Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari doslo vreme da i ja pazarim novu prednju gumu za afriku, e sad posto sam finansiski veoma ogranicen (5000-6000 dinara), a necu da stavljam polovne gume na motor videh Heidenau K60 gumu u tom cenovnom rangu koji mi odgovara... Interesuje me vase iskustvo sa ovim gumama (kako se guma ponasa u vlaznim uslovima, ne volim da vozim po kisi ali ume da me zatekne na putu), ja uglavnom vozim po asfaltu, retki su trenutci kad silazim na makadam a jos redji na blato... Mozda imate neku drugu za preporucite u tom cekom cenovnom rangu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Imaju unutrašnju

 

 

Tako sam i mislio. Mada gde god gledam piše dizenzija 140/80 R17 69H i pored TT TL nigde nema mogucnost da se bira TT ili TL. Da nisu iste samo se kod nas stavlja i unutrašnja. Pa se bojim da ne porucim gumu koju posle necu moci da stavim na motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Interesuje me vase iskustvo sa ovim gumama (kako se guma ponasa u vlaznim uslovima, ne volim da vozim po kisi ali ume da me zatekne na putu), ja uglavnom vozim po asfaltu, retki su trenutci kad silazim na makadam a jos redji na blato...

 

K-60 je solidna kompromisna guma, ali nije za tvoj stil vožnje. Bučna je na asfaltu i nekako poznavajući te, ne bi rekao da bi te zadovoljila. Od anake nema bolje, ali da razmisliš o recimo K-65.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

@ zoran032, u tom cenovnom rangu Heidenau ima K60, K60Scout i K76. Sve tri se odlično ponašaju na hladnom i mokrom tako da koju god da izabereš nećeš imati problem.

 

@ Durmitor2000, sasvim je svejedno koju ćeš spoljnu gumu da staviš, TT ili TL, moraš da staviš unutrašnju gumu.

 

@ aćimo, verovatno si mislio na K-76. K65 je za turing i kruzere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Ubih se trazeci ali ne mogu da nadjem podatak koliko staje ulja u viljuske rd04. ps.i koje je aj da kazem najbolje.Pozdrav svima i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Hvala na dobrodošlici 0takoje.gif

<br style="font-size: 9pt;">Da, član sa foruma je postao ponosni vlasnik mog KLEpetala prošle nedelje i koliko sam video prilično je zadovoljan. Realno, nije loše kolega prošao uopšte ;) ima u njega estetski da se uloži ali mehanički je i više nego dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

KLE je taj kod koga treba ulaganja u estetiku, Honda je sva skockana, a čovek od koga sam je kupio nije imao šta da ulaže u nju da bi je ''pripremio'' za prodaju pošto su je obojca održavali i vozili kako treba. Bukvalno je sve bilo na bum i u dva dana - ja prodao Kawasaki i pričali nešto bzvz generalno o motorima i OP- juče završili papire. Moja Afrika posle kupovine od ulaganja ima samo zamenu ulja. i to je to. Kupljena je od drugara iz ekipe i zna se njena kompletna istorija od 2001 kada je uvezena u Srbiju, a ja sam joj treći vlasnik ovde. od opreme ima centralni štender, roll barove, nosače kofera, ksenone, povišeni vizir, pištalice na migavcima, 12v,izduv od RD07... mislim da je to - to. koje ulje stavljate u agregat i vile, i koji antifriz?

 

hvala na dobrodošlici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Pozdrav kolege,

 

Posto mi je crkao akumulator Yuasa YTX14-BS (probao sam sa ozivljavanjem i niša). Drug iz inostranstva mi nudi da mi donese nov akumulator koji mu stoji od prošle godine Yuasa YTX16-BS a njemu ne odogvara.

 

Pitanje je da li može da stane u Afriku u svoje ležište ovaj akumulator pošto je visine 161mm a standardni je 145mm dok ostale mere su iste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ako nekom trebaju novi opanci, ovdin je mlogo jeftinije neg kod nas

 

http://www.jenko.si/moto-gume.php

 

Bas razmisljam o novim opancima.. I kontaktirao sam ovde kod nas za anake 3.. Evo odgovora:

140/80 R17 MICH. ANAKEE 3 R 69 H po ceni od 17375 rsd

 

90/90 R21 MICH. ANAKEE 3 F 54 H (90/90-21) po ceni od 11876 rsd

 

29251 din!!! = 258e!

Na linku koji si postavio su 115e i 85e = 200e za iste opanke <_<

Ko bi to mogao da dobavi? Nije mala razlika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ako nekom trebaju novi opanci, ovdin je mlogo jeftinije neg kod nas

 

http://www.jenko.si/moto-gume.php

 

Bas razmisljam o novim opancima.. I kontaktirao sam ovde kod nas za anake 3.. Evo odgovora:

140/80 R17 MICH. ANAKEE 3 R 69 H po ceni od 17375 rsd

 

90/90 R21 MICH. ANAKEE 3 F 54 H (90/90-21) po ceni od 11876 rsd

 

29251 din!!! = 258e!

Na linku koji si postavio su 115e i 85e = 200e za iste opanke <_<

Ko bi to mogao da dobavi? Nije mala razlika...

To je najveci problem, mada pre nego sto sam ih platio svi su mi govorili nije problem uvek neko ide >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja