Jump to content

Moto Zajednica

Stoka iz bloka

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Blokovi su ........ uhhh

 

Zivio tamo godinu dana, ispracao djevojke do stanice da ih neko ne napane, pa trk natrag u stan da mene neko ne napadne. Nisam imao licno nikakvih problema, niko me nije krivim okom pogledao za svo to vrjeme, al zajebi, mnogo se sranja okolo desavalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Blokovi su ........ uhhh

 

Zivio tamo godinu dana, ispracao djevojke do stanice da ih neko ne napane, pa trk natrag u stan da mene neko ne napadne. Nisam imao licno nikakvih problema, niko me nije krivim okom pogledao za svo to vrjeme, al zajebi, mnogo se sranja okolo desavalo

nazalost ali zaista je tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Blokovi su ........ uhhh

 

Zivio tamo godinu dana, ispracao djevojke do stanice da ih neko ne napane, pa trk natrag u stan da mene neko ne napadne. Nisam imao licno nikakvih problema, niko me nije krivim okom pogledao za svo to vrjeme, al zajebi, mnogo se sranja okolo desavalo

 

Verovatnoca da te neko napadne, opljacka, pregazi automobilom itd. na Novom Beogadu je ista kao i na Zvezadari, Vracaru, Vidikovcu, Marsu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Ja sam iz bloka, motor na ulici nikad ne parkiram da prenoći. Prvo zbog ličnog iskustva sa kolima - skinuli su mi točkove, čak su mi i antenu odšrafili sa kola :neznam:, drugo zbog iskustva komšije pored čijeg su motora stali kombijem i krenuli da ga utovaruju u 2 ujutru, nije im smetala ni ulična rasveta, sva sreća pa je neko iz komšiluka primetio i počeo da im čestita sve živo i mrtvo pa se razbežaše, ko zna šta bi bilo da niko nije gledao ili da se taj komša ukakio pa nije smeo da zucne...

Sva sreća pa u kancelariji na poslu imamo privatnu garažu, inače ne bih mirno spavao.

Mada varka je da su samo blokovi rizični, nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Nije to samo u blokovima. Isti je k.... svuda. Ispadose Blokovi zooloski vrt, sa svih strana cekas da te neko napadne I pojede.

Ja Sam odrastao u blokovima I nije to bas tako strasno.

Raspalih narkomana koji kradu ima svuda.

 

P.S.

Kume, nemoj da te neko iz kraja cuje da su Blokovi I BK isto. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Po stoti put svaka vama cast iz grada sto mozete ostaviti motor na sred parkinga da prenoci. Sto se tice automobila meni yugo otkljucan stoji vec vise od godinu dana niko ne dira akumulator, prvu pomoc i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Šta ste opleli po blokovima ko da nema gore? Možda malo veća koncentracija ljudi na istom prostoru daje i veći procenat sranja, ali gde god da odeš po Beogradu čućeš istu priču o krađama, otimačinama i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa i sada sam u Brace Jerkovica, evo vec 5godina, znam da ima svega i svacega, pa opet nije me frka da motor stoji u otkljucanom dvoristu, 20cm od ograde, bez disclocka ili sajle, samo volan zakljucan i povremeno pokriven ceradom. Isto ko sto me nije frka da u 3 ujutru prosetam do Maxija jer mi se pije Cola. Drugaciji je trip od blokova, iako je Jerkovic po prici leglo kriminalaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Je li, pokrivate li vi te motore ceradom preko noci?

Cerade nisu nikakva zastita, cak ni preventivno, osim od vremenskih (ne)prilika... Samo kod lopina bude radoznalost da vide sta je ispod, a rezultat je obicno isecena cerada. Moze da se ostane i bez nje, kako neko vec rece.

Ja sam uveren u suprotno. Kad im nije na izvol'te i ne zanima ih mnogo.

Dosta ljudi koji su putovali po siromasnim delovima sveta kazu da je cerada preko motora bolja zastita nego lanci i katanci

 

Govorim na osnovu onoga sto se meni licno, a i komsiji iz ulaza (nisu NBG-blokovi) dogadjalo. Ne znam sta to cerada otezava, kada moze da se isece jednim potezom skalpela. U mom slucaju nije sprecila pokusaj kradje, vec je bila samo kolateralna steta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Ovaj koji je postavio pitanje je dobio nekoliko prakticnih saveta kako da obezbedi motor. Citam ove komentare i nije mi jasno kako neko moze da tvrdi da sigurnost njegovog motora zavisi od dela grada u kome zivi? Citajuci neke komentare, sticem utisak da sam se rodio, kao i da sam veci deo zivota proveo u Pojasu Gaze. Jos nesto, ako se neko nameri da vam ukrade motor, u najvecem broju slucajeva to nece biti prvi komsija. Dakle, alarm, garaza, cirada, nagazna mina ili 10.000 volti mogu da vam sacuvaju motor, to gde zivite je manje bitno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Pa nemam ni ja pojm vise, ali znam da sam na Zvezdari ispred zgrade motor drzao godinu dana i nikoga nije ni pipnuo. cak nisam ima za sta da ga vezem pa je bio vezan samo za tocak i tako staja(znaci mogli su da ga utovare bez problema). Dok su mi u bloku za 3 dana skinuli retrovizore, pa ti vidi sad :lol: Predpostavljam da sam ga ostavio na istom mestu kroz par dana bi polako nestajale:bisage,vetrobran,kapice i sve ostalo sto se moze skinuti :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Naravno da moze da se isece, ali ovde govorimo o primenjenoj psihologiji. Pokrivena stvar = ne upada u oci.

 

Znas kako se kaze, brave su tu za postene ljude da ostanu posteni. Ako je neko krenuo u kradju motora, on ce da vidi da li se ispod cerade nalazi ono sto trazi. Ali ako je to neki deran ili narkos koji je video motor i sinula mu je misao da bi mogao da ga mazne ili da skine nesto sa njega, taj problem si efektno resio posto ga nije video ;)

 

Nadam se da me razumes sada

 

Misliš na onu narodnu - Pokriveno mleko mačka ne lapće ! 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovaj koji je postavio pitanje je dobio nekoliko prakticnih saveta kako da obezbedi motor. Citam ove komentare i nije mi jasno kako neko moze da tvrdi da sigurnost njegovog motora zavisi od dela grada u kome zivi? Citajuci neke komentare, sticem utisak da sam se rodio, kao i da sam veci deo zivota proveo u Pojasu Gaze. Jos nesto, ako se neko nameri da vam ukrade motor, u najvecem broju slucajeva to nece biti prvi komsija. Dakle, alarm, garaza, cirada, nagazna mina ili 10.000 volti mogu da vam sacuvaju motor, to gde zivite je manje bitno.

Pa nesto sumnjam da ce neko da ti makne nesto sa motora u centru grada, tako da je lokacija direktno povezana sa rizikom od kradje. Ja sam odrastao u malom gradu i nije mi "normalno" nista sto se normalno desava na Beogradskim ulicama, a najnenormalniji su mi se cinili upravo blokovi. Sad kontam ako si tu odrastao i znas gomilu ljudi da je to tebi OK, ne vidis u cemu je problem, cak ti se neki krajevi grada cine "opasnijim" od blokova, ali mi koji smo dosli sa strane i koji nemamo "svoj" poznati kraj, mi smo oni koji mogu objektivno da sude.

 

E da, sto rece nikad ti prvi komsija nece nesto ukrasti, ali su prve komsije ti koji tipuju metu u 99% slucajeva

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Ne znam, svako ima neko svoje vidjenje. ;) Sve u svemu, nadam se da ce nam bisage, vetrobrani, kapice itd. biti na svom mestu i da ce biti sto manje ovakvih tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kod mene u selu garavi maznuli trafo od rasvete, isekli kablove pod naponom.1lud.gif

Krade se iz očiju da neće retrovizore i brisače na izvolte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja