Jump to content

Moto Zajednica

Svest bajkera o potrebi odrzavanja motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Zanimljiva i neverovatna cinjenica je da se vecina bajkera busa u grudi o "poznavanju" svega i svacega kad su u pitanju motocikli, ali je jos neverovatnije da od svih motocikala koje sam kupio, cak polovina nije imala nivo ulja iznad minimuma u momentu kupovine :o??? ??? Ljudi nisu bili u stanju ni da odrzavaju nivo ulja iznad minimuma, a posle se cudimo sto motori nisu izdrzljivi, sto je zaribao i td. Da ne pricam o podmazivanju sajli, dotegnutosti srafova, odrzavanju lanca, stelovanju itd, itd. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja iskrenno kazem da se ne razumem u masine i mehaniku. Ali se i nepetljam u te teme. A svaki motor kad kupim, kao i auto, ja odmah uradim redovan servisi i onda sam ja miran. To je najsigurnije. Nije lose kupiti motor od onog koga znas i znas kako ga je vozio i odrzavao. Tu nema glava da te boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja sam motor kupio od zene koja mi je odmah rekla: "Ja znam samo da ga upalim i vozim, imam jednog druga u Cacku i pred svaku sezonu on mu uradi sve sto treba i ja samo vozim..." Taj drug joj je cuveni Marinkovic. Izgleda da saM imao srece da je i pored takvog tretmana motor u super stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ja kada sam kupovao jedan motor,u njemu je bila voda umesto antifriza,tip nije znao da ide antifriz umesto vode-blago meni s tim motorom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kakve sam sve krseve isao da kupim,,,ccc,,,pa ljudi neznaju ni kad je lanac crko ,ni da su im plocice riknule,,postoje dva tipa ljudi,oni koji odrzavaju motor i oni koji samo voze,,pa  nije ni cudo sto na nasim ulicama ima sve vise krseva,pola njih nezna kako ta metalna konjina funkcionise,znaju da upale da na hladno zavrnu gas i teraju,ulje neznaju ni gde se gleda,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

kakve sam sve krseve isao da kupim,,,ccc,,,pa ljudi neznaju ni kad je lanac crko ,ni da su im plocice riknule,,postoje dva tipa ljudi,oni koji odrzavaju motor i oni koji samo voze,,pa  nije ni cudo sto na nasim ulicama ima sve vise krseva,pola njih nezna kako ta metalna konjina funkcionise,znaju da upale da na hladno zavrnu gas i teraju,ulje neznaju ni gde se gleda,,,

Mislim da se motor neodrzava ne zato sto se nezna ,vec zato sto se nevoli.Zar treba znanje da se motor otera na pranje da mu se podmaze lanac da se otera svremena na vreme kod ortaka koji bar nesto zna da malo pogleda i proveri ,da savet.Da mu se promeni ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

kakve sam sve krseve isao da kupim,,,ccc,,,pa ljudi neznaju ni kad je lanac crko ,ni da su im plocice riknule,,postoje dva tipa ljudi,oni koji odrzavaju motor i oni koji samo voze,,pa  nije ni cudo sto na nasim ulicama ima sve vise krseva,pola njih nezna kako ta metalna konjina funkcionise,znaju da upale da na hladno zavrnu gas i teraju,ulje neznaju ni gde se gleda,,,

Ijaaao, plocice su vec posebna prica, ljudi i ne znaju sta je to ??? Odere mu disk na pola, a covek kaze, "nije to nista, ja ionako kocim prednjom"???

  Zato je kupovina motora u Srbiji veeelika lutrija, jer su mnogi totalno neodgovorni po pitanju odrzavanja ("sta je to")  motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja kada sam kupovao motor nisam hteo nista da gledam,jer inace nikad nista sem novog ne bih kupio. Upalio,poslusao kako radi i kupio. Doterao kuci i prvo odmah zamenio gume (vlasnik mi rekao da komotno mogu da se voze jos dve sezone,a one bile nekako cudno trouglaste),zamenio plocice koje su takodje bile "nove" samo nekao izljustene,iskrzane,upaljene i ko zna sta vec,ulje "nije trebalo da se menja,imalo ga do max",ja ga ispustio i video da nevalja ni za kolje,sajle sve suve,stajao mnogo na suncu pa nelakirane plastike sve postale porozne i pocele da se krune(on jos uzeo pa kao gulio shilom ili necim drugim da to ulepsa)....ma tuga cista. Tek posle mesecak dana truda to pocelo da lici na nesto i sad koristim zimu da ostalo sto nisam stigao sredim i zategnem da moze da se zove pristojna masina. I nije tu stvar da li ja volim ili ne volim motore,nego kome je lepo da sedi na nekom ofucanom i neispravnom dresu. To vise radim iz ljubavi prema sebi nego prema motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Kakvi smo sto se odrzavanja tice shvatio sam kada sam kupio polovan motor iz Svajcarske na koji ovde niko nije seo pre mene. Novo ulje, novi filteri, nov antifriz, nove svecice, novi panovi, akumulator, lanac, lancanici. Jedino prednja guma nije bila glanz-nova, i lik je to odmah rekao.

Kod nas, dobijes i vise, ali samo u formi usmenog predanja. Kad se uhvatis za nesto konkretno, to uglavnom - otpadne.

Najbolji smo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Moj motor je bio bas dobro ocuvan. A i jeftino sam prosao.

A onda sam odradio veliki servis (dobro, i bilo mu je vreme prema uputstvu), a sa karburatorom se neko igrao pa sam ga zamenio.... Ostale jos gume...

Sve u svemu, "pocetno" ulaganje= 650 eur...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kada dobar deo ljudi mrzi da opere motor ili auto tu vise nema sta da se prica :( Tuga jedna.

 

ja ne perem motor i auto po nekoliko meseci. Kakve to veze ima sa odrzavanjem masine i ostalih sklopova? Sve redovno proveravam, menjam, uglavnom sve originalno, servise radim na vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Kakvi smo sto se odrzavanja tice shvatio sam kada sam kupio polovan motor iz Svajcarske na koji ovde niko nije seo pre mene. Novo ulje, novi filteri, nov antifriz, nove svecice, novi panovi, akumulator, lanac, lancanici. Jedino prednja guma nije bila glanz-nova, i lik je to odmah rekao.

Kod nas, dobijes i vise, ali samo u formi usmenog predanja. Kad se uhvatis za nesto konkretno, to uglavnom - otpadne.

Najbolji smo!

uverio sam se u to shto prichash na svom proshlom motoru (EN 500) i dan danas ne mogu da verujem da motor '93.god. izgleda bukvalno kao nov i da je na njemu sve od guma, preko ulja u motoru i kochnicama do filtera, kaisha, svecica, plochica itd. glanc bilo novo!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kada dobar deo ljudi mrzi da opere motor ili auto tu vise nema sta da se prica :( Tuga jedna.

Nije najstrasnije i najopasnije sto neko retko pere motor, ako ga servisira redovno. Opasno je to sto mnogi godinama ne "pipaju" motor, ako je u bilo kakvom voznom stanju. Kad vidim neke motore cudim se kako uopste "pali" ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Moj komentar da je tuga sto ljudi ne peru svoje motore nije dat u cilju da ce to bog zna sta stetiti motoru. To je komentar koji oslikava navike. Odes i vozis neku lepu enduro turu motor se naprasi pa cesto i zablatnjavi pa kad dodjes kuci ti ga lepo operes, ocistis i podmazes lanac, bacis pogled tu i tamo i sve sredjeno i spremno da sutra kada dodjes do motora nema iznenadjenja. Neko koga to mrzi u najvecem broju slucajeva mrzece ga i da nesto poradi na motoru. Kada je motor prljav ako se bilo sta radi covek se umaze ko svinja, a to deluje odbojno pri samoj pomisli da nesto treba uraditi pa bude ono, ma sutra cu a sutra prekosutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

E , ta kombinacija lenjosti i nesposobnosti, ili aljkavosti je vec opasna po "zivotni vek" motora, a ponekad, na zalost i bajkera koji ga vozi :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja