Jump to content

Moto Zajednica

Izvini nisam te video...a nisam dao ni zmigavac da skrecem..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

U prilog sve cescim stradanjima motociklista postavljam ove slike kao opomenu svim motociklistima da povecaju svoju paznju jer vozaci automobila jednostavno ne haju za nas.Ovo se desilo jutros u Baljevcu.Poznajem vozaca automobila ucesnika u nezgodi i njegov stil voznje skreni gde god hoces i kad hoces sta ce ti signalizacija.

post-15337-0-59904600-1382287704_thumb.jpg

post-15337-0-70512800-1382287727_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Pa mi jedino svi da ugradimo brodske sirene na motore bar da nas cuju ako nas ne vide ili nece da nas vide... A da ne pominjem vozace automobila koji kada primete motor iza sebe voze tik uz sredisnju liniju puta da ih ne bi pretekli ili ubacili se ispred njih, takodje sam se uverio iz licnog iskustva da vozaci kombi vozila tek ne obracaju paznju kada te preticu pa te iseku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa mi jedino svi da ugradimo brodske sirene na motore bar da nas cuju ako nas ne vide ili nece da nas vide... A da ne pominjem vozace automobila koji kada primete motor iza sebe voze tik uz sredisnju liniju puta da ih ne bi pretekli ili ubacili se ispred njih, takodje sam se uverio iz licnog iskustva da vozaci kombi vozila tek ne obracaju paznju kada te preticu pa te iseku...

 

Moze, ali sirena moze da ima i kontra efekat.

Puno je bolje da umjesto toga sam otvoris 4 ociju i pazis na sebe kao da si u nekom filmu gdje su svi ludi za volanom oko tebe... zato sto i jesi u tom filmu. :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Da li je motorciklista ok?

 

 

Ovo je informacija koju videh na fejsu - ''Goran je sto je najvaznije dobro,nema preloma,sad smo se culi.''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Goran je dobro nije bilo suvozača kod njega,vozio sam iza njega 40-tak metara obojica smo išli oko 60 km/h započeo je preticanje automobila i prikolice koja je bila natovarena sa 6 džakova neke zrnaste meterije i naravno čovek ni pet ni šest skreće levo bez bilo kakve provere i signalizacije jer je verovatno tu trebao nešto da obavi.I drugari moji znate već šta se tada dogadja,ali hvala Bogu i Goranovoj prisebnosti i iskustvu da se ovako završilo.Generalno niko nas ne konstatuje na putu i vozimo na sreću .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Zbog ovakvih sam ja ostao bez motora, a drugi necu ni kupovati bar neko vreme, na prvom mestu zbog roditelja, jer mogu samo da zamislim kako im je bilo kad sam ih zvao telefonom i rekao da sam imao saobracajku. Ko zna koliko je ovakvih tema otvoreno na forumu i svi smo svesni koliko lako moze slicna situacija da se dogodi, al uvek mislimo da nece bas nama. Drago mi je da je vozac motora dobro, a ovaj sto je vozio auto je valjda svestan svoje greske i nadam se da ce ubuduce da pazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zbog ovakvih sam ja ostao bez motora, ...

 

... a ovaj sto je vozio auto je valjda svestan svoje greske i nadam se da ce ubuduce da pazi.

 

Zbog ovakvih?

Stvar je u tome da cak i ti nekad skrenes, a zaboravis zmigavac. Jedina razlika izmedju tebe (ili mene) i "ovakvih" je sto tebe niko nije preticao na motoru u tom trenutku.

 

Ima naravno dovoljno "ovakvih" koji zasluzuju taj epitet jer voze neodgovorno i bahato, provocirajuci ovakve ishode, ali moje je misljenje da su takvi u ooogromnoj manjini.

Velika vecina je stvarno nesvjesna sranja koja naprave u jednoj microsekundi nepaznje, a to se moze desiti (i desava se) svima.

Jedina nada si ti sam sebi. Sam sebe da pripazis. Pretices nesto? Ima li to nesto mogucnost i uslove (povoljnu brzinu npr) da skerene lijevo? Ima? Racunaj i na to onda....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja kod svakog preticanja, ako mi očigledno nije jasno da me je vozač već uočio, uvek kratko svirnem i blicnem. Bolje da ja svirnem i blicnem pa da možda i povredim sujetu dotičnog ispred mene, nego da mi se on posle izvinjava kako me nije video...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Zbog ovakvih sam ja ostao bez motora, ...

 

... a ovaj sto je vozio auto je valjda svestan svoje greske i nadam se da ce ubuduce da pazi.

 

Zbog ovakvih?

Stvar je u tome da cak i ti nekad skrenes, a zaboravis zmigavac. Jedina razlika izmedju tebe (ili mene) i "ovakvih" je sto tebe niko nije preticao na motoru u tom trenutku.

 

Ima naravno dovoljno "ovakvih" koji zasluzuju taj epitet jer voze neodgovorno i bahato, provocirajuci ovakve ishode, ali moje je misljenje da su takvi u ooogromnoj manjini.

Velika vecina je stvarno nesvjesna sranja koja naprave u jednoj microsekundi nepaznje, a to se moze desiti (i desava se) svima.

Jedina nada si ti sam sebi. Sam sebe da pripazis. Pretices nesto? Ima li to nesto mogucnost i uslove (povoljnu brzinu npr) da skerene lijevo? Ima? Racunaj i na to onda....

 

Mile, 70% ljudi nazalsot ne daje migavce uopste! :(

Ja to pricam vec duze vreme i pizdim zbog toga, ali panduri ih jednostavno ne kaznjavaju, cak ni oni ne daju migavce... Trebali bi da ih kaznjavaju kao da nisu stali na znak STOP...

 

Bukvalno niko ne daje, jednostavno kultura saobracaja je na 0! Klinci i klinke pogotovu, bahati su do bola...

 

Ja na kraju ispadam budala jer non stop dajem migavac, i u 3 ujutru kada skrecem u svoju ulicu gde nema nijednog auta oko mene na kilometar.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja samo hocu da kazem da (uglavnom) ti vozaci nisu nekakvi zli probisvjeti, vec normalni, nerijetko dobri ljudi, koji jednostavno nisu svjesni da nisu svjesni.

Bas neki dan prodje bakica kroz cisto crveno i razvali covjeka. Kad joj rekosmo nas nekoliko da je prosla kroz crveno ona zinula i ne moze da vjeruje.

Prihvatis da je to tako i ne ljutis se nego racunas na to. Pustis cak i bahate kroz taj filter i uzivas. A mozes i da pizdis, ali ti to nece pomoci ni u kakvom smislu.

Ovo naravno nema veze sa geografijom i kulturom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Veci je problem u tome sto ne gledaju, nego da li se iscimaju da ispruze srednji prst leve ruke i povuku rucicu gore ili dole. Kad bi narod gledao, migavci skoro da ne bi ni bili potrebni. Al ne, situacija je kontra, migavac je rucica koja sluzi za skretanje i daje se po automatizmu, cesto bez osvrta na situaciju oko sebe, kako bi se uverili da li je to skretanje uopste izvodivo. Vozio sam iza ribe kojoj retorovizor gleda na zadnji levi tocak. Sta meni znaci njen migavac??!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Posto nemam opciju davanja odgovora u temama koristim Nenadov nalog da Vam se javim svima. Dobro je proslo, kako je moglo biti. Ujedno molim administratore da mi omoguce davanje odgovora, pozdrav Goran Tini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Posto nemam opciju davanja odgovora u temama koristim Nenadov nalog da Vam se javim svima. Dobro je proslo, kako je moglo biti. Ujedno molim administratore da mi omoguce davanje odgovora, pozdrav Goran Tini

 

Cao Gorane, kakav problem sa nalogom imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Gorane drago mi je da si dobro.Skoro mi je ovako imao nezgodu drugar isekao ga prvi komsija sto metara od kuce.Srecom imao je punu opremu pa je relativno dobro prosao.Sin mi takodje vozi motor pa mi ovakvi dogadjaji uteraju strah u kosti jer kako pripremiti nekog da u Srbiji ako neko da desni zmigavac ne znaci da mozda nece i levo da skrene.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Posto nemam opciju davanja odgovora u temama koristim Nenadov nalog da Vam se javim svima. Dobro je proslo, kako je moglo biti. Ujedno molim administratore da mi omoguce davanje odgovora, pozdrav Goran Tini

 

Cao Gorane, kakav problem sa nalogom imas?

 

Cao Ivane, dugo nisam bio na forumu i danas vidim da nemam opciju niti mogucnost davanja odgovora ni u jednoj temi, nemam pojma sta se dogadja. Cak sad vidim i da ne mogu pokrenuti ni jednu novu temu.Pozdrav i hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Pa mislim da ima malo veze sa geografijom i kulturom jos vise (ili bolje reci zakonom). Kada sam bio u Nemackoj, nebo i zemlja njihova kultura u saobracaju sa nasom, ali bukvalno nebo i zemlja.

 

Gluposti se desavaju svuda, ali to nije merilo da je svuda isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Te kulturoloske razlike nemaju uticaja na ovo o cemu ja pricam. Baba o kojoj sam pricao je holandjanka.

Nije ona "nekulturna" (ili sta vec) nego jednostavno corava. Ili ti mislis da njemacke babe vide kao sokolovi? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Pa mi jedino svi da ugradimo brodske sirene na motore bar da nas cuju ako nas ne vide ili nece da nas vide... A da ne pominjem vozace automobila koji kada primete motor iza sebe voze tik uz sredisnju liniju puta da ih ne bi pretekli ili ubacili se ispred njih, takodje sam se uverio iz licnog iskustva da vozaci kombi vozila tek ne obracaju paznju kada te preticu pa te iseku...

 

To stalno vidjam, i jako mi se ne svidja....

Trebaju svi koji su pre polagali, da polazu ponovo ako ne znaju za pravilo da se vozi desnom stranom kolovoza, uz desnu ivicu...

 

Jednom dok sam se vozao kroz sela u blizini SA, lik vozi juga po sred puta , po sred bele, znaci ni tamo ni vamo, ja idem polako gledam budalu, naidje kamion u susret on se pomeri desno, prodje kamion, on opet na sred puta, pogledam mogu ga obici sa desne strane (ali necu) blicnem da vidi iz desnog retrovzora i onda skapiram da lik nema ni retrovizore u autu....

Posle svega toga, i pracenja tipa jedno pola kilometra, okrenem nazad i pustim budalu....

Mani budale...ne znaju i nece da nauce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Ma svi ti bahati vozaci misle da kad sednu u svoj auto kao da su u svom svetu tj auto ima dodje kao tvrdjava i misle da niko i nista ne moze da ih ugrozi na putu (naravno i vozi kako ko stigne) a ne razmisljaju o ugrozavanju drugih...

Ja sam imao situaciju bas pre dva dana kada me iseko neki dedica sa SD reg i siva astra na sred pancevackog puta u pravcu ka pancev iz beograda. Prica covek na mobilni i zapisuje nesto ali na suvozacevom sedistu :staa: a ko vozi???? pa niko auto ide sam... Bukvalno sam mogao da mu kucam na prozor i na kraju dobijem odgovor od dedice (na pitanje sta to radi) a on ce meni pa skloni se vidis da ces da me udaris :lud: strasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

meni pre neki dan, (put ima dve trake za pravo i levo u kojoj sam ja i idem pravo, i samo pravo u drugoj traci u kojoj je zena), ide malo ispred mene zena u kliju nekih 10-ak metra, paralelno sa mojom trakom i onda je resila da ipak ne ide pravo i kao kamikaza koci i bez zmigavca i bilo kakvih naznaka skrece levo jer je vec skoro presla skretanje, zalama na levo i bez pardona me sece i kao da nista nije bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Te kulturoloske razlike nemaju uticaja na ovo o cemu ja pricam. Baba o kojoj sam pricao je holandjanka.

Nije ona "nekulturna" (ili sta vec) nego jednostavno corava. Ili ti mislis da njemacke babe vide kao sokolovi? :D

 

 

Istina je da nisam dugo ziveo tamo, ali znam veoma dobro sta sam gledao (i dozivljavao) svakodnevno i koja je razlika.

 

Bez uvrede, ali interesantno je kako ljudi koji ne zive ovde, bolje sve znaju od nas koji smo ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja