Jump to content

Moto Zajednica

Ovi

Recommended Posts

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dugo vec koristim mobilni telefon kao uredjaj za navigaciju. Nokia symbian Garmun xt i bio sam sasvim zadovoljan. Pre neki dan uradim update za Ovi maps i skinem mape za Srbiju,Makedoniju,CG,Bosnu,Grcku. Probao sam tu po lokalu. Prvi utisci su zadovoljavajuci. Glasovno navodjenje je na hrvatskom. Jedino mi se desilo da "ne pogadja" bas u kucni broj,ali sve ostalo mi se cini da radi posao. Jedva cekam da probam po gradu. Inace,Garmin sam skinuo sa neta i te mape su sada vec prilicno stare. Ove mape mi izgledaju da su dosta napredovale u odnosu na neka ranija izdanja. I da, besplatno je! Da li jos neko koristi Ovi maps za navigaciju i kakva su iskustva. Sta sve moze ova navigacija i koje su mane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Dugo vec koristim mobilni telefon kao uredjaj za navigaciju. Nokia symbian Garmun xt i bio sam sasvim zadovoljan. Pre neki dan uradim update za Ovi maps i skinem mape za Srbiju,Makedoniju,CG,Bosnu,Grcku. Probao sam tu po lokalu. Prvi utisci su zadovoljavajuci. Glasovno navodjenje je na hrvatskom. Jedino mi se desilo da "ne pogadja" bas u kucni broj,ali sve ostalo mi se cini da radi posao. Jedva cekam da probam po gradu. Inace,Garmin sam skinuo sa neta i te mape su sada vec prilicno stare. Ove mape mi izgledaju da su dosta napredovale u odnosu na neka ranija izdanja. I da, besplatno je! Da li jos neko koristi Ovi maps za navigaciju i kakva su iskustva. Sta sve moze ova navigacija i koje su mane.

 

A jel potrebna internet konekcija sve vreme dok se koriste Ovi maps?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ovi mape koristim vec cetiri godina i veoma sam zadovoljan njima. Ove godine je Nokia izbacila detaljnu mapu Srbije (prvo za windows8 OS, zatim za Symbian Belle, za S60 nisam siguran).

 

Navigaciju sam koristio po inostranstvu i mogu reci da je veoma precizna. Besplatna je, lako se instalira, jos lakse dodaju mape i nije potrebna konekcija na net za navodjenje.

 

I sada kad sam kupovao drugi telefon, izabrao sam ponovo Nokiu i ovo je bio jedan od razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dugo vec koristim mobilni telefon kao uredjaj za navigaciju. Nokia symbian Garmun xt i bio sam sasvim zadovoljan. Pre neki dan uradim update za Ovi maps i skinem mape za Srbiju,Makedoniju,CG,Bosnu,Grcku. Probao sam tu po lokalu. Prvi utisci su zadovoljavajuci. Glasovno navodjenje je na hrvatskom. Jedino mi se desilo da "ne pogadja" bas u kucni broj,ali sve ostalo mi se cini da radi posao. Jedva cekam da probam po gradu. Inace,Garmin sam skinuo sa neta i te mape su sada vec prilicno stare. Ove mape mi izgledaju da su dosta napredovale u odnosu na neka ranija izdanja. I da, besplatno je! Da li jos neko koristi Ovi maps za navigaciju i kakva su iskustva. Sta sve moze ova navigacija i koje su mane.

 

A jel potrebna internet konekcija sve vreme dok se koriste Ovi maps?

Ne. Ne trosi se kredit i nije potrebno da si na netu dok koristis navigaciju. Jedino kad skidas mape nakacis se na wi-fi i opet skines besplatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Instalirao sam Ovi maps 3.01 na Nokiu N79 (S60) i mapu Srbije.

Ali mape su skoro neupotrebljive, ucrtani su samo poneki glavni putevi.. :zbunjen:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Испробано на Lumia620, одлична, карта србије веома добро одрађена, до душе фале неке ствари тј. као да су подаци од прошле године.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo ja sam danas malo koristio po Grckim selima. Sve radi dobro,ja sam zadovoljan kako je Grcka odradjena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pre neki dan sam bio u Nisu i koristio sam naizmenicno Grmin i Ovi. Meni je ok. Cini mi se ca Cele kula nije tacno oznacena na Ovi,ali me je savim korektno izvela iz grada. Garmin nece bas da radi ok kad je ukljucena jos neka aplikacija na telefonu,ali kad radi samo navigacija radi ok. Povremeno se desi za "zakuca",ali to je verovatno i zato sto su piratske mape. Ovi nije jos ni jednom zakocio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja