Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4486 postova
Šta bi mi od Mannola preporučio za Yamahu MT 07 2015 g., euro 3 ?
Prešla gotovo 80t km
 
 
10 - 40 полусинтик и промена на 6000. Можеш и 15 - 50, мада иде хладније време. Апсолутно се не замарај дали је полу или фул. Почео сам и 20 - 40 на два Интрудера, Вулкан људи задовољни и са радом и са шалтањем. Само да се не повампире са ценама иначе све најбоље за сада

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

10 - 40 полусинтик и промена на 6000. Можеш и 15 - 50, мада иде хладније време. Апсолутно се не замарај дали је полу или фулemoji41.png Почео сам и 20 - 40 на два Интрудера, Вулкан људи задовољни и са радом и са шалтањем. Само да се не повампире са ценама иначе све најбоље за садаemoji106.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Hvala majstore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova

dosta godina je šel bio povoljan u srbiji ,naroćito ful sintetika i nije nešto ni poskupljivo do valda prošle godine kad se uduplirao.Za to mi je čudno da je u bgd tolko pojeftinio pa sam svratio na pumpu u NS i cena ista ko i pre 1900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2130 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

dosta godina je šel bio povoljan u srbiji ,naroćito ful sintetika i nije nešto ni poskupljivo do valda prošle godine kad se uduplirao.Za to mi je čudno da je u bgd tolko pojeftinio pa sam svratio na pumpu u NS i cena ista ko i pre 1900

Jel bio neko na toj pumpi na NBGu već jednom, da potvrdi moju priču ili nije?Ja ne stižem, na kraju ću morati sutra da odem i da slikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Konačno sam našao vremena da odem po ulje, Mannol 10w40, 3 litra, 1965 dinara, filter ulja 168 dinara!_! Šta? Pitao sam usput, setio se, nisam po to došao. Nema veze, sad je moj, javljam kad zamenim i provozam da li je nešto eksplodiralo. Zaboravih da pitam imaju li filter vazduha, ovaj filter ulja me izbacio iz takta. 

 

P.S. nema više kantica od 4L i ne znaju da li i kada će biti ponovo.

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova

danas sam video obično mineralno dvotaktno ulje  mannol specifikacije FB što je prastaro i potpuno prevaziđeno zbog dima i koksa i nepotpunog sagorevanja.Tu ne bi bilo problema osim što na kantici piše ESTER

E sad ko i zašto bi dodavao u takvo ulje esterske dodatke ili još gore da je celo ulje estarsko nemam pojma ali je skroz nelogično :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je kantica iz ovog veka, i ako pored FB nema bar par novijih standarda, onda ni meni nije jasno čemu takvo ulje sem za podmazivanje šarki na kapiji

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 31. 8. 2023. at 13:13, BokyBoy je napisao:

Ja ću u auto da sipam Mannol OEM Opel 5/40

i onaj Ester aditiv, valjda neće ništa da mu škodi... :stabre:

Iako sam bio prezadovoljan sa Valvoline Max Life i Shell Helix Ultra do sada ali ću da probam Mannol.

Ko je gen.zastupnik u BGu,

nisam video?

Ako sam dobro razumeo tvoje pitanje, i ako sam dobro shvatio prodavca, Centar S uvozi Mannol. I ja ga planiram u kola sledeći servis, 5w40.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Odrađen servis sa 10W-40 Mannol Motorbike uljem i filterom od 168 dinara, motor radi barem jednako dobro ako ne i malo tiše, na menjaču nisam osetio promenu, znači i dalje odlično. Prethodno bilo FUCHS Silkolene Comp 10W-40. Kratka vožnjica ali sam zadovoljan.

 

Proizvođač filtera i ulja je isti, btw. SCT Lubricants.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...
On 31. 8. 2023. at 11:15, Bigor je napisao:

Evo sad sam kupio za auto ali se zapricah i ne pitah za motocikle, a planirao sam i tof5dbc21bc12ac0f29319aa9e05e46bc0.jpgb8846225a856ff65740e0da098b9e6a3.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ukucao sam taj tvoj račun za nagradnu igru "Uzmi račun i pobedi":P

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova
Pre 13 sati, Jozza je napisao:

Ako je kantica iz ovog veka, i ako pored FB nema bar par novijih standarda, onda ni meni nije jasno čemu takvo ulje sem za podmazivanje šarki na kapiji

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

ulje je novo proizvedeno iz radnje ali zašto ester u njega to mi nije jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6913 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba mu ester jer kod nas ciga sa trokolicom od apenca vozi sebe, još dva drugara i zamrzivač uz brdo gde ja auto šaltam u nižu :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4486 postova

Веома се наџе код двотактних ваздушара где толеранција је велика и компресија опада на вечој температури. Лепљивост естера који не сагоревају на високу температуру одржавају стабиљан уљани слој на зиду цилиндра/клипа и спречавају таложење карбона на челу клипа и у издувном каналу. Исто као што је некад Кастор(рицинус) радио а био веома скупа варијанта.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
59 minutes ago, Krokodilo said:

Веома се наџе код двотактних ваздушара где толеранција је велика и компресија опада на вечој температури. Лепљивост естера који не сагоревају на високу температуру одржавају стабиљан уљани слој на зиду цилиндра/клипа и спречавају таложење карбона на челу клипа и у издувном каналу. Исто као што је некад Кастор(рицинус) радио а био веома скупа варијанта.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

Dobri stari Castrol TTS

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 412 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Juče stigao paketić. Kad odradim zamenu javljam utiske.

 

Inače naručio sam u ponedeljak, zvao telefonom Centar S u Boleču, pre svega da proverim šta imaju na stanju (neko je spominjao da je preko webshopa poručeno jedno a da su slali druge ambalaže) a i da pitam za filter ulja jer nisam mogao da pronađem na sajtu. Čim sam im rekao da od Hiflo Filtro ima oznaku HF303 odmah sam dobio odgovor da imaju. Da potvrdim i ja, cena filtera je manja od 200 dinara što mi je bilo baš čudno, a prodavac mi je takođe potvrdio da dolaze često bajkeri i da se svi začude ceni filtera :) vizuelno mi deluje sasvim normalno, ako ne i kvalitetnije od HF, ali to je odokativna procena. Inače prodavac je jako fin i ljubazan čovek, lepo se ispričasmo, dao mi je informacije o cenama filtera i Mannol ulja za mali servis mog automobila, i tu sam se prijatno iznenadio. Za par meseci ću sigurno ovde poručiti komplet, pa da probam Mannol i u automobilu.

 

Drugari, hvala na preporukama!

 

 

PXL_20231010_144052493_MP.thumb.jpg.eaa82460a791457bdd169eed55991b38.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8708 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moze li mi neko od vas drugari proveriti imaju li zamenske CST za Hiflo HF138? Hvala.

 

Devojka preko telefona mi odmah da negativan odgovor (i za HF303 koji je inace kompatibilan i kod onih koji voze HF204, znaci vecina Hondi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8708 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probacu da saznam imaju li ti filteri membranu koja zatvara magistralu uljnu po gasenju motocikla (ovo je vrlo bitno!) 
I na kom pritisku otvara bypass ventil.
 
Ako mi odgovore na mail, postavicu ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8708 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kucam post po post ali jbg, tako se dosecam :D 

Ako vam sa tim cst filterom po startovanju nesto kasnije gasi lampu za ulje (nego pre zamene filtera) to znaci da filter nema ventil u sebi i da se ulje slije u karter po gasenju pa ga pumpa svaki put nanovo podize.

Ako je tako, ne koristiti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja