Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i da je dobro prodam, na shta da predjem bez 6-7000€ doplate :)

 

oćeš ja da ti kažem :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

U Piroti pre neki dan stigla i peta Afrika... :zvizduk: Postajemo "ozbiljno" leglo s obzirom na broj stanovnika !!! :lol: A ima jos interesenata, bar jos dvojica koje znam a koji je merkaju!!!

 

A ST nijedna..... Nece Pirocanci da se prevare :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

AFRIKANCI DOSLO JE VREME DA SE OPROSTIM OD MOJE KRALJICE AFRIKE

OD DANAS JE NA PRODAJU

RD04

SA KOFERIMA 2300E KO JE ZAINTERESOVAN SALJEM SLIKE

HVALA NA POMOCI U PRODAJI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

i da je dobro prodam, na shta da predjem bez 6-7000€ doplate :)

 

oćeš ja da ti kažem :lol: :lol: :lol:

 

Verovatno bi ti Popsy rekao ovo

 

http://myinstants.co...stant/darkside/

 

:jee:

 

ideja je valjda da se predje na bolji motor, to shto popsi hoce da predlozhi je ipak.... tenera... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Dali neko zna imali ikakve razlike u setu lanca s lančanicima od RD04 i RD07 osim što RD04 ima više zub na zadnjem lančaniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Treba mi pomoć... Evo zadnje vrijeme mi se motor čudno ponaša a posljedice sljedeće..

Kad idem uz veliko brdo počne trokirati i u potpunosti ga zatrokira kao da ima veze s gorivom...

Isto kad idem nizbrdo i pustim da kompresija koči puca iz auspuha A juče sam i primjetio na asvaltu oko 5,5tisuća obrtaja kako u trenucima zatrza kao da mu nestane ili goriva ili... Dali je iko imao isti kvar i štabi moglo biti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Treba mi pomoć... Evo zadnje vrijeme mi se motor čudno ponaša a posljedice sljedeće..

Kad idem uz veliko brdo počne trokirati i u potpunosti ga zatrokira kao da ima veze s gorivom...

Isto kad idem nizbrdo i pustim da kompresija koči puca iz auspuha A juče sam i primjetio na asvaltu oko 5,5tisuća obrtaja kako u trenucima zatrza kao da mu nestane ili goriva ili... Dali je iko imao isti kvar i štabi moglo biti....

 

Koju pumpu za gorivo imash? I koji model Africe?

 

Meni se desavaju iste stvari .. CDI promenio, nije, iglice na karbovima, nisu, svecice, kablove .. sve sam menjao .. .. Na kraju sam utrvrdio da ima veze sa pumpom za gorivo .. tako da, kako imam Faceta, probacu da vratim fabricku pa da vidim .. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Gogo ćera RD04. Ubeđen sam da mu je fabrička pumpa i moguće da je ona počela da zeza.

 

Proveri stanje platina na pumpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i da je dobro prodam, na shta da predjem bez 6-7000€ doplate :)

ktm 990

 

al da ne ispališ... inače :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

U pitanju je RD04 i tvornička je pumpa a i ja sumljam na gorivo kao da nema dovoljno goriva samo me buni to što se dešava u velikim uzbrdicama a po ravnom se ništa neda primjetiti jedino kad baš brzo ideš i na nekih 5-5,5 tisuća obrtaja malo ko prekine zatrza... Ja najviše sumljam na plovke da oni zaštekaju pri određenim kutem..... Jer da je cdi ili pumpoa oni nebi razlikovali uspon od ravnice trokirali bi uvjek.... to je moje mišljenje ali nebi čačko u karburatore bezveze ako neko već zna o čemu se radi.... A evo dok sam ovo sve pisao pao mi je napamet potlak u rezervaru sutra odma bez čepa vozim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

U pitanju je RD04 i tvornička je pumpa a i ja sumljam na gorivo kao da nema dovoljno goriva samo me buni to što se dešava u velikim uzbrdicama a po ravnom se ništa neda primjetiti jedino kad baš brzo ideš i na nekih 5-5,5 tisuća obrtaja malo ko prekine zatrza... Ja najviše sumljam na plovke da oni zaštekaju pri određenim kutem..... Jer da je cdi ili pumpoa oni nebi razlikovali uspon od ravnice trokirali bi uvjek.... to je moje mišljenje ali nebi čačko u karburatore bezveze ako neko već zna o čemu se radi.... A evo dok sam ovo sve pisao pao mi je napamet potlak u rezervaru sutra odma bez čepa vozim....

 

 

Nemoj da se plasis karburatora, nije to Petrovo slovo. I ne mora odma` da znaci da moras nesto da menjas.

Skini karbove i ocisti ih. Seti se samo kuda svi sve prosao u poslednjih godinu dana. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

U pitanju je RD04 i tvornička je pumpa a i ja sumljam na gorivo kao da nema dovoljno goriva samo me buni to što se dešava u velikim uzbrdicama a po ravnom se ništa neda primjetiti jedino kad baš brzo ideš i na nekih 5-5,5 tisuća obrtaja malo ko prekine zatrza... Ja najviše sumljam na plovke da oni zaštekaju pri određenim kutem..... Jer da je cdi ili pumpoa oni nebi razlikovali uspon od ravnice trokirali bi uvjek.... to je moje mišljenje ali nebi čačko u karburatore bezveze ako neko već zna o čemu se radi.... A evo dok sam ovo sve pisao pao mi je napamet potlak u rezervaru sutra odma bez čepa vozim....

 

 

Nemoj da se plasis karburatora, nije to Petrovo slovo. I ne mora odma` da znaci da moras nesto da menjas.

Skini karbove i ocisti ih. Seti se samo kuda svi sve prosao u poslednjih godinu dana. ;)

 

Auuuu

 

 

 

Neznam koliko pomazu nekakvi aditivi za čiščenje što idu u benzin ili je to samo bacanje novaca :stabre: :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ja ti rekoh, menjao sam iglice na plovcima i dalje imam iste simptome .. Lepo ti je Acimo rekao, proveri u kakvom su ti stanju platine .. Uzbrdo ili na 5.5rpm je vise odvrnut gas i vise goriva ide .. Ima neke veze sa tim siguran sam .. Sto se mene tice, nasao sam skoro iste simptome na josh par motora na XRV forumu tako da cu ja probati sa drugom pumpom za gorivo ..

 

http://www.xrv.org.uk/forums/africa-twin/40583-fuel-starvation-6.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Ja ti rekoh, menjao sam iglice na plovcima i dalje imam iste simptome .. Lepo ti je Acimo rekao, proveri u kakvom su ti stanju platine .. Uzbrdo ili na 5.5rpm je vise odvrnut gas i vise goriva ide .. Ima neke veze sa tim siguran sam .. Sto se mene tice, nasao sam skoro iste simptome na josh par motora na XRV forumu tako da cu ja probati sa drugom pumpom za gorivo ..

 

http://www.xrv.org.u...arvation-6.html

 

 

neznam zašto pumpa nebi zezala po ravnici kao na velikom usponu jer meni u usponu nakon 20m već počne trokirat i toliko trokira da se motor zaustavi kada je najbitniji gas.... Moja sva sumlja je u karburator ito položaj plovaka..... :zbunjen: :zbunjen: :stabre: :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ja ti rekoh, menjao sam iglice na plovcima i dalje imam iste simptome .. Lepo ti je Acimo rekao, proveri u kakvom su ti stanju platine .. Uzbrdo ili na 5.5rpm je vise odvrnut gas i vise goriva ide .. Ima neke veze sa tim siguran sam .. Sto se mene tice, nasao sam skoro iste simptome na josh par motora na XRV forumu tako da cu ja probati sa drugom pumpom za gorivo ..

 

http://www.xrv.org.u...arvation-6.html

 

 

neznam zašto pumpa nebi zezala po ravnici kao na velikom usponu jer meni u usponu nakon 20m već počne trokirat i toliko trokira da se motor zaustavi kada je najbitniji gas.... Moja sva sumlja je u karburator ito položaj plovaka..... :zbunjen: :zbunjen: :stabre: :stabre:

 

Nemam ideju zaista, ja sam resio da proverim jedno po jedno dok ne utvrdim sta je ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja