Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Marko, 223 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Pa, evo u kratkim crtama...

Struja sa 6v, prebachena na 12V, sad je Wartburg-ova bobina na njoj, skinuto sve za punjenje, tako da se vozi samo na struji akumulatora.

kolbenschmidt klip, peta specijala. Od Berilijuma pravljen ekscentar u pesnici, da bi u GMT klip ulazio u glavu, radi povecanja kompresije.

Keihen karburator 34mm. Ubachena josh jedna lamela. Po prorachunu radjeni auspusi.

Prednja vila komplet sa CZ 175 sport, SAE 90 ulje u njoj.

Imam tri zadnja lancanika, sa razlicitim brojem zuba, pa ih menjam u zavisnosti od staze...

Sa najduzim prenosom, maksimalna brzina je oko 170 kmh...

Zadnji tochak 18, prednji 16, iz razloga shto je u fabrickoj varijanti (16-16) suvishe rasterecen prednji tocak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Banatska Topola, KIKINDA

jel moze neko da mi pomogne, rasklopili smo danas moped da pogledamo sta proklizava kod paljenja,otisao mi taj zupcanik sa kojim se spaja zupcanik od kurble, ako vam nije jasno o cemu govorim, uslikacu sutra. i treba mi pomoc oko paljenja, treba mi sema kako trebaju klipovi da stoje da bi podesili paljenje....Nadam se da ce vam biti jasno o cemu pricam...:) pozdrav svima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E lepe Jaworke!! Bas lepe i vidi se da su mazene i pazene, Extra!!

Stalker imaces ti muke  da ustelujes platine kod Jawe , vidi sa nekim ko je to vec radio, pipava stvar. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

SKY, razradjujes li crnku? Dokle si stigao sa finesama i registracijom? Kad cemo u neki djir? Vidi kako je lepo vreme !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

pozdrav svima. moram da naglasim da sam potpuni laik kada su motori u pitanju, a imam jedan problem. motor je celu zimu stajao ne zasticen i sad nece da upali. kupio sam novi akumulator, ali nista. treba mi vase misljenje sta bi moglo da bude, i kome bih mogao da se obratim za pomoc. predpostavljam da ovakvo reklamiranje nije dozvoljeno pa mi posaljita na pp, ja sam iz Zemuna pa bi mi lokalni majstori dobro dosli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Budi siguran da je novi akumulator pun. Proveri i po potrebi zameni svecice. Obavezno sipaj svezu mesavinu u rezervoar !

Proveri filtere za gorivo i vazduh. Bilo bi mudro da posle zimskog mirovanja zamenis i ulje u menjacu.

Da li si je palio sa sauhom ili na gurku?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Akumulator lako proveris dal ima struje: Uzmes jednu sijalicu od kola il motora, spojis po jednu zicicu na kleme akumulatora, a onda sa zicama spojis kontakte na sijalici - treba da svetli.  Probaj da osmirglas kontakte koje kacis na akumulator ( na motoru ), mozda su oksidirali pa nema spoja.  Takodje proveri i osigurac ako ga ima na tvom motoru. Napisi o kom motoru se radi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

u pitanju je Jawa 350 TS. ista kao ona crnka sa predjasnjih slika ;) zanima me da li je moguce da su otisle neke zice ili tome slicno,posto je bio ne pokriven celu zimu, a ja nisam bio tu ni da probam da ga upalim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Probaj da drndas kontakt-kljuc u bravi, da ubacujes i izbacujes, mozda su malo korodirali kontakti u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

A da ti pomogne neko ko se malo vise razume u to , da proveri ima li struje u akumulatoru , dolazi li struja do platina , ima li varnice na svecicama , da nije voda usla u karburator ( bio nepokriven )  ako nisi petljao sa mehanikom , potrazi  pomoc prijatelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Поздрав момци.

Извињавам се што ме није било неко време.  ::)

Хвала Вам на пријатним коментарима, веома сам почаствован.

 

Лорде, не питај ме ништа...

Нисам могао да региструјем Црнку, истекла ми је лична карта...

Тако да машину разрађујем по шору, онако.... у круг, к'о срећан.  >:(

 

А пажњу посвећујем предњој кочници...

На девојчици, све што сам мењао, мењано је први пут... Па тако и сајла предње кочнице.

Лепо сам од Јожефа купио нову... намонтирао... стиснуо два пута... и поздравио се са њом!  >:(

Шта се издешавало, сајле је попут сајле за гас на Апену...

Када сам други пут стиснуо кочницу, преломи се бужир.

Ајде... то сам некако успео да средим, али шта се даље дешава: сам бужир је толико лош, да је то страшно! О сајли да не говорим...

Прилоком кочења тј. и најмањег стискања ручице бужир се скупља!

А сајла за квачило... само ћу рећи ЈОЈ!

Добро је да није било потребе и њу да мењам...  :)

Тако да ћу отоћи код чика Бобана и наручити сајле по узорку (понећу оригиналне).

 

... motor je celu zimu stajao ne zasticen i sad nece da upali. ...

 

Пре свега да ти пожелим добродошлицу у нашу малу Jawa заједницу!

А сад' ...

где ће ти душа ???

Наравно да неће да упали... Наљутила се!  ::)

 

Пре пар година сам у Земуну, у улицу Јакуба Кубуровића (горњи део улице, ближе насељу), видео једну Јаворку, црну, као сан...

Била је везана за бандеру. Упознао сам и човека који купио тај мотор у Али Бунару, за свог сина...

 

Које куде,

момци су већ написали шта може да буде, шта треба да погледаш и да замениш...

 

Него,

У понедељак идем у СУП(у) Земун, да кампујем, не би ли узео личну карту.

Потом планирам да региструјем Црнку, ако ништа не урадиш до понедељка, уторка... могао бих да дођем, па да чачкамо заједно...

Успут исцимамо и Лорда, чисто да димимо заједно!  :D

 

 

jel moze neko da mi pomogne, rasklopili smo danas moped da pogledamo sta proklizava kod paljenja,otisao mi taj zupcanik sa kojim se spaja zupcanik od kurble, ako vam nije jasno o cemu govorim, uslikacu sutra. i treba mi pomoc oko paljenja, treba mi sema kako trebaju klipovi da stoje da bi podesili paljenje....Nadam se da ce vam biti jasno o cemu pricam...:) pozdrav svima ;)

 

Корпа квачила је занитована за један ланчаник (који је са примарним, дворедним ланцем повезан за радилицу), који на себи има осовину на којој се врти ''једносмерни'' зупчаник, преко којег се покреће мотор.

Ако је настрадао тај ланчаник са осовином ( ако се иживљавало са мотором та осовина зна да пукне!), пробај да негде нађеш други, који би се занитовао за корпу (обавезно челичним закивцима).

У супротном ти не гине куповина целе корпе.

 

А, ако је настрадао тај тоји се узубљује преко курбле, па ''тера'' корпу квачила само у једну страну... мислим да то има да се купи посебно.

 

Што се клипова тиче, нема ту никакве шеме.

Зазор на платинама: 0.30, затим ''посадиш'' клип два милиметара пре горње мртве тачке, и моменат паљења подешавај пробном лампицом.

Поступак је исти код оба цилиндра, стим што прво штелујеш десни (његове платине су на већој плочици).

 

И гледај да пре стартовања мотора нађеш ауспухе, како би избегао каснију замену клипова и карика.

 

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

 

 

И гледај да пре стартовања мотора нађеш ауспухе, како би избегао каснију замену клипова и карика.

 

 

 

У чему је фора Скају? Шта смета карикама немање ауспуха?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Успут исцимамо и Лорда' date=' чисто да димимо заједно!  Cheesy[/quote']

Uvek sam ZA  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

У чему је фора Скају? Шта смета карикама немање ауспуха?

 

Изгоре... као и клипови.

 

Uvek sam ZA  ;)

 

Увек спреман да ступи у акцију!

Прави си Лорде.  ;)

 

 

Btw, prostom logikom smo uz dooosta zajednickih napora  :D dosli do zakljucka zasto moja mazgica nece da ide brze od 80-90Km/h

Odgovor se krije u cinjenici da moj brzinomer ne ume da broji vise od 90  :-\

Veceras sam se vracao autoputem, od S(TR)ava Centra do Autokomande, non-stop krajnjom levom trakom i da nisam morao da se iskljucim, mislim da bi istripovala da je neki mali R  ;)

 

'' ... па ти можеш да идеш 200, а да не знаш ?!''  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

SKY

 

Koje su cene delova,odakle si narucivao,i sta si sve menjao?

 

pozdrav

 

Поздрав

Флоиде, зар ниси добио поруку од мене ???

 

Извини што ти тек сада одговарам, нисам могао раније, обавезе...

 

Када сам започео ремонт мотора, био сам у великој недоумици због делова.

Код нас сам једва пронашао лежајеве из Ц36 серије,  звао сам разна представништва, директне увознике, јурио по граду... К'о срећан. У жељи да будем сигуран да уграђујем оригинал.

 

Када сам нашао где, шта и како, Било је прескупо, а да није Ц36.

Такође ми је требала и радилица.

У Земуну сам упознао човека који ради само радилице мотоцикала, и мотора за чамце.

Али нисам желео да размишљам.

Ипак је у питању радилица са две клипњаче, па ако се погреши при њеном склапању не може да се постигне уједначен рад.

 

Тако да сам ступио у контакт са инжињером Јавине фабрике и наручио лежајеве и радилицу.

Ипак су витални делови у питању...

Овако сам сигуран! 

 

Сад'... расписао сам се к'о срећан, а нисам ти написао шта те интересује.

 

Лежајеви:

6305 Ц36 ......... 4.50 е

3205 Ц3  ......... 8.70 е

6303        ......... 1.90 е

3205        ......... 8.70 е

 

Радилица: ......... 160 е

Поштарина: ....... 48 е

 

Е, а код нас:

 

Царина, порез (који се одређује у односу на цену робе која се увози), превод и још по нешто:  6.330,00 динара.

 

Морам рећи и уједно похвалити девојку са којом сам био у контакту.

Веома су пословни и љубазни.

Такође сам добио Каталоге, ценовник и приручник за модел 350.

 

Све у свему, веома сам задовољан.

 

На Црнки сам уради прву специјалу (пречник клипа је сада 58.25), заменио радилицу и лежајеве, поред кугличастих, заменио сам и игличасте лежајеве. ставио сам силиконске семеринге за радилицу, а стандардне остале (укупно 4 комада), заменио оринге и исполирао усисне и издувне канале, као и комплетну машину споља. Ставио сам BRISK свећице N15C и нове платине. Заменио сам и филтер за гориво...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sunce li mu kalaisano, 160E za radilicu  :o :o :o k'o da je R

Sta je bilo sa starom? Ma samo da razradis crnku, ima da leti i da pita ima li jos  ;)

I daj te prirucnike i cenovnik, da vidim koji bubreg treba da prodam  :( ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Па... види овако,

код Јожефа, нова радилица стаје 170 - 180е (ко зна чија, а Јожеф је козна која ''рука'' по реду...),

а отварање и сатављање старе 90е, плус два средња лежаја, и по два лежаја мале и велике песнице (ко зна којег порекла)...

Па сад' рачунај...

 

А нову сам добио комплетну (сигурно на нули!), укључујући лежајеве мале песнице, заједно са одговарајућим болцнама.

Можеш је видети на једној фоографији коју сам поставио.

А, које куде, била је упакована као да су слали бубрег...  ;)

Нисам поменуо да ми је, са новом радилицом, остављена могућност уградње пумпе за уље!  ;)

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

SKY, povodom danasnjeg razgovora o gasenju u gradskoj voznji, svecice koje su u cilindrima su Yttrium Super N15YC, stigle sa Jawom iz Temerina.

U rezervi su mi nove Bosna Super F100, koje nisu upotrebljene ni jednom.

Bobine nisam pipao rukom, u momentu kada se ugasi, mada njihova temperatura ne mora nista da znaci?

Interesantno je da momentalno pali najnormalnije i nastavlja da radi kao da se nista nije desilo (pauziram toliko da prebacim u neutral) ...

Da ponovim, na otvorenom putu se ovo ne desava nikad, samo u gradskoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sunce li mu kalaisano, 160E za radilicu  :o :o :o k'o da je R

Sta je bilo sa starom? Ma samo da razradis crnku, ima da leti i da pita ima li jos  ;)

I daj te prirucnike i cenovnik, da vidim koji bubreg treba da prodam  :( ;D

 

Sta oces , pa kolko se secam ta radilica za javu je teska oko 16 kila. 10 evra po kili i nije skupo ! ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

...to je 1E za 100grama, sto je 94.4 din ili 944 dinara za kilo radilice.

Jedna pljeja od 200gr je 200din (u BG) sto po trenutnom kursu od 94.4 iznosi 2.11E ili 1.059E za 100gr, sto izadje skuplje od radilice !  :o ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja