Jump to content

Moto Zajednica

MZ-ETZ-250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas je pala voznja do jezera a pre toga sam stavio nalepnice.

 

 

 

post-31409-0-40698700-1408363555_thumb.jpg

 

post-31409-0-29350900-1408363521_thumb.jpg

 

Da kazem i nesto u vezi potrosnje...Merio sam par puta i tu je negde oko 4..Juce sam poslednji put merio i to tako sto sam pre neki dan sipao 5 litara i posle oko 80 km sam izvadio 2.2 litra...Pre sipanja je bilo oko 300-400 grama benzina u rezervoaru ali dobro...Vozim normalno ali mu i ponekad zavrnem gas i jos sam imao cesto i suvozaca.. Mogu da kazem da sam prezadovoljan i sa potrosnjom i sa brzinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Liči mi na neko vozilo iz budućnosti !!! 1nanana.gif , , , , šalim se extra je ispao !!!0takoje.gif, , , a potrošnja = PRAVA=, dolazim da mi je našteluješ !!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Akumulator je postavljen i onda sam merio punjenje i nista se nije promenilo,situacija je ista kao i sa starim sto je i normalno ali jos jednom da proverim.

 

Na 3000 obrtaja puni 13.7 a na 4000 i malo preko sa svetlima puni oko 13.5 sto je malo..Na leru sa svetlima se ubrzo ugasi i bez svetla napon pocinje polako da pada sa 13 i nesto ka 12 ali se ne gasi motor.Crvena lampica se gasi odma cim se motor upali i jedva da zatreperi kada obrtaji padnu na 1000.

 

Merio sam otpor na rotoru tj. na koluticima i varira od 4.5-5.5 a u manualu pise 4.2 plus minus 0.3...0stabre.gif

 

Izlazna struja na statoru je oko 6 na leru a oko 7 na 3000 obrtaja..Minus sa unimera sam stavio negde na motor a plus na one 3 zice koje idu do diodne ploce.

 

Diodnu plocu nisam ni proveravao niti znam kako se to radi a i ovo sam radio prvi put..Jedino sam regler proveravao par puta do sad i uvek je isto punio.

 

Ako moze pomoc oko ispitivanja ili da me uputite tamo gde je pisano o tome.U Mz elektrici sam trazio ali nista nisam nasao...1neznam.gif

 

Iskreno sumanjm na regler ali pored njega treba da ispitam jos tri stvari vezane za sturju (rotor,stator,diodna ploca) pa ako se ispostavi da je samo do reglera onda cu njega lako zameniti ili cu probati da ga nastelujem ako je ikako moguce..

 

Inace motor je ovako vozen dve i nesto godina kako je kod mene i jos ko zna koliko dugo pre.Ne pravi mi probleme u toku voznje ali mi vec malo smeta.Kada bi akumulator bio ispraznjen samo mu dam kontakt i na gurku i upali bez problrma ali sad posto sam kupio nov akumulator hocu da mu lepo proverim sve i uradim kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif
:) Ako zaista ima "BOMBINU" to zaista moze biti opasno (eksplodirace) ! Nadam se da kao i svi ostali motocikli ima bobinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Nisam ni obracao paznju u skorije vreme,jesam prosle godine posle voznje prislonio ruku cisto da vidim koliko se zagrejala.Ova je stara,njegova fabricka ako se ne varam i hoce da se pregreva ako je dotrajala pa sam zbog toga i proveravao i bila je vrlo malo zagrejana,koliko da moze da se kaze da nije nesto mlako nego toplo a daleko od toga da nisam mogao ruku da drzim...

 

Mogu opet da proverim,nije problem samo ne znam dal to ima veze sa punjenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam se malo zajebucno oko bobine ( vazda je bila labava pa oce da baci ulje na glavu)

Slusaj ovako pogledaj koliko je stepeni na radilici to jest bregu na platinskim dugmadima platine otvorene a koliko su zatvorene posmatraj ovako Platine su jedan prekidac a bobina sijalica ili potrosac sto je prekidac duze zatvoren sijalica duze radi i vise se greje u isto vreme oterecuje ionako slabo punjenje na leru dok nedodje do kriticne tacke da napon bude slab i bobina ne proizvede varnicu da bi motor radio i ugasi se

Mozda ce situacija biti malo bolja kad stavis veci akumulator ali i on nije dovoljno velik da bi mogao dugo da radi1zdravo.gif

Pokusaj da nastelujes zazor platina tako da nebudu dugo zatvorene1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

0takoje.gif

 

Akumulator je nov od 9Ah,kupio pre par dana,a ovo cu uraditi sigurno.Prvo cu proveriti koliko su platine spojene pa ako treba onda cu ih prestelovati.U svakom slucaju hvala na savetu.1zdravo.gif

 

Juce sam vozio motor malo vise od 20 km sa upaljenim svetlima i to lagano,na nizim obrtajima,osim kada je neki uspon i posle voznje napon je bio 13.02 V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Imam MZ ETZ 250 i imam jedan problem,kad se upali i radi 5,10 minuta da mu dajes gas ili ne nebitno on posle sam dobija turazu i ne spusta nikako,i sta tu moze biti?? bombina se greje ali po malo mlaka je.?? Ako neko zna sta moze biti unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ako nije do semeringa onda je karburator sigurno...To sto dize obrtaje znaci da ima vise vazduha u smesi.

 

 

Ja bi prvo proverio kako tece gorivo iz rezervoara,jer je moguce da se napravi vakum i da gorivo ne ide..A mozes i ovako,kad pocne da dize obrtaje odvrnes cep rezervoara i ako se obrtaji spuste onda je to bio problem.Ako rezervoar nije skoro ciscen i ako ima dosta taloga u njemu onda moze i to da bude problem i da smanji protok goriva.

 

Ako nije to onda proveri karburator.Za pocetak vidi da sajla gasa nije pretegnuta i vidi kada pustis gas dal se siber spusti do kraja tj. da ne glavi negde.Ako nije to onda skines karburator i rastavis ga celog.Svaki kanal izduvas kompresorom i sve dizne operes benzinom i produvas.Kada je sve cisto onda sklopis i palis motor.Ako je situacija ista onda sraf za smesu zavrni za pola kruga i sacekaj par sekundi i vidi kako se ponasa motor.Taj sraf zavrtanjem smanjuje protok vazduha i zavrtanjem bi i obrtaji trebali da padaju.Probas prvo za pola kruga pa za krug ali izmedju svakog zavrtanja sacekas malo.Ako je bilo do karburatora onda bi na ovaj nacim problem trebao da bude resen..

Posle jedino ostaje semering na radilici..

Probaj ovo pa javi sta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Mozda povlaci fals izmedju karburatora i grane Moras sve pregledati sve spojeve i onda ako neresis skines cilindar i nalijes benzin u radilicu ako curi na semeringu onda je on.

Metod nije bas najsigurniji ali moze da upali da nemoras da rasturas ceo motor a da nadjes kvar.

Odustali smo u startu od semeringa na menjackoj strani jer predpostavljamo da imas ulja u menjacu pa nebi dizao obrtaje vec bi pojacao mesavinu zbog ulja koje bi vuko iz menjaca , a moze da digne i broj obrtaja ako nemas ulja onda upalis motor otvoris menjac (skines cep za sipanje) i stavis parce papira na rupu ako papir skace crko semering na menjacu1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Odavno nisam pisao a iskreno nisam ni imao sta jer nisam nista poseno ni radio oko motora,vozilo se i to sve do juce...ali i tad,po snegu,sam napravio koji krug...

 

post-31409-0-08019500-1419874770_thumb.jpg

 

post-31409-0-72727500-1419874794_thumb.jpg

 

post-31409-0-16081500-1419874804_thumb.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Nastavljam tamo gde sam stao...Ima jos svasta nesto da se radi..

 

post-31409-0-93717400-1419875452_thumb.jpg

 

 

Sediste (grba) i rezervoar su ofarbani letos a sad mi ostaje prednji blatobran,dekla vazduha i dekla kasete..Boju cu skidati do metala jer je prvi put radjeno nitro bojom i to je bila proba a posle bojom u spreju.Ne zna se koja je gora,pa sam resio da sve to skinem i ofarbam kvalitetnom bojom i pomocu kompresora..

 

 

post-31409-0-72968900-1419875766_thumb.jpg

post-31409-0-33357300-1419875698_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Dekle i kaciga su spremne za farbanje a danas sam skinuo boju sa prednjeg blatobrana i sad ide gitovanje pa spic git...Farbanje cim budem imao vremena.

 

post-31409-0-12046600-1421088326_thumb.jpg

 

post-31409-0-86194000-1421088349_thumb.jpg

 

post-31409-0-40312000-1421088361_thumb.jpg

 

post-31409-0-51754400-1421088378_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

A onda mala havarija....Samo sto sam krenuo BAM...Stanem i ima sta da vidim.Pukao osigurac lanca i jedan deo ostao u bakelitu a drugi kraj opalio po sedistu..

Ovo je treci put da mi puca osigurac ali pre toga nisam imao bakelit i samo spadne i to je to..

 

post-31409-0-14805700-1421497710_thumb.jpg

 

post-31409-0-22008700-1421497726_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja