Jump to content

Moto Zajednica

Rusija 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Sredinom avgusta krecem na put do Rusije sa jos dva prijatelja sa ciljem dolaska na bike show nocnih vukova u Volgograd 23. avgusta. Planirana je ruta od oko 7-8000 km, prolazeci kroz Madjarsku, Slovacku, Poljsku, Belorusiju, Rusiju ( preko Moskve ili cak mozda Sankt Peterburga do Volgograda) i nazad, preko Ukrajine, Moldavije i Rumunije. To je neki plan za sada, mozda dodje do jos nekih promena. :) Kad budem znao tacnu rutu i kojim se tacno putevima ide, postavicu ovde.

 

Ako neko ima predlog ili savet sta treba obavezno obici i kojim putem ici ili koji put i mesta izbegavati, bio bih mu veoma zahvalan. :)

 

Ukoliko ima neko sa foruma ko ove godine planira slicnu rutu, ili neko ko zivi u zemjama kroz koje prolazimo, znacio bi svaki kontakt, da se nadjemo jedni drugima na putu, i popijemo po koje pivo. :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Takođe planiram da u tom periodu budem u Sevastopolju i Volgogradu (ako bude vremena i para u planu je i Moskva). Planirano je da krenemo troje, sa dva motora (sa mnom ide i supruga kao suvozač), a moguće je da krene i jedan auto sa još tri drugara.

Plan je da idemo od Niša do Bukurešta (zbog vize kroz Moldaviju), da prenoćimo u Galati i da onda produžimo prema Odesi (obalom Crnog mora). Noćenja predviđena u kampovima.(nosimo šatore i opremu). Zadržavanje par dana u Sevastopolju (uz obilazak Jalte, ....). Zatim put do Volgograda. Nakon okončanja bike showa sledi put do Moskve (ukoliko nam bude ostalo dovoljno vremena i para), a zatim povratak (preko Kijeva). Ukoliko budemo "knap" sa parama ili sa vremenom sledi povratak putem kojim smo i došli (preko Moldavije), samo što ne bi smo svraćali ponovo u Sevastopolj.

Planirano da krenemo između 12. i 14. avgusta. Drugar koji ide drugim motorom već je bio prošle godine u Sevastopolj i poznato mu je šta, kako, gde , ....

Ja upravo pripremam (kompletiram) opremu.

Javi se slobodno oko bilo kakvog dogovora ili pomoći (ako mogu da pomognem).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Takođe planiram da u tom periodu budem u Sevastopolju i Volgogradu (ako bude vremena i para u planu je i Moskva). Planirano je da krenemo troje, sa dva motora (sa mnom ide i supruga kao suvozač), a moguće je da krene i jedan auto sa još tri drugara.

Plan je da idemo od Niša do Bukurešta (zbog vize kroz Moldaviju), da prenoćimo u Galati i da onda produžimo prema Odesi (obalom Crnog mora). Noćenja predviđena u kampovima.(nosimo šatore i opremu). Zadržavanje par dana u Sevastopolju (uz obilazak Jalte, ....). Zatim put do Volgograda. Nakon okončanja bike showa sledi put do Moskve (ukoliko nam bude ostalo dovoljno vremena i para), a zatim povratak (preko Kijeva). Ukoliko budemo "knap" sa parama ili sa vremenom sledi povratak putem kojim smo i došli (preko Moldavije), samo što ne bi smo svraćali ponovo u Sevastopolj.

Planirano da krenemo između 12. i 14. avgusta. Drugar koji ide drugim motorom već je bio prošle godine u Sevastopolj i poznato mu je šta, kako, gde , ....

Ja upravo pripremam (kompletiram) opremu.

Javi se slobodno oko bilo kakvog dogovora ili pomoći (ako mogu da pomognem).

 

Srećno putujte,možda se vidimo u Rumuniji.:takoje::zdravo::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Po najavama rekao bih da ce biti dobro u Volgogradu, jer pored moto-bike-showa je I proslava godisnjice oslobodjenja od fasizma.

 

Nego, koliki vam je budzet za jedno ovakvo putovanje?

 

Ja kad planiram racunam od 80-100e po danu, a ovo je prilicno dugo putovanje.S druge strane, kampujete I mislim da je tamo malo jeftinije gorivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Po najavama rekao bih da ce biti dobro u Volgogradu, jer pored moto-bike-showa je I proslava godisnjice oslobodjenja od fasizma.

 

Nego, koliki vam je budzet za jedno ovakvo putovanje?

 

Ja kad planiram racunam od 80-100e po danu, a ovo je prilicno dugo putovanje.S druge strane, kampujete I mislim da je tamo malo jeftinije gorivo...

Planiramo da budemo na putu 15-18 dana i da prevezemo po 5.500-6.000km. Uglavnom bi smo na putu kampovali (8-10 evra dnevno) a u Sevastopolju i Volgogradu kampovanje se ne naplaćuje.

Ovi koji su već išli tamo kažu da je dovoljno imati za trošak 1.000-1.200 evra. Ja idem sa suprugom pa računam još 300-400 plus. Svakako treba imati i neku rezervu za "Nedaj bože".

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

OK. Tu cifru sam I mislio.

 

Srecan put I dobar provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Žile, kada vec plaćate skupe moldavske vize, obavezno spavajte u Kišnjevu, pa kroz zeleni koridor za Odesu. To je superiorna ruta u odnosu na obalu Crnog mora.

 

Rekao bih "lepo se provedite", ali provod vam je zagarantovan. Inace, u odesi ce vam biti tesko za kamp, osim debelo van grada...

 

PS: i poseta moldavskoj vinariji "Milesti Mici" je obavezna! Za sad me poslušaj, a posle ćeš me spominjati po dobru :lol:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ziko, mi na putu ka tamo prolazimo kroz Sankt Peterburg i Moskvu, ali se u svakom slucaju vidimo u Volgogradu, drago mi je sto ide jos neko sa foruma. :)

 

A za nazad smo planirali Odesa-Galati-Ploiesti-Pitesti pa preko transfagarasana ka Aradu, prezivecemo nekako taj deo uz obalu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja