Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Malo je 3000 za bas dobar RD 07 :neznam: .

 

Djavole dodaj coveku bar jos 500 evrica.

 

Ne treba mu, ima drz on je tu oko 500-600, moze i kesa da mu ostane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6339 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za tih 500-600 koje bi uzao za drz-a bi kupio dobar auspuh za afriku, da crknes od muke :PKo mi pokloni 3000, prvi ce da sazna na sta cu da ih potrosim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Za tih 500-600 koje bi uzao za drz-a bi kupio dobar auspuh za afriku, da crknes od muke :PKo mi pokloni 3000, prvi ce da sazna na sta cu da ih potrosim :)

AUSPUF ti nikad necu oprostiti :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1144 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

e, jes dobra ova Afrika... bio do Aranđelovca i nazad, Avala - Sopot - bemliga - Aranđelovac i posle preko Kosmaja nazad do Sopota i preko Avale, i baš mi je leg'o ko Lego kockice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hej drugari, akumulator mi je na izdisaju pa ja malo guglao po netu i izguglao neku vartu pa me interesuje vase misljenje o ovom akumulatoru, dal je vredan da ga uzmem...

evo akumulatora na sledecem linku Tekst koji želiš

ono zbog cega se brinem je ova startna struja koja je na ovoj varti 140A a na drugim akumulatorima (Unibat, Exide,Yuasa) je oko 190A...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ja sam ga kupio prekjuce, pali motor ka mina. Sto je cudno na sajtu Varte stoji 140 A a na kutiji pise 190!?

Zavrsice ti posao samo je bitno da ne dopustis da ti dozivi duboko praznjenje ili da stoji duze poluispraznjen. Dakle ako stoji motor duze od 10-ak dana ili na kraju sezone obavezno na punjac i trebao bi da traje godinama.

 

I da, garancija je 12 meseci samo ako ga odneses u servis na formiranje, ako sam formiras onda je 6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hvala puno, ja sam se nameracio na njega jer ipak varta je varta...ujutru ga narucujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Nesto mi se cini da je sve to sto se prodaje kod nas isto sranje al ajde, ne nadjoh los komentar za Vartu a i sa izuzetkom Unibata je najjeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

@zoran032

 

I ja sam pred sezonu bio na tim mukama i koliko sam cuo Varta akumulatori su ok ali mene je odbilo od kupovine dimenzije tog akumulatora koje su za koji milimetar vece od Yuase i Unibat akumulatora (prostor kod RD07 je skucen samo tako pa je svaki milimetar važan. Zato sam ja uzeo nov Unibat CB14-B2 za 4.600 din i zasad je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Nema sanse da dosadi. Ko je jednom imao, uvek joj se vraca ;)

 

Ovo moram da potpisem, evo ja sa afrike (imao rd03, pa dve rd04) otisao na varadero, smorio se ne-sarmantnoscu istog, pa reko ajd malo bmw sekta, pa mi sada opet dosadno. Razmisljam da se vratim na RD07 i da zavrsim pricu. Nista ne nabija osmeh na lice ko Africa 1moto3.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ajde sada nesto prakticno, posto je rd07 izgubila mogucnost podesavanja zadnjeg amorta, kakav je na putovanju udvoje sa tri kofera? Mene je to jako nerviralo na varaderu, nije bilo nikakvog podesavanja i motor je po prilicno znao da legne kada se natovari... Kakva su vam iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

RD07 nema mogucnost podesavanja ublazavanja kompresije amortizera (compression damping) kao RD04 sto nema nikakve veze sa tim sto motor legne kad se natovari to je do opruge. Na RD04 je opruga 10kg/mm dok je na RD07 7kg/mm, znaci dosta slabija, pa moj motor opet legne dosta kada se dvoje vozi. To se donekle ublazava podesavanjem prednapregnutosti opruge ali nije ni pristupacno ni jednostavno to raditi svaki cas a ni pravo resenje. Pravo resenje je neki ozbiljniji amortizer sa lako dostupnim komandama za podesavanje ili barem jaca opruga na originalnom amortizeru.

 

Shock%20Preload%20Example.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Znam, ali na Vari toga nema... ima samo onaj tocak za tvrdocu, ali to kao da nista i ne radi...

 

Evo ovo je original od varadera

 

 

http://motoride.sk/pictures/technika/1854.3.jpg

 

A ovo sto s ti stavio je od Rd07 valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Nas drugar advokat Gile je pazario BMW 1150 GS i sad mu je ostala njegova Afrika koju namerava da proda , vrlo povoljno. Kako on nema otvoren nalog zato ovo objavljujem i prilazem sliku Afrike sa neta koja je ista kao i njegova + MRA vizir, ADA race auspuh i bolje sediste.

 

honda.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

@Ivan

Jeste iz uputstva za RD07.

Citam sad na varadero forumu i kod njih je izgleda tockic za preload (nema modernog amortizera bez tog podesavanja koliko znam.)

Efekta nije bilo jer, nagadjam laicki, nesto nije u redu sa amortizerom ili ste bili preteski svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1144 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

skupljam ''rekvirzitu'' za kompletan redovan servis. kupio sam filter ulja i vazduha, u ponedeljak idem po ulje za agregat, verovatno i svećice, ali ono što nisam 100% siguran je koji filter za gorivo se stavlja. kada sam kupovao filtere momak iz Motolanda nije bio siguran koji ide i rekao mi je da ima univerzalne ali da je bolje da proverim, te s' toga pitam vas: koji filter za gorivo ide na RD04?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja