Jump to content

Moto Zajednica

Kacige...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ajd i ja nesto da kazem u vezi kaciga:imam na stanju mozda 10 kaciga koje sam kupovao misleci da je vazno imati nesto na glavi.Medjutim kada covek ima maler i oseti sta znaci kaciga onda razmislja drugojacije.Ja sam sa jednom vespom nagrabusio(pokupio me jedan taksista i ja sam uleteo u zadnjici auta forda skorpio)i nasao sam se u bolnici i posle dva dana izasao iz kome.Pariski Vatrogasci su napisali u raportu da sam imao homologiranu kacigu i moje osiguranje je prihvatilo sve troskove i stete.A ta kciga koja me je spasla nije bila moja nego od kolege sa posla.Od tog vremena nosim samo skupu kacigu-marku.Sada momentalno nosim BMW i na nju sam cekao 6 nedelja zbog velicine.

Ubedjen sam da je dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

I ja sam imao slicno iskusto mika.ja san pa sa motor jer me ne kinez u Toyoti 4runner isika pa sam naglo kocija i prokliza.a onda sam kliza na faci oko 15 metar kagiba i vizir su bili izgerbani samo tako.A to vece san razmislja dalli otvorena ili zatvorena kaciga.Od tada samo full face kacigu nosin i to su pretezno Shoei ili Arai.I mogu ti reci da nezalin da dan za dobru opremu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ne vidim sta fali Airoh Matizu koji sam platio 115 Evra iz Polo kataloga... To je ista kaciga kao ova na mom avataru samo sto je crna. Po meni je bolje kupiti kacigu za 150 evra a ostatak potrositi na jaknu, pantalone i cizme nego setati 500 Evra kacigu na glavi a dole sorc i papuce.

Kineske kacige sa buvljaka su sranje i trebalo bi zabraniti njihovu prodaju jer ljudima daju laznu sigurnost ali ove ostale kacige od 100 Evra i vise su OK. Ima i nekih jeftinijih koje su OK.

Jedino sto ne bih preporucio su otvorene kacige, to mi licno ne garantuje sigurnost jer ne moze da zastiti bradu ako udaris u nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd - Osecina

I dalje vozim bez kacige, zaustavljaju me skoro svakog dana!!! Moram nesto nabaviti uskoro! P.S. stigao mi je katalog kaciga onog lika sto ih salje iz Slovenije, ako nekome treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
I dalje vozim bez kacige' date=' zaustavljaju me skoro svakog dana!!! Moram nesto nabaviti uskoro! P.S. stigao mi je katalog kaciga onog lika sto ih salje iz Slovenije, ako nekome treba...[/quote']

 

Ako je katalog u pdf-u šibni ga an p.m.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Tužno je što se i posle svih ovih poruka najbolje prodaju kacige sa buvljaka koje su zaista loše. Meni i mom burazeru roditelji nisu dozvoljavali da izlazimo na ulicu sa motorom sve dok nismo nabavili dobru kacigu. Nemojte nositi kacigu da Vas ne bi zaustavljala policija, nosite je da bi saèuvali glavu.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja trenutno imam HJC FG 14 i extra sam zadovoljan,naravno jos nisam imao crash testova,ali moje misljenje je kada padate,da ako imate neku smece kacigu "Onaj" mora bas da vas pogleda,a ako imate dobru opremu,moze malo i da zazmiri na jedno oko i da bude sve ok!?

Motor je malcice zajebana stvar i poprilicno opasna,a oprema je za to da se smanji naravno koliko je to moguce nivo povrijedjivanja kod eventualnih padova,ja sam stekao pare i sad imam solidnu opremu,sad nije the best,ali koliko ja mogu,to je to,naravno kad budem mogao uzecu jos bolju,a ako neko hoce,moze,zeli da se vozi gole glave i u sortsu slobodno,ja ne! Sve me je kostalo,manje nego sto je trebalo jer sam gonjao sajmove popuste i tako dalje,sta da se radi student!

 

Svima zelim mnogo bezbjednih kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa zar se nije moglo dogovoriti za hiljadarku u dzepic ili dolazi era postenih policajaca???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

E ovako....:)

Posto vidim da raspravljate o modelima i cenama kaciga, moje misljenje je sledece:

Zaboravite na fore tipa..nosi rossi ili zika...

kacigu morate sami da probate, da vidite kako vam lezi!

Svaki proizvodjac (nemislim na krseve) ima svoje vidjenje ljucke lobanje!

Znaci u zadnjih 2 meseca probao sam neznam ni sam kolko modela! (ovde i napolju)

Meni licno leze najbolje SUOMY HJC VEMAR I SHOIE (rec je o integralkama)

i to samo po neki model!

Pisem o "PRAVOM" lezanju kacige na glavi, ko za trke!

Znaci ako vam super "lezi" kaciga od 150 evra..nemojte misliti da bi vam bolje "lezala" ona od 500 evra!

Naravno moze biti i obrnuto, tako da sve zavisi od slucaj do slucaja!

NISTA BEZ PROBE! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Cemu tolika rasprava o kacigama, ko hoce da ih nosi on ih nosi a ko nece nece.Najbolji izbor u gradu je u Centru S-SUOMY i pritom su jeftiniji od istih u Zagrebu i Italiji.takodje imaju kompletnu ponudu od carapa do kaciga i naravno HONDA motocikle za isporuku ODMAH.Od skoro imaju i DUNLOP gume izuzetno pristojnih cena.Vredi ih posetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mozes li mi malo poblize objasniti lokaciju prodavnice,posto ce mi trebati neke sitnice tipa,potkape,carape i tako to???

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Radnja se nalazi u Trise Kaclerovica br.24' date=' sa autokomande kada udjes u V.Stepe prva levo.Rade do 17h.[/quote']

 

Varadero, jos jedan post u kome pominjes Cenatar S i bices banovan. Preterujes malo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Varadero' date=' jos jedan post u kome pominjes Cenatar S i bices banovan. Preterujes malo![/quote']

 

Od 5 postova pomenuo ih je u 4....

Sta ces mozda je decko dobio zadatak da ih reklamira ovde!

 

A pojedinci su se bunili kada sam ja isto rekao za tzv spaletovu cerku koja se nije ni pojavila od dana kada je svima koji imaju problem na motoru rekla da dodje kod njenog tate!

 

Ako nista znaci da forum ima nekog efekta i da je zapazen i sa "druge" strane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odosmo u off, ali da zakljucimo u vezi tog reklamiranja...

 

Politika sajta je da moze svako da se reklamira, ali nek za uzvrat ponudi nesto sto ce biti nagrada u nagradnoj igri ili tako nesto...

 

Ovo reklamiranje u 99% postova istog autora stvarno je neumesno prema ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Moje misljenje je da bi trebalo kupiti kacigu (ko moze naravno) napravljenu od 100%karbon-kevlar materijala. To bi moglo da se nadje za 380+ eura. Ko nema za to onda trokompozitna kaciga (karbon' date=' kevlar i jos neki materijal u kombinaciji) i to bi se mozda moglo naci za 250+ eura. I time ste u potpunosti mirni za glavu...[/quote']

Moram malo da citiram sam sebe :lol:

Dakle, dobro ponovo procitajte sta sam gore napisao... E sad, ja sam se malo potrudio i pronasao nesto sto ima najbolji moguci odnos ulozeno-dobijeno! I molim vas da ne kukate vise! To cudo se zove: HJC ZF-9 i izgleda ovako:

 

HJC%20ZF9%20silber-grau.jpg

 

Tip: integralna

Kvalifikacija proizvodjaca: takmicarska & putna

Vezica: dupli prstenovi

Tezina: 1400 +/- 50 gr.

Skoljka: Trokompozitna kaciga Fiberglas-Karbon-Kevlar

Unutrasnjost: Coolmax Mikrofibra, skidajuca i periva

Ostale karakteristike: vizir sa zastitom protiv magljenja i protiv grebanja, 2,2 mm vizir, dvije velicine skoljke

I zadnje ali i najvaznije - cijena: 162 eura

 

Ova gaciga garantuje bezbjednost zbog materijala skoljke, a tu su i dupli prstenovi (neko voli, a neko ne ali to je najbezbjednije). Ima dobru opremu tako da bi trebalo da posjeduje i udobnost (o tome ne znam nista jer nisam citao ni jedan test ove kacige). Ovakvo nesto kosta najmanje 250 eura kod Shark-a, a kod ostalih +++...

Ko hoce da jurca ovo je kaciga za njega, a ko hoce da se voza kroz grad i ne testira neke performanse za njega i nije neophodna ali zbog gore navedenog dobro dodje. Nadam se da sam nekome pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Imam na prodaju HJC AC-10 imam na prodaju' date=' nova zanima me koliko vredi??? HITNOOOOOOO[/quote']

HJC AC-11 kosta od 239 do 283 (zavisi od boje), a za AC-10 ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja