Jump to content

Moto Zajednica

Tapaciranje sedišta

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Došao red da se na Hondi pretapacira sedište :) Nemam fotku kako je izgledalo pre početka radova, ali radi orjentacije, to je ovakvo sedište:

 

sediste_00.jpg

 

Znači, originalna presvlaka je iz jednog dela, dobro nategnuta da poprimi oblik sedišta. Ovo sedište na gornjoj slici je u dobrom stanju - moje je krenulo da se cepa na nekoliko mesta, tako da je nova presvlaka bila neminovna.

 

Razmišljao sam šta da radim - da modifikujem sedište u stilu Bobanovih radova, da samo pretapaciram kao što je fabrički urađeno ili da smislim nešto treće. Na kraju sam odlučio da mu dam "old school look", što bi rekli drugovi Amerikanci. Nakon pronalaska odgovarajuće eko kože radovi su mogli da počnu.

 

Stara, presvlaka skinuta i iskrojeni delovi za novu presvlaku. Ideja je da pravim presvlaku iz tri dela sa belim šavom na spojevima:

 

sediste_01.jpg

 

Pre početka šivenja pravim mali test na uzorku - da vidim kako se ponaša mašina, kako će ispasti štep itd...

 

sediste_02.jpg

 

Ovo je jako bitan korak ako vam šivenje i tapaciranje nije svakodnevni posao i ako eko kožu šijete "običnom" kućnom mašinom (u ovom slučaju korišćena je Bagatova "ruža"). Ako je eko koža deblja kao ova koju sam ja koristio onda kućna šivaća mašina za tekstil teško može sama da gura materijal, pa se može desiti da toliko usitni štep da vam iscepa kožu. Na stranu to, što posle kad šijete onaj "vidljivi" štep, vrlo ružno izgleda ako su bodovi neravnomerni. Znači, bolje na komadićima vežbati i pola sata nego se posle češati po glavi, bacati materijal itd.

 

Nakon testa, usledilo je šivenje iskrojenih delova. Leva strana ušivena:

 

sediste_03.jpg

 

Detaljniji prikaz štepa:

 

sediste_04.jpg

 

Gotova i desna strana:

 

sediste_05.jpg

 

Usledilo je tapaciranje. Ja sam koristio Rapid 34 mehaničku tapacirku i klamerice od 6mm. Treba krenuti od sredine gde je pregib između vozačkog i suvozačkog dela i onda zatezati do krajeva... Mora dobro da se zateže a po potrebi i da se zagreva koža fenom.

 

Posao gotov do pola:

 

sediste_07.jpg

 

Tapaciranje završeno:

 

sediste_08.jpg

 

Ostaje još jedan bitan detalj :) Zatezna traka po sredini - i gotovo:

 

sediste_09.jpg

 

Kad prođe ova kiša uslikaću kako stoji na motoru :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Deluje lako kada neko drugi radi :)

Izgleda lepse nego originalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Svaka čast Ico ! Baš je uredno.

 

Ja sam moje takođe sam presvlačio, pre nekih mesec dana. Hteo sam maksimalno da uprostim akciju pa sam koristio 6mm armafleks kao hidroizolaciju i da umekšam fabrički sunđer, eko kožu sam pridržavao lepkom u spreju i grejao fenom za kosu a sve sam presvukao iz jednog komada jer nisam hteo šavove. Evo kako je ispalo :

 

p1010193.jpg

 

p1010194.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

I ovo tvoje skroz dobro ispalo :) Kakav je armaflex u smislu vraćanja u prvobitno stanje nakon sedenja na njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Znajte da ne sme da vam bude toliko zategnuto da kad sednete, kljun sedista, dakle onaj koji ide na rezervoar se povuce od rezervoara mnogo, sto znaci dovoljno da gurnete prst, jer cete iskriviti sediste malo, po malo, i zadrzace taj oblik posle mnogo koriscenja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ovo tvoje skroz dobro ispalo :) Kakav je armaflex u smislu vraćanja u prvobitno stanje nakon sedenja na njemu?

Nikakvih problema, ni po suncu ni po hladnijem vremenu. Vraća se na staro, kao memorijski. A ovih 6mm sasvim dovoljno umekša za sedenje, osetno povećava intervale između pauza. Čak je i suvozačici udobnije a kod nje nema mnogo kompromisa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

E ovo bez šavova izgleda baš vrh. A kako si uhvatio krajeve na koji način, samo lepljenje ili ipak nešto sigurnije? inače oba su lepa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sa unutrašnje strane lima sedišta ima trouglaste kvačice pa se na njih iznabada skaj i onda se one blago poviju da ne spadne. Naravno skaj se predvostruči. Drži k'o iz fabrike.

 

Kad su u pitanju plastična sedišta, koristi se tapetarska heftalica.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sunđer na mom sedištu je bio u odličnom stanju ali sam ja dodao sloj 6mm debelog armafleksa iz nekih drugih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kavasaki z750

Поздрав, пре свега што се тиче материјала морате да водите рачуна о квалитету и намени? Није исто ставити обичан скај за намештај( па је самим тим цена 1800 дин са мајсторовим радом) или применити материјале намењене за ауто и мото индустрију који имају толеранција на климатске услове. Зар не? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1894 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Juče mi se pojavila pukotina na sedištu :grr:, odjednom...prekjuče bilo celo. Šta da radim ? Ovde nema sanacije, krpljenja. Sunđeri su dobri, ne treba mi nikakva prepravka, samo presvlačenje nekim dugovečnijim materijalom. Neka preporuka, Bgd, da ne "boli" puno...:)

Hvala

IMG_20220323_080753.jpg

IMG_20220323_080832.jpg

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja znam gde da te posaljem, ali cena boli, tako da čekaj da se javi neko drugi. Video sam više njegovih radova, i svaki je brutalan, meni je radio sedište za prethodni skuter, toga mi je bilo najžalije kad sam ga prodao. Jeste mi i drugar i sve, ali je stvarno skup za naš standard,za neki skuplji motor je svakako prelep detalj i umetničko delo, ali ovako mislim da se ne isplati za neki prosečni dvotočkaš.

Ima skajeve raznoraznih dezena, blago i gumiranih da se ne klizi po sedištu, naravno baš za motore, ne ide običan skaj poručuje bas za motocikle. Usput može i da ti prepravi sunđere ako misliš da bi ti guzici nešto drugačije bilo udobnije, biras boje konca, jedna dve tri boje, sve po volji. Ako hočeš može i da ti ištepa natpis po želji, može i da ti kombinuje skaj i alkantaru, može da proštepa neki od dezena(saće, romboide itd.) ali svaka stavka košta. 

Sova Leather

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1894 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Hvala @matke92, znam Sovu 25 godina, znam i njegove radove. Da vozim nekog GS-a, ili da planiram da dugo zadržim skuter, pa i da odem do njega... Ne, hoću samo da ga presvučem istim, ili sličnim materijalom. Sunđeri su odlični, samo kvalitetna, obična presvlaka, običan štep...neka ga budući vlasnik sređuje kako mu odgovara, kada bude bio na prodaju. Do tada, samo klasika...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr900rr

Presvukao bih svoje sediste na Katani sunder je u dobrom stanju ali je malo puklo na jednom mestu zanima me neki savet gde kupiti materijal kod koga odraditi a opet da ne bude preskupo. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja