Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Ima li neku ideju zasto mi trokira motor? Sumnjao sam da mi ne radi jedan klip, medjutim kad naizmenicno scupam kabl sa svecice, jos kilavije radi, tako da rade oba klipa, ali opet trokira, u svim obrtajima. Sumnjam na struju. Ako je gorivo ili vazduh, los odnos, onda bi se gusio, zar ne?

Da li moze da trokira ako paljenje nije podeseno kako treba? Ne bih da menjam sve zivo napamet, jedino da krenem platine nove, pa ako nije, onda nove kondenzatore, pa bobine...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ima li neku ideju zasto mi trokira motor? Sumnjao sam da mi ne radi jedan klip, medjutim kad naizmenicno scupam kabl sa svecice, jos kilavije radi, tako da rade oba klipa, ali opet trokira, u svim obrtajima. Sumnjam na struju. Ako je gorivo ili vazduh, los odnos, onda bi se gusio, zar ne?

Da li moze da trokira ako paljenje nije podeseno kako treba? Ne bih da menjam sve zivo napamet, jedino da krenem platine nove, pa ako nije, onda nove kondenzatore, pa bobine...

 

 

Moze da bude i paljenje i karburator...Najbolje da proveris i ako treba da nastelujes paljenje pa ako se onda isto ponasa onda se bacis na karburator...Bitno je kako pali,kako prima gas,kako ubrzava....

Ja sam imao problem prosle godine da mi se paljenje rastelovalo a nije proslo ni mesec dana od kako sam ga nastelovao i palio je dobro i u mestu je dobro primao gas ali kad sam hteo da krenem obrataji padnu samo sto se ne ugasi i nekako krene i tako se vuce sve dok ne predje 3000 obrtaja i onda kako da prokine...Kada sam mu nastelovao paljenje isao je odlicno...Tako da moj ti je savet da prvo proveris paljenje pa sve ostalo...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Nekad moze da bude i do protoka,t.j nedovoljne kolicine goriva,proveri slavinu i da li imas dovoljan kontinuirani dotok

 

Pogledacu opet, mada mislim da ima solidan dtok, a i racunam da bi se gusio na visim obrtajima, ali on se ne gusi, samo trokira pa ne vuce dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Nekad moze da bude i do protoka,t.j nedovoljne kolicine goriva,proveri slavinu i da li imas dovoljan kontinuirani dotok

 

Pogledacu opet, mada mislim da ima solidan dtok, a i racunam da bi se gusio na visim obrtajima, ali on se ne gusi, samo trokira pa ne vuce dobro.

 

Paljenje, bobine, kondezatori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Samo da se "nešto radi"....prerađuje se u caffe racera...

 

post-94-0-91820700-1398805069_thumb.jpg

 

 

 

 

ali to je "specialna prerada".....ova Jawa ima i zadnji disk.....:D

 

post-94-0-48555900-1398805130_thumb.jpg

 

 

 

 

.....stay tuned....to be continued....

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

lapo lepo. Ako se nevaram masina je od jawe 250ccm> Disk pozadi je dobra stvar, ja kod mene stavio samo napred - mislim da ce zavrsavati posao.

post-12845-0-77777500-1398845014_thumb.jpg

post-12845-0-77801500-1398845038_thumb.jpg

post-12845-0-59375900-1398845093_thumb.jpg

post-12845-0-21667700-1398845123_thumb.jpg

post-12845-0-89486600-1398845140_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Karbi, već sad prelepo izgleda! 0takoje.gif1aha.gif

hvala kolege. Nosaci fara su original od Yamahe, kao i cela prednja vila. Danas sam bio do strugara. skinuo sam glavu za 1mm, podigao izduv i spustio usis za po 1mm. nadam se da cu poboljsati performanse

post-12845-0-37298100-1398892497_thumb.jpg

post-12845-0-59347900-1398892548_thumb.jpg

post-12845-0-49469500-1398892644_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Sad sam primetio jednu drugu problematiku. Naime, ja sam uvek isprobavao motor uvece u nedostatku dozvole i tablica.

Ukapirao sam da mi svetla iscrpe akumulator i pocne sve vise da trokira i da se gasi. Sinoc sam se vozao i vidim da mi svetla sve slabije svetle i poceo je da se gasi i ugasi se na kraju. Srecom je bila u blizini nizbrdica pa sam ga upalio na gurku, ali sam ugasio svetla i on lepo radi. Vozio sam 200-300 metara bez svetala prvom brzinom do kuce. Danas sam po danu vozio bez svetala i lepo je vukao. Neki put stucne i to u visokim obrtajima, ali se oseca snaga.

U cemu je problem? Da li regler puni, ali ne dovoljno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Mislim da je akumulator dobar, prikacim ga na punjac i on se napuni, i drzi. Sve ostalo nemam pojma da proverim. Najradije bih oterao motor kod majstora da sve preceslja, dotegne, zategne i da imam pouzdan motor. Ali, ne znam kome da oteram, nemam neke majstore za motore u blizini, a narocito za jawe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kao što rekoh, najlakše je proveriti četkice i njihov nosač. Skineš deklu, otkačiš žice sa četkica (zapamti gde koja ide), odšrafiš šraf koji sve drži uz kućište, izvučeš i pogledom prekontrolišeš dužinu i jednakost šetkica i da li je sam nosač negde naprsao.

Meni se desilo jednom (zna Štampar) kad mi je ispod Rudnika pukao nosač a nisam obraćao pažnju na lampicu pa je istrošila akumulator i na kraju stala. Pukotina se jedna videla ali tek kad probaš malo da kao saviješ nosač. A kad stoji ušrafljen u radnom položaju, opet se nije videlo da je pukao ali jedna četkica nije dodirivala kolektor i nije bilo punjenja.

Diode ispravljača je takođe vrlo lako ispitati ommetrom, u jednom smeru provodi u drugom ne.

Kako se mere namotaji i njihove vrednosti, imaš negde u ovoj temi, by Štampar. Samo kopaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

klip je spreman za ugradnju.... Ostali delovi sutra cekaju finis. Blizi se dan sklapanja

post-12845-0-48377600-1399317190_thumb.jpg

post-12845-0-62180000-1399317210_thumb.jpg

post-12845-0-72191200-1399317231_thumb.jpg

post-12845-0-98017100-1399317273_thumb.jpg

post-12845-0-62699400-1399317449_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Karbi, već sad prelepo izgleda! 0takoje.gif1aha.gif

hvala kolege. Nosaci fara su original od Yamahe, kao i cela prednja vila. Danas sam bio do strugara. skinuo sam glavu za 1mm, podigao izduv i spustio usis za po 1mm. nadam se da cu poboljsati performanse

 

 

Nećeš mi malo a pitanje je i kako će da radi...ali zbog spuštanja glave kupi odmah novu klipnjaču i drži pri ruci....

radilica je ganc nova. Mislis da nece imati efekta ovo sto sam uradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Za slucaj da nisi , kada se obradjuju kanali OBAVEZNO se obore sve ivice kanala , ne smeju da ostanu ostre , da ne ostanes bez karika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja