Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Biće lepa kad je skockaš :takoje:

 

Elem, mene interesuje upasivanje uljne pumpe na 638 agregat koji je fabrički bez iste.

Da li se svodi na kupovinu svih potrebnih 639 delova ili je dovoljno da se nabavi pumpa a ostalo može da se napravi nekako?

 

Slažem se sa Lazom u ovom slučaju. Kad ti lično zamešaš mešavinu, znas tačno koliko si ulja stavio, a nedaj Bože da ti uljna pumpa začukne i zariba mašina čas posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A može i tako :zvizduk:

I automatski podmazivač lanca (ko nema kompletan lancobran) - isto uraditi na malom semeringu ispod trougla kvačila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A može i tako :zvizduk:

I automatski podmazivač lanca (ko nema kompletan lancobran) - isto uraditi na malom semeringu ispod trougla kvačila...

 

Nema potrebe tu ništa da bušiš, samo izvadiš iz osovine lančanika onaj mali bakelit i gumicu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Paracin / Kragujevac
  • Motocikl: Cagiva Mito 125 Evolution, Jawa 638

Pozdrav kolege,

 

Imam neka mala pitanja:

 

Da li neko sa foruma jos uvek prodaje elektronsko paljenje sa ne fiksnim pretpaljenjem?

 

Da li ste imali iskustva sa Gotronic (Rumunskim) paljenjem za Jawu, ili imfsoft (Ceskim) paljenjima, meni je ovo Cesko jako elegantno reseno ali me brine pouzdanost jer tu lako moze da bude vode jer postoji ona mala rupica na levom deklu za koju skoro niko nema cep, a ovo Rumunsko mora da se kupe 2 seta (mislim da je cena 70e po komadu), Cesko je 112e.

 

http://imfsoft.com/en/hardware/jawa-cz-trabant-ignition

 

Koje gume staviti nove, da su neke solidne, nikako Trajal ili Barum ako ih jos uvek ima, Metzeler, Pirelli, kakve su Sava gume?

 

  • Pirelli MT66 (ili SportDeamon) 100/90-18 prednja
  • Pirelli MT66 (ili SportDeamon) 120/90-18 zadnja (130/80-18)

ili

  • Metzeler LaserTec 100/90-18 prednja
  • Metzeler LasetTec 120/90-18 zadnja (mozda 130/70-18)

 

Originalna zadnja je Barum 3.5-18 (3.5" bi trebalo da je 89mm, cini mi se da je ta guma siroka 110mm), koliko siroka guma staje bez da ima dodir sa lanacem ili viljuskom?

 

Takodje me interesuje kakva su iskustva sa stavljanjem stapova i prednjeg tocka od ETZ251 (javini imaju obim za 1mm veci) - zbog disk kocnice, strah me je od dobosa - par puta nisam uspeo da se zaustavim na vreme.

 

Jawa je moja srednjoskolsa ljubav (cekao sam jedno 10-ak godina) i zelim da ova zasija sada kada to sebi mogu da priustim, sto znaci bice originalna, hromirana (svestan sam cene) i vatreno naranzaste boje.

 

Znam da nije sekcija "kupujem - prodajem" - medjutim ako su negde dobre sanse to je ovde, da li neko prodaje Jawu 350 (model 634 ili 638 - vise bih voleo 638) za koju je moguce uraditi prenos, stanje nije mnogo bitno - dovoljno bi bilo da pali i da ram nije preradjivan / kriv, bilo bi pozeljno da su auspusi pravi i sacuvani koliko toliko - sve ostalo moze kako god, i jos kada bi se prodavac nalazio u regionima Sumadija / Pomoravlje...

 

Zelim da motor dovedem u originalno stanje u toku Februara i Marta i vozim od Aprila. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Za elektronsko paljenje ne znam puno posto nisam nikad dolazio u dodir sa njim (meni su i platine savrseno radile posao), a za gume ti mogu reci da nazad bez prepravke moze jedino da stane 120 guma. I u toj situaciji imas po pola centa razmaka sa strane, sto znaci da mora da bude dobro ucentrirana da ne cese... Ove gume sto si ti naveo su sasvim ok, mada ko ima para njih da pazari. Kod mene je metzeler extra radio posao, ali isto tako je ok bila i Trayal. Laza ce ti malo vise objasniti za upasovanje MZ vila napred jer je on to skoro radio... Pozdrav. Drago mi je sto jos uvek ima ljudi koji odrzavaju i sredjuju svoje Jawe...0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni se od ova dva navedena lično više dopada IMF paljenje, jer možeš sam da čačkaš krivu predpaljenja i režim rada :hej:

ALI Gotronic je 'idiotproof', zavrneš i voziš.

Ja sam imao Joškino elektronsko i otvorenu rupicu, motor parkiran napolju, nekad pokriven nekad ne i nikad nije zakazalo.

 

Pozadi sam stavljao Michelin Macadam 4x18 i do gume lancobrana je bilo 2-3 mm razmaka.

Metzeler izbegavaj po mokrom a Savu svi hvale ali je kod nas nešto nema, jedino da se snađeš od preko. A ako već ideš tamo, razmotri i Avon. Obe ima u Sloveniji.

 

Štapovi pasuju 'na šraf', samo je Jawin vrat kraći za koji milimetar pa treba poturiti odgovarajuću podlošku iznad donjeg trougla.

Mada prednji doboš može da se napravi da koči isto kao i MZ disk, ako se nalepi mekana feroda (bela smesa, aluminijum) i vrlo pedantno da se podesi na anker ploči. Preduslov je dobar doboš i ručica kočnice bez luftova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

video sam na oglasima jednu 634 za 150e. Prenos je moguc, a stanje je bas kakvo ti zelis. Znaci ima posla oko kozmetike. inace pali - radi. sto se tice guma, imam jednu Dunlop K82 sa 80% sare iz 2011god. Dimenzije su 3.5-18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Paracin / Kragujevac
  • Motocikl: Cagiva Mito 125 Evolution, Jawa 638

Da li mozes da mi dostavis link do te Jawe sa oglasa, muci me to sto kazu "moguc prenos" a onda moraces da nadjes vlasnika, ovo je broj telefona (obicno fiksnog).

 

Gume bih stavio nove, oko 12 500 din su Pirelli po komadu, kolega je kupio pre par meseci.

 

Da li Joska jos uvek pravi / prodaje to paljenje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

634 ima struju na 6V. Inače je kvalitetnija za mrvicu od 638 ali ja je svejedno ne bih uimao zato što meni znači isključivo 12V.

Koliko ja znam, Joška više ne pravi to ali bolje da ga ti svakako kontaktiraš preko PP...

Za gume, vidi u Motobox Novi Sad, Continental program, ja sam zadovoljan uslugom, asortimanom i cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Evo da se pohvalim mojim novim projektom. U ppitanu je Cz 175 sport, ali u cafe racer varijanti. poceo sam sa radom jos prosle godine, ali su se pocetkom ove godine slozile kockice i poceo sam sa sklapanjem. Prednju viljusku sam nabavio od Yamahe rd 250, ostalo je sve CZ.

post-12845-0-24714100-1389639730_thumb.jpg

post-12845-0-00460200-1389639755_thumb.jpg

post-12845-0-77219800-1389639770_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Možda je ovo već stavljeno ali ne mogu sada da tražim. Čisto da razbijem monotoniju na Jawa maniji.

Idu 5 videa jedan za drugim, sve po redu:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Pozdrav svima!

Pocetkom januara kupio sam jawu ts 350 koji bas i ne lici na jawu. Uvek sam se vise bavio automobilima, pa nemam nekog iskustva sa motorima. Zato sam i kupio, da se ucim. Onako laicki sam zakljucio da za tu cenu koliko kosta jawa tesko se moze naci motor boljih performansi.

Ovako je izgledala kad sam doterao kuci:

 

cw0y.jpg

 

xwlz.jpg

 

mqvj.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nadam se da ćeš ispraviti te umetničke radove predhodnih vlasnika ?

U kakvom je stanju agregat? Pali, kako radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Provozao sam ga samo par kilometara da bih zakljucio u kakvom je stanju. Kad vuce, vuce zestoko, ali mu se desava i da se gusi pri davanju gasa. Jedno vreme radi lepo, pa pocne da gusi kad dodam gas. Ok, verovatno nema vazduha ili goriva. Sredicemo.

I onda sam ga rasturio u sitne delice...

Posto imam malo slobodnog vremena, oko motora cackam samo vikendom, pa ce se sklapanje rilicno oduziti.

Ima dosta da se radi oko njega, dosta sitnica, nije bas odrzavan. U stvari, nije uopste odrzavan, bar za moje pojmove.

Ali, mislim da ima potencijala da izgleda lepo. Necu bas mnogo da ga lickam, jednostavno hocu da izleda pristojno, jer ne zelim da ulazem previse para dok ne utvrdim u kakvom je stanju i da li vredi ulagati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Hocu, ne planiram da je sredjujem da bude normalna jawa, jeftinije bi mi bilo da jednostavno kupim normalnu jawu. Ovaj ce ostati ovakav, samo malo lepsi. Nekako mi odgovara. Cim sam seo, visina, oblik, polozaj ruku... sve je leglo kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Odlican za Cafe racera. vec imas vilu i tockove od Yamahe

 

Da, kako mi je rekao prethodni vlasnik, stosta je od jamahe rd 350. Zato mi se sad javljaju problemcici. Posto ne poznajem dovoljno ni jamahu, ni jawu, za dosta delova se dvoumim od cega je i ne znam sta da kupim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja