Jump to content

Moto Zajednica

Hladno paljenje - ne prima gas

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

Sprint Falcon 49cc, 2T motor:

 

 

Do skoro je palio bez problema, kad je hladan, bio je dovoljan alnaser a kad je zagrejan, gas do kraja i pali bez problema. Medjutim, ponestalo je ulja i vozio sam ga tako otprilike 50km. Problem je nastao prekjuce, kada je hladan - jedva upali. Nabijem gas, nabije obrtaje i posle 2 sekunde kao da gas nestane i motor se ugasi. Tako ga palim 4-5 puta dok se ne upali. Juce sam mu sipao ulje, iRide koje je oduvek korisceno (tako mi je rekao covek koji mi je prodao motor, samo to ulje je koristio) i mislio sam da ce to resiti problem ali problem jos uvek postoji.

 

 

Kada je zagrejan - pali bez problema. Sta to moze biti? Covek mi rece da je stavio novu svecicu dan pre nego sto sam uzeo motor (kupio sam ga pre 6 dana)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vozio si 2T masinu bezu ulja?

Ako sam dobro razumeo,vozio si na cistom benzinu 50 km?

To su velike greske koje se skupo placaju.Moje skromno misljenje je da ti treba dobar serviser koji ce zameniti sve sto je izgorelo.Mislim da nema potrebe traziti krivca loseg paljenja u svecici i sauhu.Na 2T agregatima te stvari ne smeju da se rade ni 200 m a kamo li 50km bez obzira koji je motor-skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

Ne, pogresno sam se izrazio. Na tom skuteru, po recima bivseg vlasnika, lampica se pali kada ostane 300-400 dl tj rezerva i sa tim kaze moze da se vozi 150-200km jos. Kada sam dolio ulje, video sam da je unutra ostalo jos malo. Bio je bivsi vlasnik, rekao da mi je neko rastelovao ler gas. Oticicemo do majstora ovih dana pa javljam sta je bilo. Verujem da je tesko, gotovo nemoguce ustanoviti problem ovako samo prema mojim recima, mora to ipak da se pogleda.

 

Hvala na odgovorima, javicu sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja