Jump to content

Moto Zajednica

Posebno ulje za "vazdusare"

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Nadam se da ti ovo moze pomoci pri odabiru ulja.

Moja preporuka je MOBIL1  V-TWIN  20-50  (ako ga mozes naci :) )

Na ovom profesionalnom testu MOTUL je neslavno prosao .

 

www.amsoil.com/lit/g2156.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Nadam se da ti ovo moze pomoci pri odabiru ulja.

Moja preporuka je MOBIL1  V-TWIN  20-50  (ako ga mozes naci :) )

Na ovom profesionalnom testu MOTUL je neslavno prosao .

 

www.amsoil.com/lit/g2156.pdf

 

Nije profesionalan , ali je komercijalan i uvjerljiv , a tko zna čitati tabele i pozna podatke u njima može donijeti i malo drugačije zaključke od ovih koji su navedeni . 

A preporuka ti je nerazumna .

Neću ulaziti u raspravu zašto , ali shvatite jedno , Amerikanci - ulje -primjena  :o

M900 ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

@ M900

Tvoj komentar moje poruke je u najmanju ruku nekulturan.

Ako se ne slazes sa necijim stavom postoje mnogo kulturniji  nacini da to pokazes i kazes.Stvar je samo u kucnom vaspitanju  i postovanju prava na razlicito misljenje.

Imao sam priliku da razgovaram sa dvojicom servisera  kojima su dostupna skoro sva ulja . Obojica su pomenuli V-TWIN kao jedno od ulja koje oni preporucuju a i koriste u svojim motorima.

Zato te najlepse molim da svoje procene o necijoj razumnosti ili ne-razumnosti sacuvas za sebe. Ako imas razlicito misljenje , iznesi ga ,a kvalifikacije i vredjanja preskoci.Nemaju svrhu, a i ruzno je.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

@ M900

Tvoj komentar moje poruke je u najmanju ruku nekulturan.

Ako se ne slazes sa necijim stavom postoje mnogo kulturniji  nacini da to pokazes i kazes.Stvar je samo u kucnom vaspitanju  i postovanju prava na razlicito misljenje.

Imao sam priliku da razgovaram sa dvojicom servisera  kojima su dostupna skoro sva ulja . Obojica su pomenuli V-TWIN kao jedno od ulja koje oni preporucuju a i koriste u svojim motorima.

Zato te najlepse molim da svoje procene o necijoj razumnosti ili ne-razumnosti sacuvas za sebe. Ako imas razlicito misljenje , iznesi ga ,a kvalifikacije i vredjanja preskoci.Nemaju svrhu, a i ruzno je.

Pozdrav

 

Oprosti ako si moj komentar shvatio osobno ili kao uvredu , ali moja namjera je bila komentirati link koji si postavio , a ne tvoj "stav" .

 

Ja o ovome nemam stav , ali je činjenica da su Ameri  u primjeni , preporukama i testiranju maziva "out of date" i krivo interpretiraju neke parametre koje su naveli u testu , a u primjeni su irelevantni .

 

Pravo na različito mišljenje se može poštivati u politici , umjetnosti i filozofiji , ali u egzaktnim naukama i primjeni postoje pravila , a ne mišljenja .

Još jednom tvrdim da nikoga niti sam imao namjeru niti želju uvrijediti , ali ako se tako osjećaš , primi još jednom moje izvinjenje .

 

PEACE

M900 ;D 

 

P.S. Žao mi je što sam nekulturan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Nadam se da ti ovo moze pomoci pri odabiru ulja.

Moja preporuka je MOBIL1  V-TWIN  20-50  (ako ga mozes naci :) )

Na ovom profesionalnom testu MOTUL je neslavno prosao .

 

www.amsoil.com/lit/g2156.pdf

 

Ima li gde uopste sanse naci pomenuti Mobil? Ja vozim Suzuki gsx 750 f vazdusara i treba da menjam ulje i sa Mobilom 1 raly formula u autu imam odlicno iskustvo. Sad ako bih mogao naci V-TWIN za motor rado bih ga sipao... pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja u Bembaru sipam Optimu LONG LIFE,redovno menjam ulje i filter i nikada nisam imao problema.I na duzim putovanjima i na defileu kroz grad...Meni radi super i vec deset godina tako.I radi...Sada cu opet da sipam Optimu.To mi je sigurica.Ne razmisljam da li je Motul ili Castrol iz necijeg podruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja