Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

Zanima me koliku kaznu maloletno lice moze da dobije za upravljanje vozilom bez dozvole. Zeleo bih da dobijem tacnu informaciju, a ne ono cuo sam i to. Znaci zanima me kolika je kazna za maloletno lice koje je upravljalo, za lice na cijem se imenu vodi motor, i jel roditelji dobijaju neku kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ево:

 

Син мог пријатеља је пре 3 недеље без дозволе возио Мицубиши Пајеро. Покушао је да побегне полицији у малом селу у коме се сви познају па и полиција. Паркирао је џип а они су га сачекали поред истог. Он није дошао већ је послао оца.

 

Свеукупна казна за њега је 170000 динара за: Вожњу без дозволе, неовлашћено управљање туђим возилом (казна за власника возила - деду у овом случају 30000) и бежање од полиције.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

hahaha, pa pita covek za maloletnika 1lol.gif

 

Sigurno je vise za maloletnike , pa bi ovo bilo dovoljno da ga odvrati od nekih namera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Meni rekao pandur 100 hiljada jer je moja nevazeca a to ti dodje kao da je nemas. Nisam maloletan ali to ne verujem da ima veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

I meni je pandur rekao da je kazna 100 hiljada zato sto nisam zamenio PSP za AM,ali me je pustio.

Mislim da je po zakonu kazna 100-120.000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

Pitam ko provereno zna koliko je za MALOLETNIKE, dva drugara su prosla bez kazni, iako su obojica vozili bez dozvole, i neregistrovane motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Neznam za maloletna lica ali znam da sam i ja prvih nekoliko puta prolazio kod sudije samo sa UKOROM GRADA , šta god to bilo.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pitam ko provereno zna koliko je za MALOLETNIKE, dva drugara su prosla bez kazni, iako su obojica vozili bez dozvole, i neregistrovane motore.

 

Ovo sto sam rekao je prilicno sveze. Ne verujem da je za maloletnike neka veca razlika. Racunaj odprilike ovoliko, mozda par hiljada vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Aha,ne mogu da mu naplate,i plus mu plate kartu do Diznilenda 1zvizduk.gif

 

Може бити, али ће зато то наплатити тати јер је као родитељ одговоран за своје дете.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ako imas ispod 14 godina, ne mogu da ti naplate, ja sam bio u takvo situaciji, mada to je bilo pre 4 godine, sad se mozda to promenilo.. A to da pisu ako imas staru PSP, za to nisam cuo, mada kakvi su, sve ce da urade samo da uzmu pare.. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Maloletan?

 

Pre će biti da je malouman. I on i deda što mu je dao džip.

 

p.s. Jedan "ružičasti" gazda je isto tako dao džip detetu i svi znamo kako se to završilo <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ma da ako si maloletan i vozis bez dozvole/ubijes coveka ne placas kaznu/ides u zatvor jbg maloletan si, kako ce sudija da te osudi kad si maloletan, recice ti samo tako nastavi sine

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

moj slucaj je ovakav : Pisao mi je pandur sto nije registrovan i sto nisam imao kategoriju, sudija je odredio 15 hiljada za reg. i 50 hiljada za dozvolu , znaci ukupno 65 hiljada . A ja u medjuvremenu polazem za auto , koliko mogu da dobijem zabranu i sta da radim uopste ? Da li da batalim polaganje ili sta , ostalo mi je jos da polozim test i glavnu voznju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Zavisi kada je to bilo pa ti je odredio tako malu kaznu? U zakonu pise minimum 15 dna zatvora ili minimum 100 000din kazna + 14 kaznenih poena za voznju bez kategorije. Nema sta da radis, polazi voznju sto pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Zakon o bezbednosti saobraćaja dosdupan je na internetu,tamo imaš sve tarife,pa pogledaj,malo treba strpljenja da nađeš paragrafe koji te zanimaju!

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo, da se ne mucis.

 

 

 

A sto se tice uzroka ove tvoje potrebe (da saznas koliko je kazna), nadam se da je neka opklada u pitanju.

Ako mislis da "izracunas" koliko ce te kostati voznja bez dozvole, onda odmah odustani, jer je to neizracunljivo.

Osim toga nije kazna najskuplja, od troskova koji ti se smjese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Po ovom zakonu,u petak mi je stigla presuda(posle 10 dana od sudjenja) zbog voznje neregistrovanog motora(upecali me dok sam isao u selo kod strica da natovarim motor u moto-prikolicu kako bih ga sutradan registrovao).15 000 +6 poena +3 meseca zabrane.Novi zakon za ovaj zlocin prema drzavi ce se primenjivati od 2014 i tamo za ovakav prekrsaj ima samo novcana kazna.Ovo pisem iz razloga da pogledas vazeci zobs,ili ako imas nekog druga saobracajca,neka ti pogleda u zobsu kod njega sta je predvidjeno po tackama,stavovima i slicno,posto oni imaju vazeci trenuni zobs po kome radi i sud.A na sudiji je koliko ce da te odrapi,meni je izrecena minimalna novcana kazna,a poeni i zabrana se ne mogu smanjivati....Pozzz

 

P.s ovaj novi zobs miletov nema tih poena i zabrana i pocece sa koriscenjem tek od 2014 .Pitao sam sudiju za taj novi,posto je meni pisalo na pozivu-novi,ali na moju nesrecu,vazi od iduce godine!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja