Jump to content

Moto Zajednica

odrzavanje, ulje, i to sto treba... PITANJE!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

kad sam doneo moj ATV, pogledao sam ulje. ono je jos uvek zelenkasto, znaci nije pocrnelo, i ima ga taman na crti max! e sad moj motor je 2004 godiste, a neznam jesu li ovi tamo u americi menjali ulje dosad, jer je presao sve 900 i nesto milja, nepunih 1500 km. e neznam dali da promenim ulje ili nema potrebe jos?

 

i sta trebam tu jos da radim sto se tice odrzavanja? kad se menja onaj filter ulja? ovo je 650 kubika V masina, KAWASAKI, sta trebam tu da jos promenim sto se tice odrzavanja? lanac i lancanike nemam, pa nemoram da razmisljam o tome, imam kardan, jel on mora nesto da se pazi, i odrzava ko i lanac?

 

kada se menjaju svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6339 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ipak promeni ulje, ne kosta mnogo, a lose ulje moze da napravi mnogo stete. Filter ulja se menja sa svakom zamenom ulja, jer je toliko jeftin da ne treba rizikovati. Sto se tice kardana na njega zaboravi, mnooogo km ces da predjes dok ne dodje vreme da razmisljas o njemu. On se i ne odrzava, samo se menja ulje u diferencijalu, u user manualu proveri na koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

moj ti je savet da pred sezonu promenish ulje, filter za ulje, svecice, filter za vazduh, ulje u kardanu i filter za benzin ako ga ima...

ja i kad pred kraj sezone promenim ulje i ne predjem sa njim ni 2000km na pochetku ga promenim opet i uradim kompletan servis i posle u toku sezone ne mislim... ochisti i nashteluj karburatore i proveri sve ostale gluposti...

odvoj sad oko 100e uradi sve i mirna ti je glava u sezoni... posle mozhesh i sam ulje i filter i to je to...

ako imash novca menjaj svecice kad god menjash ulje, tako ja radim...

filter za vazduh se kod motora menja na 2-3 zamene ulja, znachi 10-15000km... na njemu nemoj da shtedish pare jer ako filter ne valja chisticesh i shtelovacesh karburatore jako chesto - a to koshta kao nekoliko filtera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja