Jump to content

Moto Zajednica

Running with the wolves

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

sjecam se jednog putopisa iz Engleske prema ovamo pa se nadam da se nece i ovome isto desiti?

 

Mislis mozda na onaj iz Irske? Cini mi se da ovaj iz Engleske jos nije ni poceo.

Malo ofujemo dok cekamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Izvinjavam se na cekanju, nisam u Srbiji, cim dodjem za koji dana nastavljam putopis. :)

 

@johann

Sto se tice Ivice , nemam nista lose da kazem o njemu. Imam 22. godine i ne znam kakav si utisak ovako preko putopisa stekao o meni ali razlikama u godinama je najmanji problem, mozes pitati i Ivicu licno. :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Imam i ja 60god i uvek se rado pridruzujem mladjim kolegama. Ako ne mogu da ih pratim u svemu, mogu da im pridrzim sveccu 1neznam.gif

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Izvinjavam se na cekanju, nisam u Srbiji, cim dodjem za koji dana nastavljam putopis. :)

 

@johann

Sto se tice Ivice , nemam nista lose da kazem o njemu. Imam 22. godine i ne znam kakav si utisak ovako preko putopisa stekao o meni ali razlikama u godinama je najmanji problem, mozes pitati i Ivicu licno. :)

 

 

Kad sam poceo da citam tvoj putopis.

Pocelo je da mi bode oci tvoje popustanje njima, to ti je i AcaPN prokomentarisao.

 

No da se mi vratimo na putopis.

:Mina: Majstore pustaj film ! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Sjajno :takoje: a u pravu si sto se tice godina ,nema to nikakve veze bitno je kakav si , ja imam jednog prijatelja 52 godiste i on se totalno uklapa u nase drustvo ,s njim je svaka rec smeh da crknes ,nije ga sramota da udje u pena party i slicno ma lud skroz,tako da steta sto nije bila prava ekipa bez obzira na godine ali ti si se kako vidim dobro snasao

 

pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Svaka cast na ovoj avanturi....Cekam nastavak...

Mogu samo reci da si ili mogo lud ili nisi upucen u rusiju ako si zaista krenuo dalje sam, ali svaka cast na tom podvigu. Ne pricam ti bezveze radim ovde vec dugo pa znam.

Sledeci put se malo bolje spremi za neki put, engleski se jako slabo (nikako) govori u svetu a pogotovo tamo gde je rusko govorno podrucje.

I da slikaj malo te snajkice dosta smo gledili istoriju toga ima i na inernetu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Само напред, жељно чекамо наставак....ко путује сам путује брже...

Жао ми је што ниси кренуо са правим друштвом.

Поздрав од Ђолета.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Svaka cast na ovoj avanturi....Cekam nastavak...Mogu samo reci da si ili mogo lud ili nisi upucen u rusiju ako si zaista krenuo dalje sam, ali svaka cast na tom podvigu. Ne pricam ti bezveze radim ovde vec dugo pa znam.Sledeci put se malo bolje spremi za neki put, engleski se jako slabo (nikako) govori u svetu a pogotovo tamo gde je rusko govorno podrucje.I da slikaj malo te snajkice dosta smo gledili istoriju toga ima i na inernetu :D

Ma jesam, pricali su meni ljudi svasta i svasta sam citao, ali nije zabavno ako nema nimalo rizika. :D

 

peconi, piši dalje

Odma dođe, krenuo sam u par navrata da nastavim putopis ali me telekom sabotira. Samo da mi se stabilizuje net da mogu da okacim slike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Sta bi za kljuc,kada si mu ga dao? :) Znas o cemu pricam,pozdrav bratic!

Hahaha, care, dao sam mu čim smo izašli na put. :D Cimate mi tu saputnika bezveze. :nanana: Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Dan 10. ..... Moskva (Rusija) - Tambov (Rusija)

 

 

 

Nakon neprosvane noci, zbog rastajanja sa drugarima i planiranja puta, uspevam nekako da se probudim posle par sati sna. Pošto nije bilo kafe u cilju razbuđivanja je poslužila limenka 'ladnog piva. :D Pakujem stvari na motor, još jednom se pozdravljam sa drugarima iz Moskve i odlazim do Sextona, centra Nocnih vukova, odakle kreće organizovana kolona za Volgograd. Kako sam stigao tamo, prilaze mi momci koji su nas prvi put ugostili u klubu, dočekuju me kao njihovog i objašnjavaju gde su im motori, kako bih se ja parkirao pored i nastavio u koloni sa njima. Usput mi pokazuju i gde su mi bivši saputnici, ali rekoh neka, ovaj put teram sam! :moto3:

 

rtz9.jpg

 

z9yg.jpg

 

l97w.jpg

 

Plan je put od oko 1000km do Volgograda, podeliti na dva dela i noćiti u kampu u Tambovu, koji je tačno na pola puta. Očekivao sam doooosta više motora, u trenutku kretanja kolone nije ih bilo više od tridesetak. Veliki grad i veliki spektakl, očekivao sam mnogo više ljudi. :neznam: Ali šta je tu je, krećemo!

 

bfzp.jpg

 

dccb.jpg

 

v4zp.jpg

 

qw98.jpg

 

Način vožnje je sledeci, dve kolone u traci, motori cik cak raspoređeni. Kolonu vodi nekoliko motora, momci sa prslucima Noćnih vukova a iza njih voze svi ostali. Na kraju kolone su takode dva-tri momka iz vukova, redara, koji paze na ludake sa kamionima i automobilima koji se ubacuju i obilaze kolonu. Nema obilaženja, ludovanja i ugrožavanja tuđe bezbednosti na bilo koji način. Kome se ne sviđa, slobodan je sam da se vozi do Volgograda. I to sve lepo i bajno deluje, pogotovo na slici ali... Momci na začelju kolone konstantno voze 120-130 i to je ok, ali kad krene obilaženje nekog kamiona, oni ga obiđu brzo a ostatak se nagomila iza vozila koje se obilazi i umeju da pobegnu i po par kilometara od ostatka kolone. Onda kad napokon obiđu vozilo svi motocikli, kreće peglanje da se stigne početak kolone, brzinom izmedu 140 i 180kmh. I tako smo se jurili celih 1000km. A ako uzmemo u obzir da većina ljudi vozi velike (skupe) kruzere, i da je put bio dobar samo prvih stotinak kilometara nakon izlaska iz Moskve, to je bila jedna velika žurkica. Otpadale su razne hromirane zajebancije, tablice, migavci, farovi, retrovizori, koferi, bisage, blatobrani, kačilo se karterima po asfaltu a niko se nije ni okrenuo da vidi šta se dešava. :lol: I polako su krenuli da se prikljucuju ljudi koloni, do kraja dana se udvostručio broj motora.

 

Stali smo u nekom mestu pre Tambova, gde je podignut spomenik žrtvama rata koje su tu poginule. Nažalost, nisam mogao da provalim ni gde smo tacno a ni koji je događaj u pitanju. Jedan od trenutaka kada nemam pojma šta se dešava oko mene jer ne možemo da se sporazumemo. Znam samo da nas je jako puno ljudi dočekalo u centru tog mesta, i da je bila ceremonija spuštanja cveća na taj spomenik i govor o palim borcima.

 

iu4a.jpg

 

rxsp.jpg

 

c3co.jpg

 

uwla.jpg

Pratnja :D

 

U sumrak stižemo u Tambov, tačnije u malo mesto pored gde se nalazi kamp. Sređen kamp sa tuševima je na samoj obali jezera a tu je i smeštaj za one koje neće da spavaju u šatoru. Sve su to sredili i organizovali vukovi iz Tambova, kao i finu večeru na otvorenom sa puno druželjubivih ljudi i vodke. :D

 

noic.jpg

 

umcu.jpg

 

0s7i.jpg

 

A ona njihova vodka.. Prvo su me jedva naterali da je probam jer ne mogu da je pomirišem vec dugi niz godina. A onda sam doživeo prosvetljenje.. Pitkije alkoholno pice do sada nisam probao. :cirka1: I odoh ja tako u krevet, nikad lepše nisam spavao.

 

 

Dan 11. ..... Tambov (Rusija) - Volgograd (Rusija)

 

Dan počinje normalno kao i svi ostali. Budim se rano, tuširam na brzaka, oblačim opremu, doručkujem, i kolona polako kreće. Taj dan je ceo proveden u vožnji i stajanju po benzinskim pumpama. Osim lomljenja motora po očajnom putu, ništa se zanimljivo nije desilo. Pao je mrak i mi polako stižemo u Volgograd. Na ulasku u grad se sačekuju kolone koje dolaze iz ostalih gradova, kako bi svi zajedno prodefilovali gradom i usli na skup.

 

d0mq.jpg

 

Posle vožnje kroz Volgograd, koji je jako veliki grad, ulazim i na taj čuveni Bike Show, koji toliko dugo iščekujem. Samo ovaj put nije izgledalo baš kao na klipovima sa neta. Ogromna poljana, suva zemlja i pesak, oblaci prašine u kojima se u daljini nazire bina kao Mordor. Na sred te poljane, u toj prašincini je kao kamp, ljudi tu treba da stave šatore i spavaju. Ja se već smorio, scena kao sa beer festa u Beogradu, ne može da se diše od prašine. Silazim sa motora, razmišljam gde da postavim šator, nazirem neko drvo i šumicu u daljini ali već ima jedno 20 šatora tu. Samo što se još na grane nisu popeli. Kad eto iznenađenja, dolazi isti onaj momak iz vukova iz Moskve i odvodi me do ograđenog kampa za članove kluba, koji se nalazi van te poljane, gde se između ostalog nalazi i ekipa iz Srbije. Došao sam u vreme kada su vec svi spavali, tako da sam samo razgrnuo neko žbunje, postavio šator i zaspao.

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Добро вече,

Наставак обећава,са задовољством читам и гледам фотке те нестрпљиво чекам још 1aha.gif.

Сад путујеш (путовао си) сам путујеш брже као што рекох...

 

Поздрав.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja