi sta...ja sam imao 125-icu koja je isla 150km/h k'o nista, i po ubrzanjima isla skoro ravnopravno sa klr650...

 

Iskren savet: ili taj zzr 250 (nezgodnija kombinacija za odrzavanje), ili lepo neka cvaja od 125ccm, obavezno prvo sa blokadom, a posle skidaj kad se naviknes i teraj...BAR jednu sezonu ovako, pa ces posle i sam znati sta i kako, neces morati da pitas.

 

Koji skuter ti vozis? To nisi rekao...Ako je neka 50-ka, onda definitivno ovako kako sam rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Suzuki gs 500 moj predlog video sam jednog u oglasima sa oklopima nisam ranije vidjao taj model lepo izgleda cena mu nije bila velika negde oko 1800 evrica i mislim da je bio 98 godiste koliko se secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja