Jump to content

Moto Zajednica

Akcija dobrovoljnog davanja krvi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Iako je ranije bilo priča na ovu temu, ne bi bilo loše da se organizuje jedna (a može i više) BJB akcija dobrovoljnog davanja krvi, a usput dobar povod da se ponovo pokažemo u najboljem svetlu.

 

Naime od 1979 godine se u Australiji organizuju "takmičenja" između Policije i Motociklista u dobrovoljnom davanju krvi. Tokom godina su se "takmičenju" pridružile razne firme, klubovi, organizacije, ali i porodice i prijatelji tako da je akcija uzela maha.  Koliko se sećam i kod nas postoje slične akcije pa ne bi bilo loše da se i BJB priključi akciji.

 

Inače, ove godine su pobedili Motociklisti sa 794:717

a nagrade su trodnevna karta za MotoGP, vožnja Harlijem, itd...

 

http://www.netrider.net.au/?page=news&action=fullnews&id=947

 

http://www.donateblood.com.au/news-detail.aspx?ID=142

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

...a nagrade su trodnevna karta za MotoGP, vožnja Harlijem, itd...

 

S obzirom da mi nemamo ni gp stazu a ni panduri ne voze harley-e ja bi se zadovoljio i sa 2 pocepane prijave ;)

 

Inače ideja mi je skroz ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

 

Svaka čast MK Zemun !!!

Reci mi da li je ovo tradicija, ili samo jedanput ?

Bilo bi lepo da je tradicija, pa da se animiraju ostali motoristi da se priključe akciji.

 

SUPER IDEJA samo nisam siguran koliko su nashi marsovci raspolozeni da se takmiche sa nama

 

Prvo im prići kulturno, a posle "prozivka" po novinama i ponuditi im revanš (prilika da se uspostavi tradicija).

 

Što se tiče nagrada one i treba da budu simbolične, tipa karte za pozorišta, bioskope, ili možda pretplata na moto časopise.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun

Akcija dobrovoljnog davanja krvi je bila u organizaciji MOTO KLUBA BEOGRAD i to ne prvi put  http://www.mkbeograd.org.yu/strana_1.htm

Mislim da ne traba da se takmicimo nisakim nego da cinimo dobra dela.

Iinicijator bilo koje akcije ne treba da bude neki odredjeni moto klub .

Ovde na forumu su ljudi koji nisu ni u jednom klubu i ljudi koji su nekim klubovima , znaci bilo koja akcija koja se pravi moze da se kaze ,

akciju organizovao taj i taj klub akciju podrzali ti i ti klubovi ili organizacije.

Ako je neko registrovan na ovom forumu ne znaci da je clan BJB organizacije (bar ja tako mislim) , ovaj forum nas samo zblizava i samo ovako mozemo svi zajedno

nesto da uradimo sto se tice masovnih organizacija kao sto je bila i organizacija Deda Mrazova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

da ideja je sjajna samo... ne verujem da ce se policija ukljuciti !

 

Ja mislim da bi bio super fazon napraviti "takmičenje" između pandura na motorima i motoraške ekipe. Pa se onda postrojimo na trgu u špalir jedni preko puta drugih, damo krv, islikamo se zajedno i sve ispadne extra dobro. Možda bi Zlatar mogao da pomogne u "aktivaciji" saobraćajne policije na tu temu, a opet ako bi otišla npr. bjb delegacija u Ljermontovu na sastanak mislim da bi nas retko ko odbio.

 

Dakle, sročiti jedan lepi text sa zamolnicom mup-u da nam pomognu na ovaj način u humanitarnoj akciji u martu ili aprilu i čik da nam ne izađu u susret.

Obavezno ubaciti u CV i slike sa akcije BJB Deda Mrazovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Super ideja 'Bosi72'!' Banebmw' je donekle u pravu da  humanitarna akcija davanja krvi ne treba da ima prizvuk takmicenja, ali obzirom

da nepostoji navika u uopstenom smislu, bas bi dobrodosao jedan ovako zanimljiv podstrek i na taj nacin se davanje krvi omasovi.

 

Kod mene u firmi (GSP) je nedavno ustanovljen klub dorovoljnih davalca krvi. Nisam jos kontaktirao nikoga iz kluba, ali eto prilike.

Obzirom da GSP ima oko 7000 zaposlenih, predpostavljam da ce klub imati mnogo clanova. Mogu da ponudim ovaj Bosijev predlog pa da

napravimo tri ekipe za takmicenje. ;) Mislim da bi bilo zanimljivo, pogotovo sto su sve tri asocijacije vezane za sobracaj.

E sad, tu bi meni bio problem za koju ekipu da nastupam. Ma ne, ne, iz leve ruke cu da pumpam za ekipu BJB,

a istovremeno i desne za ekipu GSP! ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

...a nagrade su trodnevna karta za MotoGP, vožnja Harlijem, itd...

 

S obzirom da mi nemamo ni gp stazu a ni panduri ne voze harley-e ja bi se zadovoljio i sa 2 pocepane prijave ;)

To! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

... Banebmw' je donekle u pravu da  humanitarna akcija davanja krvi ne treba da ima prizvuk takmicenja, ali obzirom

da nepostoji navika u uopstenom smislu, bas bi dobrodosao jedan ovako zanimljiv podstrek i na taj nacin se davanje krvi omasovi...

 

Prvo da se izvinim da nisam upotrebio pravi izraz, tj. prevod:

Competition - Takmičenje

Challenge - Izazov, ili ako može pomoć oko prevoda, samo da nije Čelindž :)

 

Pretpostavljam da bi pravi termin rešio nedoumice oko same akcije, ali koja treba da u sebi ima dozu takmičarskog duha, jednostavno da bi cela akcija bila zanimljivija.

 

Što se tiče kontakata, siguran sam da ljudi iz samog Instituta za transfuziju imaju bolju bazu podataka dobrovoljnih davalaca krvi sa zanimanjma, ili kontakt osobe u pojedinim firmama/organizacijama.

 

Naravno da nije bitno koji klub ili moto organizacija na čelu, ni ovde se ne potencira na imenu - više je na samoj akciji, a ljudi će znati odakle je to krenulo. Zato sam i pitao da li je to tradicija, a koliko vidim na sajtu MK Beograd to i jeste od 2000.te. Svaka čast !

 

Ipak čitajući

http://www.mkbeograd.org.yu/humanitarne.htm

moram da priznam da mi se nije svideo način pisanja protiv ljudi koji ne žele da daju krv. Jednostavno svi smo različiti i svako drugačije funkcioniše: neko ne želi da da krv iz religioznih razloga, neke je strah, neko je bolestan, mislim milion razloga postoji i ne treba pljuvati po ljudima koji ne mogu ili neće da daju krv. Oni će se, siguran sam, pokazati u pravom svetlu u drugim situacijama (akcijama).

Nema veze, 5 ljudi - 5 ljudi. Ako svaka donacija može da spasi 3 čoveka, to je 15 ljudi !!! Tih 15 može da bude nedaj Bože neko tvoj, ili ti.

 

Što se tiče organizacije treba omogućiti da prijatelji/familija (ili slučajni prolaznici) mogu da odaberu za koji tim da daju krv, svaki davalac upiše ime (i eventualno broj mobilnog) a izvlačenje dobitnika da uradi zgodna medicinska sestra iz ekipe za transfuziju :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

... Banebmw' je donekle u pravu da  humanitarna akcija davanja krvi ne treba da ima prizvuk takmicenja, ali obzirom

da nepostoji navika u uopstenom smislu, bas bi dobrodosao jedan ovako zanimljiv podstrek i na taj nacin se davanje krvi omasovi...

 

Prvo da se izvinim da nisam upotrebio pravi izraz, tj. prevod:

Competition - Takmičenje

Challenge - Izazov, ili ako može pomoć oko prevoda, samo da nije Čelindž :)

 

Pretpostavljam da bi pravi termin rešio nedoumice oko same akcije, ali koja treba da u sebi ima dozu takmičarskog duha, jednostavno da bi cela akcija bila zanimljivija.

 

Što se tiče kontakata, siguran sam da ljudi iz samog Instituta za transfuziju imaju bolju bazu podataka dobrovoljnih davalaca krvi sa zanimanjma, ili kontakt osobe u pojedinim firmama/organizacijama.

 

Naravno da nije bitno koji klub ili moto organizacija na čelu, ni ovde se ne potencira na imenu - više je na samoj akciji, a ljudi će znati odakle je to krenulo. Zato sam i pitao da li je to tradicija, a koliko vidim na sajtu MK Beograd to i jeste od 2000.te. Svaka čast !

 

Što se tiče organizacije treba omogućiti da prijatelji/familija (ili slučajni prolaznici) mogu da odaberu za koji tim da daju krv, svaki davalac upiše ime (i eventualno broj mobilnog) a izvlačenje dobitnika da uradi zgodna medicinska sestra iz ekipe za transfuziju :)

 

xe..xe..xe..  Challenge u bukvalnom prevodu na srpski zanaci Čelindž!!  ;D ;D Tako da nemoj da se brines, sve smo razumeli. ;)

Jedino jos da definisemao ako je 'izazivac' ( od reci-izazov ) = ChellengeR, da li mogu da ucestvuju ostali motoristi koji u oznaci

na svom motoru nemaju 'eR'? ;D :D

    Salu na stranu, pozdravljam sve moto klubove, ali posto je BJB asocijacija internacionalnog karaktera, ajde da organizujemo davanje

krvi u okviru ovog foruma i da na to izazovemo, na pristojan nacin, policiju i moju firmu.

    Detalje mozemo da razradimo ovde. Bosi ti budi koordinator, a Lalajka predlazem za vodju BJB tima, kao apsolutnog sampiona u

bavanju krvi( u okviru foruma ). Mislim da mu nedostaju jos tri davanja do stotke.

Ako ste raspolozeni za pravljenje tima, prijavljujem se za prvog clana.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

da ideja je sjajna samo... ne verujem da ce se policija ukljuciti !

Svi će se uključiti ako se pritisnu na pravi način.

Pri tom, od ovakve akcije i policija ima koristi u smislu public relations-a (što je njima potrebnije nego nama bajkerima).

A povrh svega, ne košta ništa sem dobre volje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

    Kao sto banebmw  rece ima 2478 upisanih clanova. Ako odbijemo neozbiljne clanove koji su se upisali samo reda radi, pa malokrvne i sve one koje iz nekog razloga nece ili ne mogu da daju krv, ostane mali broj clanova koji su spremni za svaku akciju davanja krvi. Ja sam konkretno upisan u klub dobrovoljnih davalaca krvi crvenog krsta Beograda. Kad god su neke akcije oni me zovu da dam krv.Vise i neznam koliko sam puta bio davalac. Nije losa ideja da se tako i ovde organizujemo, znaci da se napravi jedna grupa ljudi sa foruma koji su provereni, ozbiljni i nece da otkazu u slucaju poziva. To, za pocetak, ne mora da bude neki veliki broj clanova ali je samo bitno da ta akcija zazivi pa ce vremenom broj sigurnih davalaca da se povecava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Nije sada da se se "guram" da budem koordinator, ali realno u organizaciji bi trebalo da bude neko ko može da razgovara licem lice.

Ne znam da li vam je poznato koliko su naši po firmama ažurni u čitanju mejlova, a tek odgovaranje na iste je posebna priča. Ništa drugačija situacija je u telefonskim razgovorima - u fazonu šta sada hoće ovaj ?

Elem, i ranije sam pokušavao da odradim mnogo jednostavnije stvari na daljinu, ali uglavnom se svelo na to da angažujem familiju da mi učine uslugu (čak su i neki sa ovog foruma su upoznati sa tim).

Sve u svemu ipak za koordinatora bi trebalo da bude neko ko je "tamo uživo".

 

Ne bi bilo loše da MK Beograd nastavi sa tradicijom, s tim što bi mogli da ubace i ovu novinu oko "takmičenja".

 

Pozdrav sa današnjih +41 C

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

@Direktor, evo prijatelju tebe u pravi cas. ;D Jest` malo nerealno da nas Bosi 'skuplja' iz 'cak tamo', a posto se ja konkretno

                  uverih u tvoje sposobnosti oko 'institucionalnih ubedjivanja' - jel prihvatas? ;D

 

@turbopedja, izvinjavam se prijatelju, siguran sam da osim tebe i Lalajka na forumu ima jos mnogo 'mega-davalaca', al` sam ja

                      upoznat samo sa njegovim podatkom. Sigurno  nikome neznace neka 'zvanja' u ovoj  prici, vec samo da bude zanimljivije;

                      odnosno, da iskusni ljudi povedu akciju.  ;)

 

@Bosi72,    aaaaaaaaaaaa, +41*C :o...  mi tebe pozdravljamo sa -8*C do +5*C, kako gde.

                  Sve si upravu u vezi elektronske i telefonske komunikacije. Zbog toga je za sve ovakve pokusaje potrebno vreme, tj. strpljenje.

                  Zato kazem, ajde da mi organizujemo nas tim ili klub (svejedno), a potom da 'navalimo' na 'izazivanje'. Opet, uz postovanje

                  prema svim MK ponaosob, predlazem klub BJB, jer smo svi ionako okupljeni ovde i nadam se da za ovakvu akciju nije

                  bitna 'boja'. Naravno, iz postovanja, najmanji je problem pomenuti ko je iz kog MK ili ponaosob ime ko nije clan ni jednog MK.

 

Lepo smo se okupili oko DedaMrazijade i siguran sam da ni ova akcija nece izostati. Konkretno 'takmicenje' moze da traje

jedan odredjeni period(recimo 10 ili 30 dana) i tim koji bude najbrojniji, pobedjuje. Cak je i nebitno u kom si gradu ili drzavi, bito je da si u tom periodu dao krv i upises recku za svoj tim.

 

Dakle,sta smo rekli, jel pravimo nas klub...?? ;)

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

A da probate za pocetak da zakazete neki datum i jednostavno odete(mo) da date(mo) krv! ;D

Na nedavnoj BJB akciji davanja krvi je bilo 3 dobrovljca,za sada malo za bilo kakvo takmicenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

A da probate za pocetak da zakazete neki datum i jednostavno odete(mo) da date(mo) krv! ;D

Na nedavnoj BJB akciji davanja krvi je bilo 3 dobrovljca,za sada malo za bilo kakvo takmicenje :)

 

Pa taj 'pocetak' sa po tri coveka se desio vise puta, aj` sad da se lepo organizujemo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A da probate za pocetak da zakazete neki datum i jednostavno odete(mo) da date(mo) krv! ;D

Na nedavnoj BJB akciji davanja krvi je bilo 3 dobrovljca,za sada malo za bilo kakvo takmicenje :)

 

Pa taj 'pocetak' sa po tri coveka se desio vise puta, aj` sad da se lepo organizujemo. ;)

 

Da, ali zato meni istocise kilo! >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Majilovac

Evo poziva za sve bjkere:

 

26.01.2008g.organizuje se velika akcija dobrovoljnog davanja krvi u centru za transfuziju (kod Hrama Svetog Save).

 

Dodjite da pokazemo Srbiji da mi bajkeri nismo ni ruzni , ni prljavi , ni zli.....

 

Medijska podrska B92.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

A da probate za pocetak da zakazete neki datum i jednostavno odete(mo) da date(mo) krv! ;D

Na nedavnoj BJB akciji davanja krvi je bilo 3 dobrovljca,za sada malo za bilo kakvo takmicenje :)

 

Pa taj 'pocetak' sa po tri coveka se desio vise puta, aj` sad da se lepo organizujemo. ;)

 

Da, ali zato meni istocise kilo! >:( >:(

 

Razumem te apsolutno! Ti si uvek bio 'tu' kad je davanje krvi bilo u pitanju i naravno da ti nije drago kad se tamo pojave jos tri, cetiri coveka.

A, i sta kukas? Tebi nije problem ni dve kile da istocis! ;D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Evo poziva za sve bjkere:

 

26.01.2008g.organizuje se velika akcija dobrovoljnog davanja krvi u centru za transfuziju (kod Hrama Svetog Save).

 

Dodjite da pokazemo Srbiji da mi bajkeri nismo ni ruzni , ni prljavi , ni zli.....

 

Medijska podrska B92.

 

Bravo prijatelju! Nego, gde nadje sad kad vlada 'šmrc' na sve strane. Ja od juce na antibioticima ( ne idem na bolovanje, radim bole`san ). :-[

Nemo`  se smejete, platica bi bila daleko manja!  :-\

U subotu 26.01.`08.  sam slobodan i to mi super odgovara. Aj` zvacu sutra zavod za transfuziju da pitam koliko dana treba da budem

free od antibiotika.

E, a koliko treba da prodje najmanje dana od poslednjeg davanja?

 

@Lalajkio, ajde brate otvori temu 'BJB klub dobrovoljnih davalaca krvi', pa da se upisemo svi koji smo raspolozeni. Mislim, mogu i ja, al`

                  nisam bas neki za organizaciju. Tebi to bolje ide. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja