Jump to content

Moto Zajednica

Re-Build JAWA 350 TS into a cHoPPeR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka ti cast, ovo ti je EXTRA ispalo!!! Bolje nego original :-) Nego gde si niklovao i koliko te to zadovoljstvo kostalo? E da, mogao bi da probas da nabacis jos jedan sloj nikla u kucnoj radinosti. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Probali smo juce da niklujemo neke delove, ali nismo nista uradili. Mislim da ce Apex postaviti slike kad bude ustao. Posto nismo imali cist nikl, morali smo od starog kormana cev da koristimo. Sve je krenulo po planu, i nikl je sa starog kormana sisao, ali se nije nigde nalepio. Kao rezultat smo dobili mat crnu boju umesto sjsjnog nikla :D . Probali smo nekoliko varijanti, ali je rezultat bio uvek isti.

Mislim da vise necemo ni probavati to kucno niklovanje.

Neznamo sto nije upalilo, mada je moguce da nam je kiselina bila jaka, ako to ima neke veze.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R
Gile

Niklovao sam u NS-u u DES-u (al se rimuje), zadovoljstvo me je kostalo 2140 din ili ti 60 dinara po decimetru 2 a ja sam kao imao 36dm mada mu neverujem al nema veze. Slike o niklovanju sam stavio u temi SVE O NIKLOVANJU I HROMIRANJU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Nesto o cemu bi mozda vredelo razmisliti. Treba da stavis ojacanje na prednje vile ( zbog stabilnosti ), jer si ih produzio. Ovo govorim iz iskustva, imao sam dva motora i na prvom sam naucio. Bio je uzasno nestabilan u krivinama. Evo slike kako sam ja to resio na Jawi.U oba slucaja sam stavio produzetke od 10 cm.

 

vS2Az_10assembly2ojacanje4ym.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Jozeph B. je upravu. Apex-u se malo uvrcu vile kada ima malo opterecenja (ako drzis tocak a pomeras korman). Mada nisam siguran da li bi Apex hteo da skida viljusku dole :D , jer smo ih jedva stavili. Precnik produzetaka je knap sa rupom trougla mozda je malo i u +. jebavali smo se 1 sat da ih naguramo unutra :) mrzelo nas na stugu da liznemo pa da ide lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
Jozeph B. je upravu. Apex-u se malo uvrcu vile kada ima malo opterecenja (ako drzis tocak a pomeras korman). Mada nisam siguran da li bi Apex hteo da skida viljusku dole :D ' date=' jer smo ih jedva stavili. Precnik produzetaka je knap sa rupom trougla mozda je malo i u +. jebavali smo se 1 sat da ih naguramo unutra :) mrzelo nas na stugu da liznemo pa da ide lako.[/quote']

 

Nije Jozeph, nego Joseph, ali nema veze... :D

To malo uvrtanje ce vise da se oseti, kad bude seo na motor , posto su opterecenja mnogo veca. Mislim da ne mora da skida vile ( znam da ih je vrlo tesko staviti, mi smo to trojica jedva uspeli), nek napravi sa obujmicama (2 komada i posle ih samo spoji).Nesto kao ovo (crtao u Paintu, jbg.)

 

kRray_untitled6zl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Sorry za nick, :) mrzelo me da kopiram pa sam napisao, sa greskom :)

 

Da, nije ni ta varijanta losa, mada je mnogo jaca iz jednog dela sa jednim procepom za stezanje. Videcu sa njim kad stignem s posla, on upravo sredjuje jawu. Neverujem da ce hteti do da pravi, videcemo kako ce se u voznji ponasati.

Ja sam na mom MZ imao produzene viljuske, ali mi nije toliko smetalo, samo kad hocu polukruzno da radim ili tako neki zaokret, tada je gubio stabilnost.

Videcemo, Hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Super je ideja o ojaanju samo je treba realizovati, a Bivane opet cemo se malkice jebavati nece nam biti prvi put heeee moracemo jos :jos_piva: da kpimo vidim ja.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

hajde, hajde, ne kvari nam sad zadovoljstvo sa ovako misterioznim slikama vec aparat u ruke i pocasti nas konkretnim fotkama iz razlicitih uglova. Svo vreme zdusno navijamo za Tebe a sad kad je ukonacena restauracija dobijamo ovakvu sliku....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Ako je bude slikao iz vise uglova, necete videti nista vise od onih slika ranije. Nema sic, rezervoar, nema amotrizere zadnje nema naslon, nema nista. :D To je bila samo probna voznja golog motora :D

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Al Bivane korman sto smo odradili pa to ti je ala stoji aaa jos kad se zabacis nazad pa lepo sednes strava je.

 

Polako malo bice fotki cek da nabavim akomulator da mogu duze od 5 min da se vozikam :)) ovo je sve bilo samo probno malo i ona da vidi put pod tockove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Treba mi malo pomoci oko struje. I kod mene na BMW je paljenje od Jawe Ts350 , samo sto je instalacija bila pokidana kad sam ga kupio.Interesuje me sta je ta crna kutija izmedju reglera i kutije sa diodama. I odakle idu kablovi na njega.. Znam da ima neke veze sa punjenjem akumulatora, ali nisam siguran. Jos ako ste nasli neku dokumentaciju za njega, bacite tu neku sliku ili link za instalaciju.Thanks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Prednji blatobran je isto od Jawe (CZ175)?

Pa to pocinje da lici na nesto!! :D:D

Ajd, da ga vozis i na neki skup, pa da ga vidimo i uzivo...

:biker:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

I konacno nakon par meseci cekanja stigle i slike gotove jawe tj. rebildovane into a neki choper bar vise lici na njega nego na jawu :) evo par slikica

o47Em_dsc04444sa9.th.jpg

7g50t_dsc04446ud1.th.jpg

2fYzM_dsc04447ek0.th.jpg

AY7ub_dsc04448vc0.th.jpg

i to je to :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja