Jump to content

Moto Zajednica

Zimska oprema!

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Iako su me svi ubedjivali da se zimi ne moze voziti motor sto zbog hladnoce sto zbog klizavih puteva ja sam morao sam da probam i da se uverim u to... Posle nekoliko eksperimenata sam dosao do zakljucka da se zimi itekako moze voziti uz adekvatnu opremu naravno!

Kako nisam u mogucnosti da kupim kompletnu, adekvatnu, kvalitetnu opremu morao sam da improvizujem da bih uspeo u nameri da vozimi i u debelom minusu!

Kada odem da se provozam po minusu oblacim sledece:

- naravno donji ves, majca, dzemper

- Nesto kao helanke ali od vune, video da baka nosi, probao i odlicno zadrzava toplotu jer je uz noge!

- Vunene carape - ali ne obicne vec od debele vune i duboke, kada ih navucem dodju mi iznad kolena! To mi je baka isplela po porudzbini, deblje predena vuna i tvrdo pleteno (hard frket), specijalno za choppera gde su kolena na udaru!!

- HTZ cizme, kupljenje kod Direktora, imaju do broja 48 (sto je meni jako bitno)!

- Donji deo trenerke

- Farmerke

- Kisne pantalone - dok ih nisam pocepao! Otkako sam ih pocepao vozim se bez njih i to dok je minus pa nema otopljenog snega po putu... cim ode iznad nule, pojavi se voda po putu i budu mi nogavice skroz mokre...

- Preko dukserice jaknu sa postavom, ta mi je jakna najverdnije od opreme sto imam, ne propusta vodu, vetar, ima protektore, odlicna je! (jes da je kupljena od cigana za 40e ali vredi tri puta toliko!)

- Potkapa

- Sal preko potkape da zastiti vrat i pokrije usta i nos da bi smanjio magljenje vizira

- Kaciga, integralna sa malko otskrinutim vizirom kako ne bi maglio...

- Gumene, hiriske rukavice

- Kozne rukavice, naravno postavljene iznutra - bez gumenih ispod mi se prsti smrznu jer probija vetar kroz njih!

- MNOGO DOBRE VOLJE!

 

i to je otprilike to...

 

e, da, vunene carape:

Image6018.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Baka je udovica vec 8 godina, preko zime prede i plete carape, prsluke, dzempere za pare i te pare skuplja i kada dodje toplo vreme ide na eksurzije sa penzionerima... Baba obisla vise Srbije od od mene i to kada ode negde sedne u restoran i klopa cevape a ja i kada se skrpim da odem negde motorom hasam bureke (kvantitet iznad kvaliteta :) )...

 

Bez zahebancije, vunene carape MNOGO znace, izgledaju sasavo ali meni kolena vise ne skripe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

- Nesto kao helanke ali od vune, video da baka nosi, probao i odlicno zadrzava toplotu jer je uz noge!

 

- Gumene, hiriske rukavice

- Kozne rukavice, naravno postavljene iznutra - bez gumenih ispod mi se prsti smrznu jer probija vetar kroz njih!

- MNOGO DOBRE VOLJE!

 

Svaka cast prijatelju, a i baki. Mora da se snalazimo.

Reci mi molim te za ove 'Nesto kao helanke ali od vune' jel su i one 'hard frket', ili su malo mekse, obzirom da ih oblacis 'do sebe'.

Vuna (cista) zbog svoje grubosti ima pospesujuci uticaj na cirkulaciju, ali takodje i neprijatan osecaj grebuckanja. Ja koristim

nesto slicno, ali zbog 'bockanja' i pojacane cirkulacije svaki cas moram da se ceskam. Jeste da je toplo, la` oko prepona bas smara! ;D

 

Dobra ti fora sa 'hirurskim' rukavicama. ;)

 

Aj` pozdravi baku! :)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Reci mi molim te za ove 'Nesto kao helanke ali od vune' jel su i one 'hard frket', ili su malo mekse, obzirom da ih oblacis 'do sebe'.

Vuna (cista) zbog svoje grubosti ima pospesujuci uticaj na cirkulaciju, ali takodje i neprijatan osecaj grebuckanja.

 

35% Acrylic

65% Woolen

i bas su mekane i ne kostaju puno, oko 100 ili 150 din cini mi se.. Baka mi kupila na pijaci :) :)

 

Doduse kao mali sam nosio vunene carape na bosu nogu pa navikao valjda; sad kad sam ponovo poceo malo je neprijano u pocetku ali se navikne covek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja