Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TZR 125 1993 godiste, da ili ne?

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pisao sam o ovome u temi gde sam se predstavio, ali evo ovde opsirnije, tj da napisem sta pise u oglasu..

 

У мотор доста уложено, мотор иде 160 на сат са блокадом у карбуратору, може да се скине, а када се скине онда немојте да ме питате колико може да иде

 

Мали потрошач, пластике и реп скроз преправљене има мешач за уље, замењена свећица, очишћен карбуратор, затегнуте жице на агзапу, стављен нов пињон, замењено уље у мењачу, добри ланчаници, добре гуме уз њега се може добити нова гума мишелин, гуме су 17тице, стављена је шира.

 

 

Потребно је заменити клип и карике

ДОГОВОР око цене и замене могућа

 

 

Juce sam zvao vlasnika i rek'o mi je da mu samo klip i karike fale, sta mislite o ovome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Toga sam se i plasio, zato sam i hteo da mi neko iskusniji kaze.. Svidja mi se bas ta, zato sto ima prepravljan rep, mnogo lepo izgleda, ali jbg, moracu nesto drugo da potrazim.. 0tuzan.gif Hvala na savetu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ja koliko kontam ovo prodaje neki bas napaljeni klinac,ide 160 sa blokadom,a kad skines blokadu probija zvucni zid :zdravo: o bozeee

 

taj motor u najboljem slucaju moze da ide 120-140km/h ako je to bas toliko bitno

 

a sto se popravke tice racunaj da tesko mozes proci bez 300e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

I ja sam mislio da je klinac, i juce kad sam zvao javlja se neki covek i kaze - alo?! alo?! ko je?! Uplasi me covek 1oda.gif

A sta mislite o Suzukiju RG 125 ali onaj lepsi oblik, sto izgleda, kao TZR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011
1375800152[/url]' post='1531691']

ja koliko kontam ovo prodaje neki bas napaljeni klinac,ide 160 sa blokadom,a kad skines blokadu probija zvucni zid :zdravo: o bozeee

 

taj motor u najboljem slucaju moze da ide 120-140km/h ako je to bas toliko bitno

 

a sto se popravke tice racunaj da tesko mozes proci bez 300e

 

TZR 50 sa kitom od 86cc ide 120, ako se sagnem i 130 po ravnom a ja bas nisam laka kategorija furam stotku i blize dva metra. Mislim da moze 125cc 160 da ide, preko toga ne znam. Uglavnom i jedno i drugo su slabi motori voleo bih nekog fejzera polu oklopljenog bar 600cc jednog dana1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

To mi je omiljeni komentar na bilo kojem klipu na youtube kad neko kaze da laze cajger nebitno da li lik vozi tomosa ili hayabusu1moto3.gif pa naravno da laze, sve je relativno ali veruj mi da ne ide 50 a pise 1200takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Teras me da gledam u gps1moto3.gif ima digitalni sat tako da su odstupanja vrlo mala..max sam isao 126 km/h po cajgeru na ravnom bez vetra, spusten malo iza vizira sto ne znaci da je brzo..navikne se covek na sve1moto3.gif ide 95 da se ne cuje u sestoj brzini uopste..posle 118 pocinje natezanje0takoje.gif nebitno, poenta je da tzr 125 sigurno guli 160. Preko toga mozda ali je natezanje. Te dvotaktne masine su azdaje s obzirom na zapreminu..visokoturazni dvotaktni motori daju dosta snage na maloj kubikazi ali zato gutaju gorivo isto kao azdaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da ne otvaram novu temu, nego da pitam ovde, posto sam od ove TZR-ke odustao, nasao sam Suzuki RG Gama 125cc, takodje '93, na oglasu pise da je u odlicnom stanju i to je to, e sad, zanima me kakav je taj motor, svidja mi se zato sto je skoro isti kao TZR po izgledu, ali nisam imao prilike da ga probam, pa da pitam vas? 1mda.gif

A ovih dana cu da pozovem vlasina pa da saznam vise informacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Bas namerno vijas dvotaktne motore ili? Jedini problem koji vidim sa ovim Suzukijem je nabavka delova s obzirom da je model iz '93 a nikada ranije nisam cuo za ovaj motor. Mozda sam samo neupucen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa ako ti nisi ranije cuo, neznaci da drugi nisu :zvizduk:

RG 125-250-500 ccm je NAJPOZNATIJA serija Suzukijevih dvotaktnih sportskih motora, cisto da znas ;):D

inace sve te 125ccm dvotaktare TZR,RG,NSR...su dosta slicne, imaju 25-30KS , vodeno hladnjenje, usisne ventile, potrosnja im neide ispod 4-5 litara, brzina + - 150kmh , zavisno od stanja konkretnog motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Namerno 2t, posto imam ovog 4t kineza, i imao sam jedan 4t skuter Yamahu MBK Skyliner 125, a jedini 2t koji sam imao bio je Tomos 1lol.gif

Vozio sam TZR 125 i RS 125 '01 godiste i mnogo mi se svidja kako idu i izgled i sve, i sad je doslo vreme da ja nabavim jedan.. 1jee1.gif

Imao je jedan drug Gammu 80ccm ali '80 i neko godiste, njega nisam probao, ali znam da je is'o kao lud..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

pa ako ti nisi ranije cuo, neznaci da drugi nisu :zvizduk:

RG 125-250-500 ccm je NAJPOZNATIJA serija Suzukijevih dvotaktnih sportskih motora, cisto da znas ;):D

inace sve te 125ccm dvotaktare TZR,RG,NSR...su dosta slicne, imaju 25-30KS , vodeno hladnjenje, usisne ventile, potrosnja im neide ispod 4-5 litara, brzina + - 150kmh , zavisno od stanja konkretnog motora

 

Cuo za TZR, RS i NSR..znaci ima i Suzuki svog konjica pod nazivom RG. Btw ne bi ti trebao da si na moru? Procitah u nekoj drugoj temi1moto3.gif Ides motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Namerno 2t, posto imam ovog 4t kineza, i imao sam jedan 4t skuter Yamahu MBK Skyliner 125, a jedini 2t koji sam imao bio je Tomos 1lol.gif

Vozio sam TZR 125 i RS 125 '01 godiste i mnogo mi se svidja kako idu i izgled i sve, i sad je doslo vreme da ja nabavim jedan.. 1jee1.gif

Imao je jedan drug Gammu 80ccm ali '80 i neko godiste, njega nisam probao, ali znam da je is'o kao lud..

 

Po gabaritima je TZR malko veci od RS ali je to tu jako blizu. Po izgledu novi RS je mozda malo lepsi od TZR..mada ja bih uvek uzeo TZR bez dvoumljenja1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Bicikli

I meni se svideo RG 125 (noviji) i planirao sam da ga kupim. Pricao sam sa jednim majstorom (radi motorce, skutere i slicno) koji je imao RG 125 i on kaze da oni imaju problem sa tim RAVE ventilom (ili kako ga je vec suzuki imenovao). Naime, taj vntil cesto crkava i delovi tog ventila upadnu u motor i naprave karambol, rasparaju stublinu i ostete klip, i to se njemu desilo 3 puta za jednu ili dve sezone (ne mogu sad da se setim), a delove ima samo neki lik iz Sapca koji dere sa cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

 

Po gabaritima je TZR malko veci od RS ali je to tu jako blizu. Po izgledu novi RS je mozda malo lepsi od TZR..mada ja bih uvek uzeo TZR bez dvoumljenja1moto3.gif

 

Jeste noviji RS lepsi, ali cuo sam da ta masina nije mnogo pouzdana, jer se cesto kvari, za razliku od starijih RS modela, tako da noviji nikad ne bih uzeo, a ova Gama, odnosno RG mi se svidja zbog toga sto je identican izgleda kao TZR.. Evo slike od tog koji mozda uzimam, vlasnik je na moru, pa cu da ga zovem kad se vrati..

 

84294-suzuki-rg-1.png

 

A sto se tice tih kvarova, meni serviser koji mi radi servise za ovog kineza, preporucio taj RG koji je imao 80ccm, ali moji nisu hteli da mi uzmu.. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imao sam Suzuki TS 125R identican agregat kao RG cak sam skidao i cilindar i ventile radi ciscenja i mislim da je to jako tesko da se raspadne ako se redovno odrzava tj ocisti jednom u nekoliko godina.

 

Imao sam prilike da vozim RG-a lepo izgleda ide solidno ali bi pre na tvom mestu pazario RS ako volis brzu voznju. Oba identicno trose ako su otvoreni na karburatoru samo sto RS ide bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Moj komsija prodaje TZR-a 93 godiste za 730 eura!!!Motor redovno servisiran i garaziran,u odlicnom stanju!!otac mu je kupio za 18-ti rodendan,i nedavno je stekao pravo za posedovanje A kategorije,pa zeli da kupi F4i sport....

Vozio sam taj motor i samo mogu da ga pohvalim......1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja