Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZ 6 s2 grejanje sedišta

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Utiče li katalizator na povećanu temperaturu u izduvnoj grani..?

Kako se to održava, menja, servisira...

Za šta služi ona dioda, neki davač iz auspuha... Bušenjem ili uklanjanjem katalizatora, da li bi se šta dobilo...

Kada posle vožnje pipnem izduvnu granu, normalno kad se malo ladne... kod izlaza iz motora i na kraju kod lonca temperatura je takva da mogu da pipnem rukom, a i dalje je usijano ispod motora kod diode i na onom lončiću na vertikalnom delu...

Možda bi pomoglo da se katalizator, razbuši, ukloni sl... SAMO NE ZNAM DA LI BI TO UTICALO NA RAD MOTORA ( ne znam šta tačno radi ona dioda na auspuhu i regiliše li povratno rad motora) ne bih voleo da se promeni zvuk motora u koji sam zaljubljen... ( samo zuji... :) ) ili da se naprave smetnje u radu motora, koji radi kao sat, ili da se poveća potrošnja možda...

Znam da sam dosadan, ali eto naglas razmišljam... po sistemu, tri put meri , jednom seci...

Sa ali folijama nije nešto pomoglo tako da sam sve povadio, imam utisak da samo smanjujem cirkulaciju vazduha a a time i hladjenje ispod sedišta...

U Bijeljini sam pitao jednog momka ima fazera S1 sa belim ramom... Momak me je u čudu gledao a i njegiva devojka... po sistemu ovo prvi put čuji... kakvo grejanje, kakvi bakrači, koja je ovo budala... svašta... i odoše začuđeno... a ja u još većem bedaku... a posle kad sam sam se sabrao... ma omladina ko omadina , pa šta ima njima da smeta... :)

Eto... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Hvala na komentarima, možda još nekome pomogne , ko ima sličan problem...

Dosta mi znači i ovo da znam da je ova stvar sasvim ok za ovaj tip motora. Jedno vreme sam mislio da nešto nije u redu sa motorom i da je u pitanju neki kvar, ali sada znam de je to tako, pa ko voli nek izvoli... :)

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Zvao i Yamahu Platner, rekao mi je onaj momak što radi da je naj bolje da ne diram ništa, da je to tako... Katalizator je mrežica od titana, koja pomaže da ono što nije izgorelo da se dodatno sagori i da se preko sonde šalju podaci preko računara, koji reguliše rad motora i da to ne bi trebalo dirati...

:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Dobro ti je rekao, ja sam ovo sve prostudirao, ali nisam dirao ništa!

Najbolja je fabrička varijanta, ili neki sportski izduv koji ćeš samo da "zakačiš". Katalizator nemoj da diraš, pogotovu da ga razbušuješ, ili vadiš sadržinu. Sa nekim izduvima dobijaš cev koja ide nagore umesto njega od izduvne grane prema račvi za lonce. U tom slučaju ti lambda sonda ostaje na grani ispred tih prepravki!

Opet neki drugi proizvođači nude sportske auspuhe za FZ6 koji idu od cevi katalizatora, pa tako kat i ne diraš!

Ja sam imao LeoVince, malo vozio i prodao! Prejako su se čuli i sa Db killerom (za moj ukus)!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Armaflex u tabli cuda pravi ;-) ko god ima problem sa pregrevanjem sedista kupi armaflex u tabli debljine 9mm samolepljiv i izoluje sediste, ima u bgu u firmi Sidek da se kupi,kvadrat oko 1000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Probaj da stavis alu foliju izmedju sedista i auspuha. To bi trebalo da ti pomogne. Mozes da uzmes ovu kuhinjsku. Samo kad je budes stavljao, neka bude minimum 4-5 puta jedna preko druge i gledaj da ne napravis neki otpor strujanju vazduha izmedju sedista i auspuha. Aluminijum je odlican izolator toplote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Aluminijum je odlican provodnik toplote..s tim receno nije mi jasno kako funkcionisu ona cebad tanka kao papir a mislim da su od aluminijuma..cak ih stavljaju i na satelite da ih stite od smrzavanja u svemiru..ako se neko razume neka pojasni.0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Топлотна проводљивост је у физици скаларна величина, k, која описује способност супстанције да проводи топлоту. Што је топлотна проводљивост већа, то се већа количина топлоте може пренети кроз исти попречни пресек у истом времену.

дефиниција

Количина топлоте, Q, која се за време t спроведе кроз супстанцу на растојању L, у правцу нормалном на попречни пресек површине S, услед температурне разлике ΔT, у стационарним условима и када је пренос топлоте узрокован искључиво температурном разликом.

топлотна проводљивост = количина проведене топлоте × растојање / (површина × температурна разлика)

 

k=Q/t x L/SxΔT

Топлотна проводљивост материјала зависи од његовог хемијског састава, грађе, агрегатног стања као и температуре. Количина топлоте која се пренесе у јединици времена је зависна од топлотне проводљивости и у диференцијалном облику се може представити

 

dQ/dt=kSxdT/dx

где је:

dT/dx је градијант температуре

S површина кроз коју пролази топлота

k је константа топлотне проводљивости.

 

Јединица за топлотну проводљивост у СИ систему је - W/(m K) = W m-1 K-1 (ват кроз метар-келвин).

 

Toplotna provodljivost aluminijuma je 205.

 

 

 

 

Mislim da sam bio vrlo jasan :lol:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja