Jump to content

Moto Zajednica

Lamela gsx 600 f otvaranje i stezanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

zanima me dali iko zna dali se na suzukiju gsx 600 f lamela steze moment kljucem ili mzoe od oka stob se reklo posto sam primjetio da mi na visokim obrtajima ko proklize malo pa sam planirao dok motor stoji sad da provjerim to i kad budem ulje mjenjao pa me int kako se steze molim iskusne oko toga da mi pomognu to mislim uraditi sam hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja nadjoh podatak da se lamele stezhu sa 7.5nm a opruge sa 8nm ili 0.8m-kg.

EDIT:

na katriders kazhu da stegnesh ruchno i to je to, jer je u pitanju vrlo mala stezna sila. dodjesh do kraja i josh ga josh malo pritegnesh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mozes to rucno dotegnuti, sa malo osecaja naravno. Mada to nije uzrok proklizavanja, da se odvilo nesto vec bi imao havariju sa deklom i srafovima i imao bi cudne zvuke u kvacilu. Proklizavanje ces proveriti kad ga vozis recimo 5 brzinom na 4-5000 obrtaja i naglo ochepis gas, ako ne valja osetices sigurno jer ce primiti gas a slabo ubrzavati. Hoce i staro ulje da pravi takve probleme, stoga ti savetujem da prvo zamenis ulje, pogledaj da ti sajla kvacila nije suvise zategnuta. Ako nemas love za nove ferode privremeno resenje je da im zamenis mesta i naravno izbegavaj naglo dodavanje gasa. Imas u manualu za ferode lamele servis limit izrazeno u desetim delovima milimetra, rasturis, subler u ruke i meris! Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nek premjeri prvo dužinu opruga i debljinu i stanje lamela, frikcionih i čeličnih, to je bar lako. Možda su se samo opruge sabile...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nek premjeri prvo dužinu opruga i debljinu i stanje lamela, frikcionih i čeličnih, to je bar lako. Možda su se samo opruge sabile...

 

Naravno, za sve postoji servis limit merka u manualu. Kako sam ja shvatio, on kaze da ima utisak da proklizava?! Tako da nasi saveti mu nece stetiti sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Hvala vam drugari ovo ce mi biti itekako sigurno od pomoci jel to hocu da provjerim a motor kad radi nema nikakve zvuke lupkanja ili zvrcanja masina je bas fino ocuvana tako sam ga uzeo i covjek ga cuvao pali i radi odlicno bez ikakvih mana i bilo sta samo nisam probavao to u 5 pa da ga odcepim vec sam vozio normalno prva pa onda malo jace odcepim i kad onda osjetim da kao da obrtaji skace i ne gl toliko kazaljku gledam dje vozim al osjetim proklizavanje a sto se kaze moze biti zbog ulja ja ga nisam nikako mjenjao covjek od koga sm ga uzeo slabo ga je vozio svega 3-4 puta u sezoni i kaze da on nije mjenjao ulje i da nezna kad je mjenjao prosli vlasnik od koga je on uzeeo tako da moze biti i ulje da je staro a cuo sma jos da ako ulje stoji gubi viskozitet ako sam dobro rekako tj kvalitetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ulje ako stoji apsorbuje vlagu iz vazduha i gubi sve, tako da prvo to, najbolje na početku sezone da ti ne bi preko zime stajalo novo ulje. Dobro ga zagriješ i provozaš kroz sve brzine, bez velikog navrtanja gasa, pa onda dok je još vruće ispusti to staro ulje i dok se motor cjedi provjeri kvačilo, opruge i lamele. Opruge se sabiju bez obzira na upotrebu motocikla, a set košta oko 20€, nije vrjedno zajebancije i rizika da sjebeš lamele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

lamela su od 40 do 70e nove,opruge nove,osmirglas medju ploce i naravno ulje zamenis,

e sad,mozda da prepakujes lamele posmirglas njih i ploce,spakujes sve nazad pa vidis :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

tako sam nesto i mislio da napravim da ga prvo zagrijem da jekse se ulje sve isciijedi a otvoricu da vidim sta se desava mozda je i razlog samo staro ulje pa zato me zeza a dje mogu da kupim taj set opruga nevjerujem da ja to ovdje kod sebe ima gdje a kolike duzine moraju da budu kad su normalne i akd kvacilo norm fink kad nisu sabijene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To bi trebalo da piše u service manual-u, ako ga nemaš neko od kolega će nadam se biti dovoljno fin da ti da taj podatak ili download link za manual. Inače opruge kvačila nećeš uspjet naći u radnjama kod nas, ali može da se naruči na više načina, na ebay-u, od dobavljača za Suzuki, na Louis.de, biraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

lamela su od 40 do 70e nove,opruge nove,osmirglas medju ploce i naravno ulje zamenis,

e sad,mozda da prepakujes lamele posmirglas njih i ploce,spakujes sve nazad pa vidis :takoje:

 

pozdrav

 

objasni mi molim te ovo šmirglanje.

kojim šmirglom i koliko da budu grube ploče?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa sitnom smirglicom,ako su upaljene lamele sam da ih obelis kako da kazem,neces ih smirglati pa da ih stanjis,u pitanju je samo on aj prljavi prvi sloj,mozda manje od desete...sitna smirglica,kolko da smaknes patinu prljavstinu naslagu ulja...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To ako je zapaljena lamela, ako je promjenila boju, inače nema svrhe.

 

Poslje ovakvog šmirglanja bi ih trebalo opet potopiti u ulje, da se ne bi opet zapalile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

tacno tako, i ploce isto malkiceeeeee.....

i naravno premeris ih,ako su otisle lako ces naci druge...

al ne da trljas i trljas i trljas nego malkiceeeeee sam da promene boju,ako su skroz naskroz upaljene,nista ni nece pomoci,ako je auto ulje unutra isto hoce da klizaju,znaci promeniti ulje zbog aditiva za kvacilo,starosti itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Ne znam jel kolega resio problem do sad, ali samo da kazem da sam isti problem imao i resio u potpunosti zamenom opruga 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Nisam jos nista kolega radio na motoru al planiram cim uhvatim vremena a kazes da si riejsio zamjenom opruga onda bi mogao biti i kod mene problem isti i da te pitam jesi rucno stezao vijke ili si moment kljucem 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Nisam imao moment kljuc pri ruci, pa sam rucno stezao, sto se ispostavilo kao ne tako dobro resenje, otkinuo sam jedan sraf jer sam "malo" preterao. Tako da, ako mozes pozajmi moment kljuc od nekoga, a ako ne, onda polako rucno, ali ne budi sivonja kao ja 1grr.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

I ja sam isto uspjeo da otkinem glavu na tom šarafu, i to još dok sam zavijao, prije nego sam i namjeravao da pristupim finalnom stezanju, al nije to tako strašan problem. Takođe preporučujem kilo ključ, prvo zaviješ sve šarafe pa ih postepeno stegneš u zvjezdu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

a jbg sad te druze jos vise kosta da izmjenis komplet korpu a hjoj zla bas se hocema probaci i ja rucno polako nadam se da necu pretjerati vidjecu pri samom odvrtanju koliko je stegnuto valja de snadjem 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Danas sam drustvo malo poradio na motoru upalio dobro zagrijao ispustio ulje odvrnuo filter reko sad cu lamele da otvorim da vidims ta se desava i polako dekl skinuo i odvrnuo ona 4 sarafa na korpi i imao sta da vidim opruge su mi se malo sabile lamele od starog ulja sve su prljave al jos mi nesto skidam ja kad ono komadic lamele pukao i zapane mi za oci dje medju ploce hvataju ima riseva na tome djelu e sad neznam sta cu vidim idem sutra kod covjeka da vidim neke lamele i to sve pa valjda nesto rijesim al i tu sam da ako nesto zapne upitam i to 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja