Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Registracija za jawu 175 je oko 7200 din.... a za 350 je mnogo vise! skupo ko vatra al jbg to se smatra luksuz....

sta ti mislis koliko sam je platio?

 

200-300 evropljana?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Upoznao sam coveka koji vozi jawu perak 250 41 godiste. Prelep motor,a br obrtaja na leru bi mu mogao izracunati sa stopericom i brojanjem na prste  :)  Postavicu slike kad pronadjem usb za fon. Ima covek i perak 350 ,originalnu prikolicu za nju kao i jos dosta zanimljivih oldtimera  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Upoznao sam coveka koji vozi jawu perak 250 41 godiste. Prelep motor,a br obrtaja na leru bi mu mogao izracunati sa stopericom i brojanjem na prste  :)  Postavicu slike kad pronadjem usb za fon. Ima covek i perak 350 ,originalnu prikolicu za nju kao i jos dosta zanimljivih oldtimera  :)

Mislis na Baneta iz Ledinaca ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Oglas za jawu vise ne vazi,dogovorio sam se sa drugarom da je ipak napravimo,makar neki rat bike  ;D  Nabavio sam jos jednu skoro celu masinu,dzabe,sa dobrom radilicom i lezajevima,pa polako kad bude :D

 

 

Ps Lorde sraf je nadjen ceka te,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

PA NIKO TI  i nije trazio pare,za popravku,nego ajd cisto da vidimo motorce,da se druzimo,itd,,,nije sve u parama...

hehehehe???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nije sve u parama,ima nešto i u lovi....važno je druženje!!

 

Pratim ja tu priču u nameri da se u nju ne uključujem jer je do nje i došlo mojom sugestijom da se profil upotpuni. No eto, treba pojasniti neke stvari.

 

A evo u čemu je problem. Pravilima Foruma nije dozvoljeno reklamiranje prodavaca i majstora mimo mesta predviđenih za to, postovima ili na bilo koji drugi način a van banera (dok se ne uvedu nove forme oglasnih rešenja i propagandnih modela).

Pravilo je jasno i nema diskusije da li je opravdano ili ne, da li valja ili bi trebalo da bude neko drugo validno umesto njega.

Imajući u vidu da je BJB zvaničan medij Asocijacije, zna se ko donosi a ko sprovodi sve odluke.

 

E sad komplikacija. Forum postoji zbog pomoći kolegi/drugu/prijatelju motociklisti. Ukoliko neko ima kvar ili mu treba bilo koja informacija u vezi održavanja motora a koja upućuje na određeno lice koje se bavi predmetnom delatnošću radi sticanja zarade onda do te pomoći nemože da dođe. Pa šta smo onda pomagali čoveku? ''Ima delova ali nesmem da ti kažem gde i kako''. Pa na šta bi to ličilo, da li je to ideja Foruma?

 

Sa druge strane imamo deo Foruma koji se bavi samo majstorima, ko ne valja ili je prevarant i treba ga identifikovati da bi se drugi sačuvali. A to opet znači da nekome možemo dati negativan publicitet ali pozitivan samo ograničeno i dok nije reklama, u suprotnom ne sme da se zna. I da li je to uredu? Pa naravno da nije jer su svi na šteti, i majstori i oni koji imaju potrebu za njima.

 

Problem postaje još veći ako je majstor i motociklista, onda bi trebali da ga nateramo da se izjasni šta je da bi znali sa kim imamo posla. Pa i to nije normalno, tražiti od čoveka da se odrekne struke i 'leba zbog druženja, takve uslove onima koji majstori nisu niko nije postavljao.

 

I onda dolazimo do odluke Urednika hoće li dozvoliti da se neko predstavi kao majstor ili će ga naterati da to krije, kao da je neka sramota u pitanju.

 

Mimo nekih delova Foruma koji su vezani za Asocijaciju i akcije članova, moje je zaduženje formiranje uređivačkog koncepta vezanog za Jawu i MZ. A to su dve specifične stvari koje se u mnogome razlikuju od ostalih proizvođača i to nažalost baš po negativnim stvarima:

 

1. Motori su stari jer se više ne proizvode pa u ma kakvom stanju bili

2. Poodavno nema ovlašćenog servisera ni za jedno ni za drugo jer da bi neko to bio morao da radi sa originalnim delovima ( a ima tu još zakona i zakonskih odredbi poprilično)

3. Originalnih delova ili nema ili ih ima na retkim a svima nepoznatim mestima

4. Zbog nedostatka originalnih a novih delova ljudi su prinuđeni da kupuju polovne i to ne iz besa već iz preke nužde

5. Ovih je motora sve manje a sa njima i majstora koji ih rade

 

I to su samo osnovne činjenice a ima ih baš mnogo samo što nabrajanje nikud ne vodi, svi to znamo.

 

Da se ovi motori sada nalaze u slobodnoj prodaji i politika prema majstorima bi mogla da bude drugačija: imaš servisnu knjižicu, imaš uputstvo o održavanju, spisak prodavnica pa se za sve preko toga sam snalazi.

A čak i da je tako, ja opet ne bih menjao stav, motociklista je predmet našeg interesovanja a ne monopolisti pa neka svako bira gde će i kako održavati svoj motor.

 

Svako ko se predstavio kao majstor nije nailazio na bilo kakva ograničenja. Poslovi se nisu sklapali na Forumu što je korektno sa njihove strane jer bih to morao da sankcionišem i zahvalan sam što do toga nije došlo. Opet, zašto bih ja bio protiv da neko ko pošteno radi uradi bilo šta za člana koji nema rešenje ako to njima odgovara. Jednostavno ne treba da se mešam u sve i svašta i svi treba da su zadovoljni.

 

Ali treba biti iskren i reći sve dobre stvari o tim majstorima koji se pojavljuju ovde. To slobodno treba da se kaže jer imamo konkretne primere gde su se i kako poneli a nisu morali da se ponašaju kao motoristi:

 

1. Odaju nam tajne zanata pa ako nam nešto nije jasno spremni su da pojasne, upute, pokažu...

2. Prosleđuju kontakte koji pre svega njima trebaju, za mašinsku obradu, delove, alat, materijal i opremu...

3. Međusobno sarađuju kod eventualnih problema što podiže nivo usluge korisnicima i kvalitet izvedenih radova

4. Ponašaju se kao motociklisti jer to i jesu, ne pružaju samo pomoć na putu već i u radionici pa je jasno čiji je posao tu na šteti

5. Delili su delove (ne prodavali!) kome god je trebalo, samo ako su ih imali.

 

I ovde nabrajanju nema kraja, i to svi znamo.

 

U svojoj glavi nisam mnogo vremena potrošio na korist koju majstori mogu da imaju od Foruma. I nije mi krivo zbog te koristi, treba svi da je imamo a ne ''da komšiji crkne krava''  pa neka je majstor gladan a ja se neću voziti.

Mada, ako baš razmislim, nezahvalno je predstaviti se kao majstor ovde. Sve je lepo, svi te vole jer svima trebaš ali sve to traje dok se ne pojavi neko nezadovoljan, osnovano ili neosnovano svejedno, dok se pravda dokaže...

A majstor koji je motociklista i član ovde, njemu je stalo da bude među nama. On čak rizikuje i ličnu i profesionalnu reputaciju da bi bio ovde. Pa ako je neko spreman da sve što ima i voli podeli sa nama ja to ne bih omalovažavao. A ne bih ni tražio do majstora da radi džabe, za to treba imati obraz od posebnog materijala.

 

Što se moje strane tiče imam nameru da svaki novi član dobije sve što mu treba: kontakte za nove i polovne delove, savete, mišljenja i iskustva vlasnika istih motora i najbližeg majstora koji mu stoji na raspolaganju. Peter Pan je ovu temu zbog toga i otvorio, vodio je i šminkao kako treba, dočekivao nove i ispraćao stare vlasnike Jawe domaćinski kao u svojoj kući.

Ko nije u toku, Peter to radi za Internet život dosta dugo vreme, sada će još malo 2 godine a tema živi, posećena je i koristila je mnogima a koristiće i dalje. Peter, veliko hvala što si se uložio za opštu stvar!  :)

 

Da li će novi član kupovati delove gde smo ga uputili ili ne - ne tiče me se. Da li će da ode kod preporučenog majstora nije moja stvar. Da li će da se druži i privatno zbliži sa ostalim članovima takođe nije moj problem.

 

Niko ništa ne mora ali smo ovde ipak zbog dobre volje. :)

 

Toliko o majstorima, delovima, trgovini i parama. Sve što sledi namenjeno je motociklistima i svima koji su pobornici Jawe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ma ja neznam sto ste se svi uzbudili oko svega! ja kad sam rekao da ne zelim da placam majstore, nisam mislio na nikog od vas! nego cisto sam rekao!

a da se druzimo moze! al uz ZUTU OSU! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma ja neznam sto ste se svi uzbudili oko svega! ja kad sam rekao da ne zelim da placam majstore, nisam mislio na nikog od vas! nego cisto sam rekao!

a da se druzimo moze! al uz ZUTU OSU! 

 

Ma nema uzbuđenja, ponekad sve ode daleko pa je potreno definisati relacije, ništa više.

Nije niko uradio ništa pogrešno ali je dikusija mogla da ode u neželjenom pravcu pa sam hteo da cela stvar stane na vreme.

 

Ljubitelja piva ima, to znam, a sad za Žujku, to je već druga kategorija, to ćete videti na licu mesta... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jedno pitanjce za majstore. Kupio sam i stavio nove zaptivne gumice izmedju lule i lonca. Zbog blago iskrivljenog nosaca desnog auspuha, ima malkice lufta pa vraca izduv na tom mestu. Cime to da zapusim, dok ne probam da ispravim nosac?

Ako treba slika, postavljam ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Gumice sam kupio kom Momcila sa Rudnika.

Skidao sam i lule i auspuhe i cistio koliko je moglo, spaklicom i nekim sredstvom za ribanje sanitarija  ;)

Ispalo je prilicno cisto. Po savetu Momcila, na gumice sam naneo tovatne masti pre montaze lula nazad u lonce, pa sam se ponadao da ce mas' da se spece i zapusi preostale supljine izmedju gumice i lule. Silikona trenutno nemam.

I na koji silikon mislis? Crveni diht, za zaptivanje motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jeste taj broj. Nema vise ni jednu Jawu, sve ih je rasprodao. Ali delova ima pun magacin. A moze i da nabavi iz CZ, kaze da poznaje dosta ljudi tamo.

Nista, probacu to sa silikonom do kraja nedelje, nadam se. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

 

 

 

Jawarosi, ima li neko zainteresovan za ČZ175 Sport, imam jednu, stoji mi otkako sam kupio nov motor, inace je u ispravnom stanju dao bih je za 150evropejaca??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo

Evo jednog predloga za to dihtovanje koji sam pokupio od jednog matorog majstora. Pravo da vam kazem ja nisam ni znao da tu idu gumice. ima malo zezanja ali mislim da radi posao. na mesto gde ide gumica stavi se azbestni kanap  i dobro se sa njim zadihtuje. moze da se namaze tovatnom masti i onda se tankim srafcigerom nagura po celom obimu. kada od temperature i garezi to zapekne resen problem. Probaj kod mene tako radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja