Jump to content

Moto Zajednica

Za brzu vožnju kazna čak 120.000 dinara!?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Policija će uskoro kontrolisati brzinu svih vozača na auto-putu. Na osnovu vremena prolaska kroz naplatne rampe izračunavaće se prosečna brzina i kažnjavati svi koji voze brže od 120 kilometara, saznaje "Kurir".

 

Policijski radari i automobili-presretači su dve metode koje sada koristi policija kako bi sprečila neodgovorne vozače da ugroze svoje i tuđe živote na auto-putu. Sada će se primenjivati još jedan. Evidentira se kada je vozač prilikom plaćanja putarine prošao naplatnu rampu i kada je stigao na sledeću naplatnu rampu.

 

Izvor: MONDO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ma da i onda ce biti na svim naplatnim rampama odnosno silascima sa auto puta biti barem po jedana patrola a na vecim ko zna koliko...sto znaci na ulazu u Bgd vikedom i praznicima njih ko zna koliko koji naplacuju kazne, a kolona automobila do Nis(a). Moguce je da ce loviti one koji idu 150, 160 180 prosecno...a i mozes da vozis 200 taman kad te uhvati guzva na naplatnoj padne ti prosek na150 i evetualno jedno pisanje i kafa i eto te na 100km/h

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Nece biti policije, nego ce ti kazna stizati na kucnu adresu kao sa kamerama po gradu, ali zar se ovo vec ne primenjuje u nekim krajevima? Od burazerove bivse devojke cale mu reko da se to radi vec negde... Motor ajde proletis pored rampe i cao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemojte se odmah plasiti...

Tako nesto postoji u Italiji vec dugi niz godina i treba se samo malo navici, a sistem funkcionise tako da racuna prosecnu brzinu...ne trenutnu. To znaci da moze da se ide i 200 (naravno ako te direkno ne snimi neka patrola u prolazu:)) ali onda stanes da popijes kaficu i na sledecem mernom mestu se pojavis tacno na vreme.

Znaci prodjes kroz tacku A i racunajuci da ides fiks 120 (sto je tesko cak i sa tempomatom) trebalo bi da se pojavis na tacki B za X vremena. Sta ce se desiti izmedju A i B (uglavnom) ne proverava niko.

Na stranu to da isto tako mora da postoji i obavestenje da je sistem u funkciji i da su mesta VIDLJIVO obelezena minimum 400 metara pre. Kao i svako drugo mesto gde je postavljen "obican" radar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Koja je poenta voziti 200kmh pa sesti popiti kaficu umesto voziti u kontinuitetu 120kmh, potrositi manje goriva, popiti tu istu kaficu radi relaksacije...?

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Koja je poenta voziti 200kmh pa sesti popiti kaficu umesto voziti u kontinuitetu 120kmh, potrositi manje goriva, popiti tu istu kaficu radi relaksacije...?

 

pa ako bas hoces da divljas na putu a da te ne uhvate :D . Ovo me podesti na mene i burazera kada smo dovozili motor iz BG-a , nagazimo motor od jedne benzinske do druge i tamo pauza 40ak min zato sto je napolju bio oko 1 stepen, kisa, negde sneg i led haos... Mislim da bi slogirali kada bi videli da smo putovali 5-6 sati od bg-a do Nisa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koja je poenta voziti 200kmh pa sesti popiti kaficu umesto voziti u kontinuitetu 120kmh, potrositi manje goriva, popiti tu istu kaficu radi relaksacije...?

Pa nismo svi isti...a ja sam dao jedan krajnje pojedniostavljen primer da objasnim nacin funkcionisanja.

Ako je Srbija na putu da bude deo Evrope, bice ovoga jos koliko ti dusa hoce. Samo se nadam da ce nasi zakonodavci prepisati zakone i u onom delu koji se ticu ne samo obaveza vec i prava korisnika javnih puteva....i ne samo puteva.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1368 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Adrenalinske zavisnike takvim načinom teško da će uspeti da nahvataju. Nijma je veće zadovoljstvo da voze 200 (i +) pa da posle, na nekoj pumpi popiju kaficu ne bi li skupili neophodno vreme za manji prosek.

 

Uglavnom su kod nas relativno kratke deonice da bi velika brzina nešto značajno skratila vreme putovanja, ali zato "osećaj pri suludoj jurnjavi - neprocenjivo".1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Curi nekom voda iz hladnjaka, pa staje na svaku pumpu da doliva vodu i oladi mašinu, pa kafa, pa malo muva konobaricu ( možda i kresne nešto ) . . .

I kad izlazi sa auto puta njemu prosek ispod 40 km/h . Šta će onda - da ga kazne za sporu vožnju ? :neznam:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

... Samo se nadam da ce nasi zakonodavci prepisati zakone i u onom delu koji se ticu ne samo obaveza vec i prava korisnika javnih puteva....i ne samo puteva.

 

Ааааа, то неће, само онај део где треба да се узме нека пара из џепа. Право да се возимо по равним путевима који нису (нестручно) закрпљени и даље нећемо имати...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

.Na stranu to da isto tako mora da postoji i obavestenje da je sistem u funkciji i da su mesta VIDLJIVO obelezena minimum 400 metara pre. Kao i svako drugo mesto gde je postavljen "obican" radar.

 

Где је то у Србији има обележен радар!? Ја то скоро нисам видео?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

To za vas sto vozite besne masine, moj auto je tinejdžer jos ovu godinu pa udara u 2 banke na sledecu registraciju- i da hocu ne mogu bas da dizem prosek preko 120km/h...O motoru da ne pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To sa stajanjem da bih dobio na vremenu je teska budalastina. Pa koja je onda svrha brze voznje. Ja kada putujem negde ne volim nigde da stajem, vozim od tacke A do B i cao i to uglavnom gledam da brzo prodjem. Hocu da sto brze stignem gde sam krenuo. Ali gubi smisao da vozim 200km/h i pritom imas rizik,stres kola i coveka, potrosnja goriva skace ludilo. Da bih na kraju opet cekao! :zbunjen: Treba biti debil! To je kao u vojsci zuris da bi cekao i cekas da bi posle zurio. :lol: :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

To sa stajanjem je da bih dobio na vremenu je teska budalastina. Pa koja je onda svrha brze voznje. Ja kada putujem negde ne volim nigde da stajem, vozim od tacke A do B i cao i to uglavnom gledam da brzo prodjem. Hocu da sto brze stignem gde sam krenuo. Ali gubi smisao da vozim 200km/h i pritom imas rizik,stres kola i coveka, potrosnja goriva skace ludilo. Da bih na kraju opet cekao! :zbunjen: Treba biti debil! To je kao u vojsci Zuris da bi cekao i cekas da bi posle zurio. :lol: :lol:

 

:haha2: :haha2: :haha2: Управо тако! :haha2: :haha2: :haha2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Нешто мислим да ће се појачати саобраћај споредним путевима... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Da to bi bilo zanimljivo da udare top liste. Secam se pre nekih 6-7 god sam u HR video listu u novinama.

Kroz tunel koji prolazi kroz Velebit oko 7.5km koliko se secam, mislim da se zove Sv. Rok

Najbrzi prolazak je bio oko 240km/h Opel Calibra 4x4 a najsporiji prolazak jedan kamion oko 25km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Solucija za motor

 

i za kola

 

Bice super dok ne provale, a kad se to desi bice verovatno mnogo velike kazne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ovo ce najvise smetati strancima koji su u tranzitu, i gledaju da sto pre stignu na tacku B, pa upravo zbog toga i voze brzo, njima je potpuno besmisleno da jure, a onda ubijaju vreme na nekoj pumpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma ovo je bullshit.Od rampe do rampe je nebuloza. To ima smisla samo na kracim relacijama, i to sa kapijama iznad puta.

Cim se moze ici 200 pa stati, sistem gubi smisao, tj. ne sluzi nicemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ni ja se nesto ne potresam za Turke. Ali ima tu druga prica. Nije u redu biti los prema strancima, a mi smo poznati po tome. Meni je izuzetno drago kada odem negde preko pa vidim da su ljudi fini prema meni. Hoce da ti pokazu put i da ti pomognu. Samo smo mi ostali Talibani!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja