Jump to content

Moto Zajednica

MIHA EMZO I GARAŽA

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ala si ga ucrnio...nis' se ne vidi    :)

 

Ja sam tom bojom farabao, koliko se secam negde krajem decembra a motor sam prvi put kresnuo u aprilu i nista nije otpadalo ni na auspuhu ni na grani ni na cilindru!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Izgleda odlicno, samo da boja dobro drzi ( da ne pocne otpadati ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

hehe tog se i ja bojim

 

nece ona odpasti smao ono da se nece skidat  na svaki manji mehanicki dodir

 

  Pa na to sam i mislio. Kod mene je masina fabricki ofarbana, i to drzi odlicno. Mada sam vidjao i fabricki ofarbane masine, a zguljene ko da su ih terali kroz bodljikavu zicu . Pazi samo kad peres motor ( ako koristis aparat sa pritiskom i toplom vodom ) , da ne skines sve .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Picaso sto je ofarb'o nista nije popustilo! Ne moze mu nikaka voda nista.

Nego Miha ofarbaj ga bar celog u mrak boju. Ima bude mrak motor, neces moci da ga nadjes nocu. :D :D :D a nema ni da te vide , ugasis svetla i samo projuris!! Uuuu strava!! :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ee ekipa nije mi komp bio neko vrime u funkciji pa sam malo u međuvremenu i emzu preuradio a tom preradom mi je mje dupe veoma zahvalno  ;D ;D

 

4tned2.jpg

 

2djbf9l.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa vide se promene, vidis da je skinuo onu MF plastiku, onaj tanak sic, i vratio MZ-a na normalu sa fabrickim sedistem !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ne verujemo dok ne poslikas (promene a ne dupe  :D :D :D)  ;D ;D

Nije bilo slika kada sam postavio ovaj komentar...!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ovako imam novi dosad nepoznat problem na mom emzi neodvaja mi kvacilo motor normalno radi u vožnji

 

to mi se od danas pocelo pojavljivati nisam imao do sad takvih problema

 

ovako u voznji kad stisnem kvacilo i dam gas cuju se cudni zvukovi u masine nekakvo jako zujenje i malo rondanja

 

pa npr uprem ga u zid dam gas stisnem kvacilo i ubacim u brzinu on skoci ko da sam ubacio bez kvacila i i dam gas kao da palim gumu al i dalje drzim ruku na kvacilu isto tako zacuju se cudni zvukovi i onda normalno radi jedno 5-6km pa opet isti problem

 

ovako imam jos mislim dva rezerna kvacila al ono da pitam jel netko imao slićan problem jel ja ovak sta nisam vidio

 

da i otpor na ručici kvacila je isti obnakav kad je normalno radilo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ja imam isti problem, samo kod mene tesko motor da stoji kad je u brzini, (kod mene je zbog konusa.) a da proveri dali imas ulja u masini, mozda su otisle lamelice.. , druk lezaj ... kod mene je bilo jos i druk lezaj imao sam cudne zvukove zbog njega bio skroz otisao u q...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

rastavio i vidio heheh malo neobicno sranje al lako popravljivo hehehe al s totalno neobicnim simptomima

 

 

ovak kad stavljate kvacilo na radilicu ide provo ona uzljebljena podloška pa onaj plasticni valjcasti lezaj pa zubcanici kvacila s korpom pa onda uzljebljena podloška e tu podlošku ja nemam i nisam je nikako mogao nabavit a ma bas nigjede moze se ovak kod tokara napravit al je org cementirana tj ova kucne izrade se smota pa sam stavio obicnu pa malo ima više lufta zazor kvacila al po manualu vele ako je veci zazor kvacila samo ce se cut vise kvacilo u radu motora a ako bude manji zazor doci ce do skidanja kvacila s konusa......

 

e sad sto se meni desilo zadnji puta ka sam rastavljo masinu vidio sam da se ta podloska pojela al reko ko je jebe i tak mi se ona jos tjekom voznje smanjivala i toliko se potrosila da nije bilo zazora na kvacilu toliko da je utisnulo krajeve onog plasticnog lezaja da sam ga morao izbijat sarafcigerom iz onog zubcanika kvacila ok imam drugi pa nije problem samo da sutra kupim nivu podlozku i pici mezo dalje hehe

 

 

ŠUMI između konusa radilice i konusa kvacila si stavi limič d ati drzi rastojenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja