Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tenere XT 600Z

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: MZ ETZ251 costum

Drugari potrebno mi je par delova za Yamahu Tenere XT 600Z, imao sam saobracajku pa ako neko ima nesto ili nekg ko ima delova nek javi na pp ili nek se javi ovde. Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: XT600Z Tenere

postovanje ljudi.

 

nov sam na BJB.

 

jos uvek ne znam kome i na kojoj stranici da se obratim, te cu pokusati na ovoj ciju oznaku nosi moj moped :).

 

Elem, imam sledeci problem:

 

U pitanju je yamaha xt600z iz '84 - 1. tenera.

 

Motor je bez problema upalio na Bozic...vozio se tih lepih dana a onda sam ga garazirao.

 

Nakon redovnog paljenja (na svakih 5-10 dana), tamo oko 20.01. nije hteo da upali ni da se javi...dobro sam se preznojio( kurbla je u pitanju-naravno). Upalim ga na "gurku" al nije to to - radi neko vreme i pocinju da mu opadaju obrtaji dok se ne ugasi. Tako je bilo par puta.

 

Pomislih mozda je karburator (a i bilo je vreme za ciscenje)...ocistio sam ga, bude kao nov, medjutim ista prica - na gurku ko mina ali obrtaji padaju.

 

Pomislih i na svecicu (sezonska zamena) - Motor upali iz prve...radio 1min i opet pocne da mu opada br obrtaja dok se ne ugasi...

 

Ok...sigurno je akumulator (definitivno je bio za zamenu) - kupim YUASA, formiram, instaliram na moped, zakurblam - upali kao mina...radi par min i opet poce da gubi obrtaje...

 

Poludeo sam.

 

Jos jedna mozda bitna stvar - kada dam kontakt- zelena lampica za neutral svetli...cim pipnem kocnicu ili sirenu, ona se izgubi...

 

Trazim pomoc - ako nije do karburatora, svecice i akumulatora, predpostavljam da negde gubi struju.

 

Necu da se pravim pametan, pa vas zato molim da mi pomognete u slucaju da se nekom desio ovakav problem kaze u cemu je stvar?

 

Veliko hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: XT600Z Tenere

Karburator ociscen, ventili podeseni...pali kao mina...

 

S obzirom da sam nov (po broju postova), nemam mogucnost da ostavim oglas u temi - Prodajem, tako da sam okacio masinu u - Oglasniku.

 

Uzimam ili Transalpa ili FZ6N (bas slicno1zvizduk.gif ) i ne mogu da odrzavam 3 motora.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja