Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I OBAVEZNO vrati standardni izduv 2-2. Za to možeš da potražiš Jawine rezone sa topovima, sa 640 modela. Lepo bi legle a motor bi proradio kako treba :aha:

Ili ako imaš uslova da ti neko napravi, imam crteže sa gotovim merama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Procitao sam prvih 100 strana ove teme, jos nisam stigao do kraja, video sam da se pominje da za 2T motore treba da budu nezavisni auspusi. Videcu kada sklopim sve da promenim i auspuh, zavisi kako se bude ponasao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Kako je krenulo rasturanje, tako sam uvidjao i probleme.

boht.jpg

 

 

Karburator, cccc!

rsdx.jpg

 

 

 

Moje prvo pitanje, da li se ovaj sundjer ili sta li je menja i kako? Nisam obratio paznju pri rasturanju, ali cini mi se da vazduh posle filtera ide u ovaj prostor? Posto je ovo zesce prljavo. A i filter je bio nikakav, prljav i zardjao.

t857.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Nije los motor,bice bombonica kad se sredi.Ma cak i obicne auspuhe da stavis al gledaj one fabricki podignute,bas ce lepo da mu stoje.Bice to dobra ''dvocevka":)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U tom slučaju ih nemoj kratiti. Potrebna je cela (fabrički proračunata) dužina lonaca da bi motor radio najoptimalnije.

Taj sunđer u kutiji vazduha nij predviđen da se vadi i pere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Moja neka ideja je stavljanje KN filtera, podizanje igle u gornji polozaj, stavljanje glavne dizne od 1.3 (ako je nadjem), pilot dizne od 0.6 i stavljanje auspuha koji bi sve to ispratio. Onda bi sledila igranka sa srafovima na karburatoru dok to ne proradi kako treba. Potrosnja? Ne zanima me.

To je ideja, ne znaci da ce biti realizovana, ali bih voleo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dvotaktni motori zahtevaju 'rezonu' i na usisu a to je (opet) fabrički projektovana kutija filtera za vazduh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Lorde, Lorde, gde ti je avanturisticki duh? Razbucam sve, probam ovo, probam ono, ako uspem nesto, uhuuu, sreci nema kraja, ako ne uspem, nikom nista, uvek mogu da vratim fabricka podesavanja.

 

Eto, taj sundjer u kutiji kod mene je sav nikakav, pitanje je da li vrsi funkciju kako bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Elem, rasturam dalje, i kad sam hteo da skinem zadnji tocak... prc!

Sa leve strane zatezaca lanca nema, zavareno je za viljusku! 1lud.gif

 

l9ez.jpg

 

 

Dobro, bar je sa desne strane dobro! Sta??? I tu zavareno? 0ljut2.gif

 

k6dc.jpg

 

 

 

Ako neko ima zatezace, voljan sam da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Vidim da ti je namera da poboljšaš performanse, da dobiješ mašinu za sportsku vožnju. Bojim se da Jawa 350 nije motor za takve stvari. Ima ona snagu ali ako je budeš panjio, neće dugo trajati, više voli umerenu vožnju. To je moje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Kao veliki ljubitelj auto trka, a prvenstveno drifta, nikad nisam voleo styling bez tuninga, tj. nasminkane besne automobile, a motor nikakav. Zato i ovde, ako mi motor vec ima neku sportsku liniju, zelim da mu malo poboljsam performanse, sta cu, volim da cackam. Ali, svestan sam ja mogucnosti, konstrukcije i godista motora. Ni automobile nikad nisam silio, pa necu ni motor.

Kad sam rekao da me ne zanima potrosnja, razlog je sto imam mnogo malo vremena da ga vozim, kad idem negde retko kad idem sam (zena i 2 deteta), a na sve to jos uvek nemam dozvolu. Zato kad se vozim, hocu da se vozim kao covek. Da li ce da potrosi 3, 5 ili 10 litara ne zanima me.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

ayt0.jpg

 

Fale lageri, a i nisu nesto masni.

stjp.jpg

 

 

Ne deluje mi lose pa necu da rasturam.

zlxa.jpg

 

 

v2hl.jpg

 

 

jha0.jpg

 

 

Sklopio sam motor, neka ga dok ne vidim kako radi.

1xt6.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Ne znam, posto je motor bio sav musav, sad sam sve obrisao pa cu videti kakva je situacija. Mogao sam i ulje da sipam dok stoji na stolu, mozda ce da curka ako ne valja? Sta da sipam, koju gradaciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne znam, posto je motor bio sav musav, sad sam sve obrisao pa cu videti kakva je situacija. Mogao sam i ulje da sipam dok stoji na stolu, mozda ce da curka ako ne valja? Sta da sipam, koju gradaciju?

 

Nece ulje curiti tako dok stoji mašina osim ako nije baš oštećen semering. Taj semering je, čini mi se, oko 400-500 din...ja bi ga zamenio na tvom mestu, pogotovo što ti je mašina skinuta pa već kad radiš uradi da valja...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Nemam pojma, ukupno je radio 15 min kod mene, i presao sam 2-3 km sa njim.:D

 

Posto zivim na brdu, a motor je imao obicaj da izgubi snagu i ugasi se, nije mi se svidela ideja da guram 150 kila uzbrdo. Samo sam ga probao, i onda ga rasturio.

Zato sam i rekao da cu da sipam ulje i da vidim. Ako se nista ne desava, kad budem sklopio motor ispraticu kakva je situacija u praksi.

 

 

I sta rekoste, koje ulje u motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sta je potrebno da bi se zamenio semering? Da li moram da otvaram motor pa da ga izbijem napolje iil moze bez otvaranja?

 

 

Potrebno je znanje,iskustvo,malo vremena i odgovarajući alat...

 

Kad neko postavi pitanje koje ti postavljaš ja mu obično kažem''ne diraj ništa biće jeftinije''...

 

Zbog čega misliš da je potrebno menjati semeringe??

 

Da ti kažem još nešto:

 

Da je ''crkao'' desni semering na radilici desni cilindar ti uopšte ne bi radio ili bi desna klipnjača odavno zablokirala...

 

Da je ''crkao'' semering na izlaznoj osovini od menjača tu bi izlazilo litar ulja na sat pa bi se menjač ''sastrugao'' vrlo brzo i motor ne bi mogao sa de vozi...

 

Jel' prepoznaješ neke simptome? :D

I kao i obicno...opet se ne slazem sa cika Stamparom...uz duzno postovanje, zna taj semering, kada je dotrajao, da pusta ulje i po malo, ne mora na "litar" da tece... a opet rezultira sa povremenim manjkom ulja u menjacu, masnom deklom itd... Ne razumem zasto bi bio problem da se on zameni...pa jel sve mora da se ceka da na "litar" pocne da curi i na sve strane da crkava da bi se nesto preduzelo po tom pitanju...

 

 

Cika Stampar, ja vas jako cenim kao majstora i kao nekog ko mnogo zna i desetinama godina radi oko raznih motora i masina, i nije mi jasno zasto svakog savetujete sa takvim nacinom ophodjenja prema masinama... Prosto ne mogu da verujem da bi vi isto tako postupili i sa svojim motorom...u fazonu, dok ne potece "litar" ne diraj nista...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

U jawin menjac mozes da sipas bilo koje ulje bitno je da ga ima. Tu kod lancanika moze da curka ulje i kad je semering dobar jer ne naleze direktno na osovinu vec na cauru i ako lancnik nije lepo stegnut obavezno curka , isto kao kod tomos-automatika. Oce i pored sipkice kvacila , najbolje sve lepo smontiraj pa kad probas motor videces gde ( ako ) curka , pa i ako je semering ne brini lako se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja